Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • YikeSS

    tag

    Sziasztok!

    T61-ről váltanék valamire, mert az új ThinkPad-ek siralmasak. Kb 7 éve elégedett TP használó voltam, de most, hogy a T61-ben a videokari meghalt - és amúgyis ideje volt fejleszteni - teljesen "elveszettnek" érzem magam, mert minden amit megnéztem eddig siralmasnak tűnt... Hátha van valami jó 5letetek, ami elkerülte a figyelmem.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb...
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? "bármennyi"
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) munka, fejlesztés, üzemeltetés, stb
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem játszom
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! SSD már van, vagy veszek, ha kell, nem baj ha gyárilag nem azzal van szerelve
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14" lenne jobb, de esetleg 15.x", legalább 1050 magas felbontás -> FHD, de az 1680x1050 is elég lenne :)
    (8) Notebook tömege? minél könnyebb, de nem ez az elsődleges
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? elsősorban nélküle, de ha vmi vindóze van rajta az is mind1, úgyis letörlöm egyből recovery partícióval együtt :)
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? SSD+HDD kell a végén, de nem baj, ha alapból valamelyik nincs benne, tehát 2 eszköz kezelése kellene, mind1, hogy 2xSATA, vagy 1xmSATA+1SATA, RAM legalább 8G, de jó lenne ha bővíthető lenne 12 de inkább 16-ra, ODD nem kell
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    + valamilyen digitális videokimenet
    + dokkolhatóság
    + valami normális bill. kellene, ami valami normális elrendezésű, mint a TP-ken volt, nem a mai elterjedt "fossunk mindent 1 kupacba mindenféle koncepció nélkül", pl. no space az F billentyűk között, stb (numerikus bill nem kell, sőt nem szeretem, ha a touchpad el van tolva balra miatta

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem, de nem árt ha van CPU, GPU kevésbé fontos
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs semmi kinézve, és elhoznám akár a holdról is, ha lenne vmi normális gép :)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? jobb lenne új, valami modernebb, de a satnya kínálat miatt már elkezdtem régieket is nézni...

    köszi...

    [ Szerkesztve ]

    mergedes...

  • YikeSS

    tag

    válasz runner 125 #44211 üzenetére

    Köszi, de ezekkel a billentyűzet kiosztás a legnagyobb problémám. Nincsenek tagolva a funkciógombok, stb.

    mergedes...

Új hozzászólás Aktív témák