Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • uhu321

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Minő meglepetés notebook -t szeretnék vásárolni :) Jelenleg T60 m van ( t2400 1.83Ghz proci ATI X 1300 VGA 1,5 GB DDR2), ami már lassúcska, és haldoklik is ( bár már 2x beleborult a tej, de kiszáradt :DD )
    Elsősorban használt laptopot szeretnék, mert a ráfordítandó keret max. 120e FT ( esetleg 130).
    Tesómnak G580 van - i3 2340M , Gt635m 2gb, 8gb DDR3, 1TB HDD meg a szokásos portok. Nos ettől én kevesebb grafikus teljesítménnyel is megelégszem.
    Felhasználás: elsősorban netezés, sorozatozás, filmezés, játék. Játékből nem kell hogy vigye a legújabbakat, már az is fejlődés lesz ha a cod mw sorozatokat viszi stabilan, jó grafon.
    Van egy pár kiszemeltem:
    -Dell m4600 i5 2520M ( max turbo 3.2 Ghz) - Nvidia quadroo 1000m 2gb - 4gb DDR3 - 250 GB SataII és a rengeteg port, + full HD antiglare kijelző 126e + 6 hó gari
    http://laptopsystem.hu/adatlap/14159641569478

    - Van egy g580 helyben ( ugyanabban a városban ahol lakom) 100e -t használtan - i5 3230 2,6 Ghz- 2gb 635m - 8GB DDR3- 1 TB de nincs rá garancia ( egy hetet ad a hirdető)

    - Hardmadiknak még egy olyan opció is felmerült bennem hogy egy alacsonyabb teljesítményű de jóval olcsóbb notit veszek ( 60-70k körül) és megturbózom SSD-vel. Pl egy t400-at vagy t420- t amiben van mini e-SATA port vagy micsoda ha jól tudom.

    Szerintetek melyikkel járnék legjobban?

    Az M4600-t csípném mert erős a proci, full hd a kijelző, fém ház és azért mégis csak egy üzleti notebook úgyh. gondolom bírná a strapát. A grafikus teljesítménye viszont gyenge, notebookchecknet -en nézve egy Intel HD 4000-nek vagy 4600-nak felel meg a quadro kártya teljesítménye és pont a prohardveren olvastam reggel egy cikket, hogy bizony ám vannak hibái ( pl az adapter otromba nagy, meg a gép is)

    A g580 szerintem árban korrekt, itt a garancia hiányától félek. ( igaz azt írtam hogy 635m től kevesebbel is megelégszem, mert talán ki sem használnám, de 90 ért még egy gépet sem láttam ilyen erősségű procival, picivel gyengébb vga-val, csak több mint 100e -t

    Az SSD-s trükközést még nem gondoltam annyira át :))
    Előre is köszi a segítséget :C

Új hozzászólás Aktív témák