Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Egyetemre mérnökinformatikus szakra vettek fel és ez ügyben kéne nekem egy ilyen gyakorlatilag játék kivételével "mindenes" laptop. Jó lenne ha nem melegedne túl, mert anno nagyon megszívtam így egy laptopvásárlással hogy hiába volt meg a hardver egyszerűen a hűtése rossz volt és folyton visszavett a teljesítményből (pl. video render). Nálam hangsúlyos lenne hogy az adott laptop vékony és kompakt legyen hordozhatóság miatt, na meg ne is nézzen ki rosszul maga a laptop.
    Én elsősorban erre a laptopra gondoltam.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Következő hónap, tehát augusztus

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Olyan 200k-s nagyságrend, nyilván ha olcsóbb az sosem baj

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Mérnökinformatikusnak vettek fel egyetemre, szóval a programozás elég erősen menne rajta, nyilván irodai programok(Office csomag), olykor olykor hobbi szintű videó renderelés Youtube-ra, illetve netezés, filmnézés, videónézés.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Kijelző méretnek ilyen 14" körülit gondoltam, lehetőleg IPS paneleset.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Viszonylag sokat lenne hordozva a gép, olykor olykor vonaton is lenne használva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely méret és típus szerint annyi kikötésem lenne hogy jó lenne bele legalább egy 256 GB-os SSD, esetleg egy SSD + HDD kombó.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Kártya olvasó jó lenne ha lenne rajta, de nem feltétlen szükséges.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új és használt is szóba jöhet nyilván.

    A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek kellene egy laptopot/notebookot néznem, főként 2D grafikai munkára. Volt időszak mikor követtem az éppeni piacot, de jelenleg nem volt időm ilyesmikre, ezért kérem a segítségeteket.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Kb. 1 hónapon belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    140k (nagyon maximum 150k)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főként 2D grafikai munkára kellene neki, grafikusnak tanul(Adobe programok: Illustrator, InDesign, Photoshop, Lightroom), illetve később egyetemhez kellene neki de ott marketingre, szóval leginkább Office-os programokhoz(Excel, Powerpoint, Word). Esetlegesen mondta hogy érdekelné a 2D animáció készítés is.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játszani max. simsezne, san andreasozna és hasonlók, nem ezek fogják feltolni a specifikációt szerintem.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Grafikai munka miatt szerintem IPS paneles laptop kellene neki a jó színek és szögek miatt. Felbontás nyilván minnél nagyobb, hogy matt vagy fényes szerintem nem túl mérvadó.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Elég sokat lenne hordozva a gép, jelenleg és később is koleszos lesz, de szeretné otthon is használni majd rajzpaddal alkotgatni. Szóval jó lenne ha minnél vékonyabb és kompaktabb lenne.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10 64 bit(freeDOS-os is lehet, én magam tudok neki rá oprendszert rakni).

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Használati igény miatt szerintem dukálna egy SSD, nyilván jó lenne egy 256GB-os, külső HDD-vel egyébként el lenne szerintem mellette. Memóriából 8 GB szerintem már úgymond "alap" kellene legyen. Optikai meghajtó nem létszükséglet.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nagyon nincs ilyesfajta igény, legyen rajta 2 USB port(lehetőleg az egyik USB 3.0-ás legyen), meg ha lehetséges kártyaolvasó.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Egyenlőre csak újban gondolkozik, nekem kicsit aggályaim vannak hogy ilyen igényekkel ez ebből a keretből kihozható, de hátha tudtok ti valami okos alternatívát mondani.

    Válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • koko1238640

    tag

    válasz Khelben #152958 üzenetére

    És i3 8145U + 8GB RAM + MX150 2GB (1920x1080-as kijelzővel) elég lehet Photoshop, inDesign és társaira?

    (találtam egy ilyen konfiggal rendelkező gépet, itt gondolom leginkább az i3 a kérdéses)

    [ Szerkesztve ]

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek kellene laptop egyetemre marketingkommunikáció szakra(ha jól sejtem max. netezés, excel, powerpoint, word). Illetve van egy tőlem kapott wacom táblája, mivel grafikus szeret azon is rajzolgatni digitálisan.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egész pontosan a hetekben.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150k a teteje a limitnek.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Wacom táblával digi rajzok illetve office programok leginkább, esetleg photoshop/illustrator amit még használ majd.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem szempont.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Felbontás a grafikai hobbi miatt jó lenne ha full hd lenne, abból is ips, persze a keret miatt ez nem hiszem hogy belefér.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használná. Leginkább kollégium-haza távra kellene neki. Otthon és kollégiumban használná leginkább.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghajtó nem kell. SSD jó lenne bele egy 256 gb-os. (tudom hogy keret miatt ez is necces) Többre szerintem nem lenne szüksége. Ramból szintén jó lenne egy 8GB szerintem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új is szóba jöhet(szerintem újonnan nincs ami ebbe a keretbe belefér), de a használt inkább a prioritás garanciával.

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • koko1238640

    tag

    válasz Farkassacred #160786 üzenetére

    Élőben sajna nem. Ha rákattolsz egyébként egyik gépre ott írnak állapotot hogy b- kategória. Ez pedig részletesen felvan tüntetve külön hogy minimális kopás lehet a gépen.

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Húgomnak kellene egy laptopot/notebook-ot nézni fősulira, felvették jogi asszisztensnek. Értelemszerűen ehhez a tevékenységhez kellene egy laptop neki main felhasználásban. Ebben kérem segítségeteket hogy mi a bestbuy a következő felhasználásra, miveljó ideje nincs időm követni a piacot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még most augusztusban ha lehet.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    180k (max. +10-20k)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főként irodai programok(Office minden mennyiségben), némi játék(Sims 3-4 kategória), böngészés, gépírás (Szóval fontos lenne a magyar bill. kiosztás).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Fentebb ahogy írtam ilyen Sims kategóriás játékok hardver igényben nagyjából.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Hordozhatóság miatt szerintem minnélkisebb jó lenne (13-14 col), 1080p szerintem dukálna ha ennyiért ez nem nagy kérés, illetve én a matt híve vagyok a tükröződés miatt, de tesómnak szerintem ez nem részletkérdés, ahogy az sem hogy TN vagy IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat. Fősuli-itthon távolság minden nap (No, ha be nem üt megint a covid meg a távoktatás :U ). Utazás közben nem fogja használni.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10 Pro, de nem lényeges hogy legyen rajta oprendszer.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    256GB-os SSD szerintem a minimum még sulis felhasználásra is, de jó lenne vagy egy 512GB-os SSD egymagában, vagy egy 256GB-os SSD + 500GB HDD kombó vagy valami hasonló. RAM-ból elegendő a 8GB RAM.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Is-is.

    Ha túl nagyok az igények ennyiért akkor bocsánat érte, tényleg nem vagyok otthon most az ár-érték arányokban mi hogy merre hány méter.

    Válaszokat, illetve a segítséget előre is köszönöm!

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Egyik ismerős Építészmérnöknek tanul, engem bízott meg hogy nézzek neki laptopot. A felhasználás is ilyen célú lenne, Photoshop-ra, ArchiCAD/AutoCAD meg hasonló látványtervező programokra használná főképp ami teljesítmény igényes is. Én mondtam neki hogy PC lenne a legjobb ilyen célra, de mivel még tanul ezért nála csak a laptop/notebook opció. Amik fontos kritériumok nála:

    - 400-500k (kicsit átlépheti az 500k-t, de 600 már ne legyen)
    - Világítson a billentyűzet ><
    - A kijelző színtere elég jó legyen, AdobeRGB-t minnél jobban használja ki
    - Jelenleg egy HP ProBook 450 G4-ese van, ennél ne legyen nehezebb

    A kérdéssor kitöltve pedig:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amint lehet.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400-500k (ahogy fentebb írtam, minimálisan átlépheti az 500k-t ha azon múlik, de legyen is értelme akkor)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Fotószerkesztés, AutoCAD, ArchiCAD tervezés, renderelés keményen (nagy épületek látványtervei stb.) tanulás szintjén, később munka szintjén.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Felbontásból elég a FullHD, kijelző/laptop méret 15.6-os szabvány adja magát szerintem, matt vagy fényes, TN/IPS nem szempont de nagyon jó minőségű legyen a kijelzője.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben megeshet néh-néha, napi szinten lenne hordozva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell feltétlen hogy legyen rajta oprendszer. Egy Win10 Pro licensz megy majd rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    1 TB-os tárhely, az hogy SSD van e már ennyiért 1TB abban nem vagyok otthon, nyilván jó lenne. Memória... hát render miatt minnél több... de egy 32GB jó lenne szerintem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak és kizárólag új.

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • koko1238640

    tag

    válasz SeniorTilla #169409 üzenetére

    Hát igen. Nem profi szinten kellene azért neki, csak ne akadjon/szaggassanak a programok, meg egy render ne 5 órán át tartson, nagyjából ez az elvárás.

  • koko1238640

    tag

    Tehát... visszatérve a kérdésemre, van-e konkrétum ami belefér a 500k-s keretbe és a követelményekbe? (A munkaálolomás nem opció sajnos, jóval a keret felett van ahogy nézegettem)

  • koko1238640

    tag

    válasz kesztió #169425 üzenetére

    Én kérek elnézést... Nem a legjobb megoldás kell... csupán ezért az árért a legjobb megoldás ami lehetséges, úgymond az optimális. Én is tudom hogy 2x ennyit kóstálna a dolog alsó hangon... de ez olyan hogy valaki macbook air-rel vág mai napig videót, nem arra van, kompromisszumos... de elvan vele. Az ismerősöm is elvolt a g840 4-ével ezidáig ezekre a feladatokra... ehhez képest szeretne egy jelentősebb előrelépést 500k-ért.

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Ismerős feleségének lenne szüksége egy laptopra. Ami kitétel volt, hogy 14 col vagy kisebb legyen méretben, ezen kívül általános felhasználás (filmezés, netezés, office). Ami problémásabb, hogy 150k HUF a keret rá és újonnan szeretnék. Van ennyiért jelenleg normális gép újonnan? (kételkedem, de hátha)

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Elkövetkezendő hetekben.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150k HUF
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok (Office főként), net böngészés, filmnézés.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14 col vagy kisebb, többi szempont nem érdekes számukra.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Erről nincs információm.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10-11 Pro 64 bit. Oprendszer nélkül is jöhet persze, maximum telepítek rá én magam Windowst, ha ez segít az áron.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    512GB tárhely azért kellene, lehetőleg SSD. 8GB RAM elég.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Köszönöm előre is!

  • koko1238640

    tag

    válasz Kbali #180237 üzenetére

    Esetleg egy HP 250 G8? 10. gen i3, 512GB SSD, 8 GB RAM-al rendelkezik ha jól látom.

    Szerk.: Összefoglalóban láttam.

    [ Szerkesztve ]

  • koko1238640

    tag

    válasz koko1238640 #180236 üzenetére

    Beszéltem ismerőssel, ki lett bővítve a keret 200k-ra. Ennyiért esetleg már létezik ilyen konfig újonnan? (Főként a kis méret hangsúlyos nekik valamiért, tehát a <=14 col)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák