Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz zharkanyi #15014 üzenetére

    Ez a 4000Ft-os színes utángyártott toner amivel 5000 oldalt lehet nyomtatni nagyon jól hangzik, de visszaolvasa itt a fórumban voltak olyan vélemények, hogy ezeknél a por nagyobb szemcséi (mivel nem egyenletesek) tönkreteszik a fényhengert/dobot idővel (színes esetben ugye mindahány érintettet) ill. az apróbb szemcsék meg összekoszolják a nyomtató belsejét (görgők stb).
    Ven ezzel a típussal konkrét tapasztalat? Vagy úgy általában hogy lehet eldönteni, ha elromlik a henger, hogy a tonertől volt vagy csak simán elhasználódott?

    Egyébként mivel hozzáférek áramköri panel vizsgálatához használatos mikroszkóphoz (ennek a nagyítása kisebb mint a biológiai, de még mindig 100x nagyságrendjében van maxon) érdemes lenne ezt ilyesmivel megnézni (fogalmam sincs hogy lehet kinyerni a port a tonerből mert ugye ami már átment a fűtőhengeren az már kevésbé érdekes) vagy ez olyan sokat még mindig nem mond el?

    Bár tény, hogy nagyon vonzó az 1 nagyságrenddel olcsóbb toner, szeretném felmérni a kockázatokat...

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz zharkanyi #15087 üzenetére

    OK, köszi ez biztató.
    Mennyire töltik tele ezeket a tonereket?

    Canon oldalán nem sikerült megtalálnom (biztos ott van valahol, de feladtam), de máshol ezt találtam (googlival, azaz fogalmam sincs mi ez a bolt):
    Fekete:
    Title - Canon 046 H Original Black 1 pc(s)
    Toner life - 6300 pages
    Unit Brutto Volume - 0.005256 cubm
    Unit Gross Weight - 0.93 kg
    Unit Net Weight - 0.9 kg

    Magenta:
    Title - Canon 046 H Original Magenta 1 pc(s)
    Toner life - 5000 pages
    Unit Brutto Volume - 0.004752 cubm
    Unit Gross Weight - 0.88 kg
    Unit Net Weight - 0.8 kg

    Persze ez sem jelent semmit, lehet a műanyagok meg egyéb komponensek súlya is különböző ill. egyazon termék mellé több súly is van megadva...
    (Profiktól láttam analitikai mérleggel hasonlítást elektronikai komponensek vizslatására.)

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz dm1970 #15098 üzenetére

    Bár az itteni topiklakók vsz. jobban képben vannak, utóbbi időben én is ebben a cipőben jártam és ezt találtam.
    A színes lézer esetén egy bizonyos lapszám felett (ami gyakorlatilag egybeesik a gyári toner kifogyásával) csak utángyártottban lehet gondolkodni a gyári horribilis ára miatt (persze itt is lehet kivétel, pl. milliárdos vagy és pénz nem számít ;) ). A gyári toner meg szinte kizárólag egy kezdő toner, kisebb kapacitással (amit adott esetben nagyon érdemes megnézni mennyi az annyi)...
    Hogy ez miért van így hosszan lehetne analizálni, de jó eséllyel itt is az van mint az olcsóbb tintásoknál: A gépet önköltségi áron vagy az alatt kapod, a gyártó meg úgy szeretne a pénzénél lenni, hogy beépíti a festék árába.
    Hogy ez működjön a tonerben chip van. Az utángyártottban is. Ha nem működik az utángyártott a kereskedő cseréli azt (lényegében garis csere; csak így szabad megvenni).
    Az utángyártottnak lehet más gondja is. Pl. a szemcseméret nem elég finom (ez 10 mikron körüli kívánatos értéket jelent) ami nyilván nem eredményez túl szép nyomatot. Ez még nem minden, lehet vegyes is a szemcseméret ahol a túl aprók koszolják a nyomtatót, a túl nagyok (vagy esetleg szennyeződések) meg karistolják a fényhenger. A fényhenger csere nem olcsó, persze gyárival is kell időnként cserélni (ha nem a tonerben van, ami annyira azért a végén valakinek nem jó üzlet), de nem mindegy mennyi időnként és mennyiért (érdemes utánajárni, mert ez az amit nem reklámoznak).
    Nemrég írtam, hogy esetleg a tonerport meg lehetne mikroszkóppal vizsgálni. Nos a 100x nagyítás ide kevés (kipróbáltam), de eleve is a por csak relatíve parányi mintáját tudod megvizsgálni attól a többiben még bőven maradhat olyan ami leamortizálja a fényhengert.

    Azaz ez a téma az ahol el kell engedni dolgokat. Én pl. az A3-ast villámgyorsan elengedtem, noha van némi papírunk felhalmozva és néha tudnám is használni. Az még tartályos tintásban sem olcsó.
    Bár gyakori tanács, hogy majd a szinest is megoldod máshogy, ez sem azért minden esetben optimális. Nekem pl. volt már, hogy a közelemben volt egy másolós szalon, de most a legközelebbi ilyen helytől 15 percre vagyok autóval (oda vissza már 30 és ott is van, hogy nem mindig van egyből gép és a fizetés is viheti az időt). Egyén függő, de néha kellhet a színes is, persze ezt is el lehet engedni.

    Bár egy időben relatíve sok fotót tartottunk meg papíron is, ez amit soha nem magunk csináltunk és így utólag anyagilag ez volt a jó opció. Bár akkoriban egy nagyságrenddel több idő volt neten feltölteni a képeket (és néha újra is kellett indítani; talán ez fájt a legjobban) azt a minőséget azon az áron nehezen tudtuk volna hozni házilag. A kioszkos megoldást többször buktuk és egy idő után hanyagoltuk. Volt amikor telítve volt (nem volt hely), volt amikor lecserélték egy gyors, de nagyon gyatra minőséget tudó gépre.

    De, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Én nagyon szemeztem egy időben ezzel a géppel: Canon i-SENSYS MF645Cx
    Lézeres, szines és MF. Ha találsz hozzá megfelelő áron elfogadható tonert jó, ha nem felejtős.
    Mivel ezt is elengedtem, nem néztem nagyon utána.

    Az MF részt azért engedtem el mert még ősrég vettem egy okostelós programot ami a ma napig megy és a mindent is tudó céges MF gép mellett is azt használtam. Ha kevés dolgot kell szkennelni egyszerűen vert bármit hatékonyságban (anno jó fény kellett hozzá, de hobbifotós múltamból tudtam, hogy mi kell a jó fényhez). Ha sokat kell szkennelni (/másolni) és netalántán az még kétoldalas is az más. Oda nem árt egy jó DADF-es gép jó pénzért...

    Alternatíva a tartályos tintás, de az már egy másik történet.

    [ Szerkesztve ]

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz HUNited #16070 üzenetére

    Tudom hogy nagyon lamanak tűnök, és a nyomtatók esetében ez így is van. Sosem foglalkoztatott a téma, de vállalkozóként és kisiskolás gyerekek (ilyen tabló, olyan tabló, scanneld be a másik anyucinak/apucinak a leckét/órai munkát akinek a gyereke beteg volt, nyomtass neki készségfejlesztő feladatokat, színezőket) apukájaként sajnos kénytelen vagyok nyomtatót használni.

    Bocs, hogy belavauzok, de pont ez az a téma és fórum ahol nagyon azt érzem, hogy leragadtak az emberek és nyomtatóval akarják azt megoldani ami ma már akár alsókategóriás Android telefonnal is simán megoldható akár iskolás gyerek által is. Nem személyes akar lenni, de ma ezek a telefonok már prima fotót készítenek (családban pont ezért van pár olcsóbb Xiaomi) és ha kell megfelelő SW-el PDF-esíteni is tudják, azaz a szkennelés pláne a kétoldalas automata erre a célra eléggé pénzkidobás.
    Elég frissek még az emlékeim az online oktatás időszakából amikor napi szinten ment az, hogy fotózz be ezt meg azt és töltsd fel a Teamsbe. Ettől semmiben nem különbözik az, hogy fotózd be a leckét/órai munkát és oszd meg a felhőben (effektíve adj meg hozzá valami email címet). OK, egyszer-kétszer meg kell mutatni a gyereknek, de az után teljesen automata módban csinálja.
    Ennek alternatívája az, hogy ott szerencsétlenkedik a nyomtatóval, de a végén ugyanúgy meg kell osztani azaz csak volt pár felesleges lépés az elején a nyomtató miatt.
    (Csak mellékesen jelzem, hogy kicsit nagyobb gyereknél már az is elvárás lehet, hogy előkészítse amit nyomtatni akar. Pl. kell ez meg az a kép egy tablóhoz ami az iskolába kell. OK és mekkorában kell nyomtatni? Itt a LibreOffice, tedd be a lapra, hogy az akkora legyen mint szeretnéd stb. Sajnos az iskolában üzleti dominancia miatt a webes office van az informatika oktatásban, de még ezen is túl tudják tenni magukat, remélem az iskoláknak is fog sikerülni előbb-utóbb...). Sok iskolában is egyre gyakoribb (ez inkább már teenagerkoruaknál), hogy a feladatot nemcsak informatikában fogadják el elektronikusan is, azaz előkerül a környezettudatosság, hogy amikor nem feltétlen kell (nem valamiféle csoportmunka) akkor nem pazaroljuk a papírt, csak azért, hogy a végén papíron is meglegyen.

    Rövid verzió: Mielőtt a szkennelés pláne az automata kétoldalas szkennelés előkerül nyomtató témában végig kellene gondolni, tényleg megér-e az annyit, nemcsak drága és felesleges extra köröket hoz be. Irodai környezetben, ahol még mindig papír alapon mennek a dolgok (és tényleg olyan a papír, hogy az betolható automata adagolóba) talán el tudom képzelni még ma is, de otthoni használatra nekem elég kérdéses lenne. A kétoldalas nyomtatás az más tészta, ha más nem is legalább a környezettudatosság növelése.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz Horn Ákos #16092 üzenetére

    Mobillal készített félárnyékes, torz fotók csak kényszer szülte emlékeztetőnek nevezném, nem pedig általánosan használható dokumentumnak.

    Mint minden, a mobillal való fotózás is tanulható és tanítható (és kevesebb lehetőség okán gyorsabban is mint egy cserélhető objektíves rendszer). Nem állítom, hogy ahol nagyon szép eredmény kell a nyomtatóval szkennelés nincs előnyben (legalábbis adott keretek között) bár nekem konkrétan erre az elmúlt évtizedben nem volt szükségem (pedig nagyon komoly céges nyomtató miatt volt rá lehetőségem), a legrosszabb esetben is egy minimális javítás hozta azt ami eddig mindenre elég volt (természetesen nekem mint igénytelennek :B bár senki sem panaszkodott eddig még; bár kétségtelen alapból úgy fotózok, hogy pl. ne legyen utólagos perspektíva korrekcióra szükség, de mint már írtam tanulható a dolog).
    Abba meg nagyon nem mennék bele és off is itt, hogy mikor mi a célszerű a nyomtatás előkészítésére. Pl. iskolai szinten tablóhoz kiadványszerkesztő aligha, bár szakosodott középiskolai szinten talán. Szintén a GIMP-et stb. sem szoktam elővenni a gyereknek pedig minden gépen fent van.

    Az egészet csak gondolatébresztőnek szántam, tényleg kell az a szkennelés, hovatovább kétoldalas automata szkennelés? iPhone-t meg végképp kár ide keverni, ma már az olcsó telefonoknál amit egyébként is megvesznek adott a lehetőség.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz HUNited #16098 üzenetére

    Nem offolnék tovább, pláne, hogy immáron sikerült eljutni a kisiskolás gyerek iskolai tablójától, leckéjétől stb. a sokmilliárdos ügyfelekig.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz pinnacle #16276 üzenetére

    A szkennelt képek ilyen jellegű feljavítását el lehet felejteni. Gigantikus utómunkával lehet csekély eredményt elérni, lényegében újra kell színezni a képet. Az alapprobléma az, hogy a nyomtatott képen a homogén részekből kellene finom tónus átmeneteket csinálni, azaz ott nem meglévő információból információt gyártani. A program amivel a javítgatás történik majdhogynem mindegy (lehet az Photoshop, de GIMP is) a szkennelt képen utólag szín és terület szerinti szelekció után pepecselve módosítgatni, kicsit olyan mintha újra festenéd.

    PociAti
    A Darktable/Lighroom az akkor működik, ha a kiindulási anyag RAW (nyers formátum tip. fényképezőből) azaz több dinamika van benne mint amit monitorra/papírra le lehet képezni.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz VGYke #16879 üzenetére

    Nekem a nyomtató kijelzője az a néhány percig volt érdekes amikor a bekapcsolás után be kellett konfigurálni (más típus, de tök mindegy).
    Azért, hogy ezt színes szagos érintőkijelzővel tegyem meg pont nulla felárat fizetek. Más lenne a helyzet, ha ezt minden nap vagy állandóan kellene csináljam.
    Egyébként annak a nyomtatónak amit használok tudtommal van egy nyugat európai verziója is színes kijelzővel. Alacsonyabb GDP-jű országokba mint mi vagyunk nyilván nem ezt szállítják, mert nincs rá kereslet/igény.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz PociAti #17111 üzenetére

    Köszi az infót, a G2420 ennyiért tényleg nagyon jó áron van az Euronicsnál, be is pályáztam egyre. Ha meglesz beszámolok róla, hogy lehet a router USB portján keresztül használni (most ilyen Asus routerem van, sőt korábban is csak ilyen volt ami tudta ezt).
    Persze az alapból WiFis nyomtatók vitán felül jobbak mint az, hogy a router közelébe kell tenni a kábel miatt (amit ugye nem is adnak, de több ilyen kábelem gyűlt az évek alatt), viszont ha jó áron van ez még belefér.
    Gyerekeknek mindig nézelődtem valami hasonló gazdaságos nyomtatót (náluk talán kevésbé is szárad be ;) ).

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz PociAti #17216 üzenetére

    Abban tényleg igazad van, hogy a Canon PIXMA G2420 esetén annyi tintát adnak, hogy előbb fog meghalni minthogy tintát kelljen venni hozzá.
    Emlékeim szerint kb. 12.000 oldalra elég a fekete (két egyforma flakont kaptam hozzá, most csak az elsőt öntöttem bele). Az ugye jópár 500-as csomag papír...
    Mikor raktam össze nagyon érződött rajta, hogy olcsónak tervezték. Már azon csodálkoztam, hogy az összerakást kibírta anélkül, hogy valamelyik iszonyat gyenge műanyag eltörjön.

    Viszont abban nincs igazad, hogy amikor az emberek utángyártott tintával használják (na nem ezt, mert itt tényleg nincs rá szükség) akkor ugyanazt a minőséget várják el mint a gyárival. Amire ezeket a nyomtatókat használják ott a minőség nem az elsődleges szempont. Amikor a gyereknek ilyen-olyan hülyeség kell oda pont jó, merthogy kb. néhány napig fontos.
    Ha minőséget akarok, pl. fotót nyomtatni azt olyan helyen teszem ahol eddig is csináltam, ahol dedikáltan ilyesmivel foglalkoznak és lehet válogatni, hogy mire, milyen méretben stb.

    Elég rég ígértem, hogy ha a Canon PIXMA G2420 routeres megosztás sikerül akkor jelentkezem. Nos, sikerült, de a router firmware hibája miatt nem volt egyszerű. A router egy Asus AC88U Merlin firmware-el és régebbi firmware esetén nem ment (ez volt a nehezítés).
    A nyomtatót bedugva egyből látszik a routeren:

    Ezt a leírást követtem (a windows rész vsz. bármilyen router esetén ugyanaz), a végén persze Canon G2020-at kell választani:
    https://www.asus.com/us/support/FAQ/114024/

    Volt olyan gép ahol bekapcsoltam az LPR/LPD támogatást, de erre nincs szükség.

    Ami viszont zavaró, hogy annak ellenére, hogy nyomtat ilyen hibát dob a Windows:

    Meg ugye így szkennelni sem lehet (számomra lényegtelen), persze másolni igen.

    Összességében elégedett vagyok, a router amúgy is mindig megy (és ha visszatenném az optware-t a másik USB-re ez a port akkor is szabad volt), ennél olcsóbban lényegében hálózati(asított) nyomtatót nem lehet kihozni.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz jeni #17316 üzenetére

    Szerk: Törölve, látom, nem nyomtatás, hanem olvasás.

    [ Szerkesztve ]

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz PociAti #17853 üzenetére

    Azért ne ess túlzásokba, ezt a szkennelés témát már a covid előtti mobilom is megugorja. Annyira, hogy az erre is alkalmas fotós cuccot szinte sosem veszem elő ezért, a nyomtató szkenner funkcióját meg meg se akartam tanulni e-miatt (persze nem lapadagolós).

    A mennyiség az nem mindegy (meg persze, ha tényleg nagyon különleges minőségi igények vannak, de az meg már inkább a repro kategória ahol felvetődik, hogy tényleg megéri-e ilyen gépet vagy ehhez való fotós cuccot birtokolni ahelyett, hogy valahol megcsinálod/megcsináltatod).

    Mobillal oda kell figyelni, esetleg hiba láttán (mint a fény kitakarása) újra kell csinálni, beállítani a széleket, azaz ha egy kicsit többet kell használni akkor macera.
    A felbontás meg nagyon nem pocsék, sőt nekem a legtöbbször felesleges is volt (pont ezért nem is használom ki a teljes kamerát; sose láttam a fényképező széli gyengeséget).
    Igen a hulladék műfény (nem a színhőmérséklet igazi probléma) is bekavarhat, de én pl. nálunk már jó ideje alapból kiirtottam az ilyen világítást, nem rongálom a szemem vele.

    Ha sokat kell csinálni akkor a mobil tényleg nem pálya, oda szkenner kell. De ha csak évente néhányszor, akkor megéri a felárat ez a kényelem? Ezt kellene tisztázni az itt kérdezőknek is, mert utólag a felárat látva azért a 9x%-az mondja, hogy ja akkor megoldom nélküle is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák