Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Afelől érdeklődnék, hogy olyan 120-150k között lehet-e valami értelmes gépet venni ami játékra is alkalmas?
    vagy a közeljövőben várható-e a Richland-től valami ebbe a szegmensbe?

    Igazából unaloműzőnek lenne, film+net meg nem ártana ha játék is futna rajta, esetleg ha lenne rajta hdmi csati hogy lcd tv-re rá lehessen kötni az király lenne.

    Köszi előre is.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    nov 15.-e körül (akkor lesz fekete péntek a laptop szalonban) de ha máshol van/lesz jobb áron valami akkor az is jó de alapesetben 15.-e vagy ezután pár nappal tervezem.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    Tesom 120-130-at gondolt rá de én megdobom még így legyen a vége inkább 140-150.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Net, film, és nem lenne baj hogy ha néhány játékkal játszani is lehetne rajta (nem kell high beállítás meg 200 fps tisztában vagyunk vele hogy ennyiből jó ha mediumon mennek a játékok), ezért is gondoltam inkább valami dvga-s notira és nem a hd 4000-re
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Lehessen vele játszani, ennyi, amúgy tesom fps-el és ilyen autós játékkokal játszik, nfs, gta, de mint mondtam, ne legyen diavetítés az már jó.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    is-is jó lenne a legjobbat kihozni ennyiből
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    tesom nem igazán tudja mi ez és most nincs is itt hogy elmagyarázzam neki, igazából megvan nélküle, de ennyi pénzért inkább legyen hdd + valami értelmesebb dvga mint ssd
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Ha lehet akkor matt.
    Ami kijön ennyiből igazából a standart 1333-as megteszi, 15,6" ez a legolcsóbb úgy is ahogy nézem.

    (8) Notebook tömege?
    tökmindegy ritkán lesz mozgatva igaz akkor kocsival és messzire jó lenne ha pár ilyen út alatt nem esne szét.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nem szükséges, de ha valahol olcsóért hozzánk vágnák valami akció miatt akkor megfontolandó, mert tesómnak xp-je van
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Tárhely majdnem mindegy mert gondolkozik egy külső hdd-n, ram a jelenlegiben 2gb van az azért már majdnem kevés, én 4GB-ot mondanék.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    webkam nem árt ha van de nem feltétel, hdmi-vel is ugyanez a helyzet jó lenne ha néha tv-re rá lehetne kötni.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Játékon kívül nem, néha használ ilyen elektronikus kapcsolás tervező progit (nem jut eszembe a neve, de ilyen nyák tervező na) de az ahogy néztem nem vészes

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Új

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

    Azért cseréltem meg mert ezt kifejteném kicsit jobban

    Alapvetően delleket néztem de ilyen árkategóriában nincs normális, meg ami van az hd4000-el van szerelve jó esetben ami az alkalmi játékra se nagyon alkalmas. (szerény véleményem szerint, na meg az intel driverekkel kapcsolatos felfogása se túl bíztató).

    Ezután elkezdtem nézni Samukat meg Lenovokat,
    Lenovóból találtam is megfelelőt de fényes kijelzős, kérdésem az lenne hogy ez mennyire tud zavaró lenni?
    Mert eddig csak matt kijelzőink voltak (ahogy nézem a lenovónak a drágább szegmensben sincs matt kijelzője ami nagyon érdekes)

    Lenovo1: 124.000Ft

    Lenovo 2: 145.000Ft

    Itt a kérdésem az lenne hogy ezt a HD8750-et a kisebbik proci is kihajtja? illetve ha jól nézem a proci és a hdd melletti 8GB-os SSD a különbség, megéri a különbséget? És vajon nekünk megérné a drágábbat venni?

    Samuk:
    Samu1: 145k

    Samu2: 154k

    A 2. samu árkategoriából már kicsit kicsúszik de ha tényleg lesz az a 10-30%-os kedvezmény akkor még belefér 10%-nál is a keretbe, de igazából nem értem a 2 samu között miért van 10k különbség amikor a müszaki leírásuk pont ugyanaz mind2-nek... van valami tippetek?

    Cselessen ide nem írták le hogy matt vagy fényes ez a HD LED Antireflective útalna arra hogy ez is fényes?

    És esetleg van más gép amit tudtok ajánlani? ebben a kategóriában? Illetve ha beleszámoljátok a 10-30%-os kedvezményt is akkor melyiket lenne érdemes megvenni? (nem muszály a felsoroltakat akkor a keret olyan 10-20k-val még kitolható lenne ha jól számolok és a csillagok is jól fognak állni persze ha van értelme)

    Ha a minőséget is szem előtt tartjuk akkor a samu meg a lenovo hol foglal helyet? akár egymással szemben is, vagy esetleg más gyártóval szemben?

    Köszi előre is a segítséget

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Mardel #48787 üzenetére

    Ja értem köszi, de akkor a 2 lenovo 2 samu közül illetve rajtuk kívül mit érné meg venni?

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Holnap benézünk laptopszalonba ha lesz valami jó akkor már meg is vennénk.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    140.000-nél jó lenne ha megállna de ha nem sokkal többért van érezhetően jobb akkor nyilván szánok még rá.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    általános, de jó lenne ha elmennének rajta régebbi játékok, fps és autós játékok érdekelnek (nyilván ennyiért kell kompromisszumot kötni ezzel tisztában vagyok)
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Fentebb írtam medium bőven jó lenne.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Ennyiért nem tudom mit lehet várni, de jó lenne ha nem esne szét így inkább minőség.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Megvagyok HDD-vel, illetve amiket néztem azokban van 8GB-os SSD gyórsítótár.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Matt jó lenne de ennyiért értelmes laptop csak lenovoban van (nem tudom így van-e ezért jöttem ide) amiben meg jobbára csak fényes kijelző van.
    (8) Notebook tömege?
    mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélküle is megteszi.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD ~500GB, ram 4GB, akár lehet benne ODD is
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI és webkam jó lenne
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    FPS és Autós játék ezen felül film + net
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

    Lenovo1
    Lenovo2
    Lenovo3

    Pentiumos Lenovo

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Inkább csak új.

    A kérdésem még az lenne hogy melyiket éri meg jobban megvenni Ati vagy Nvidia dVGA-t? Ez ebben az árkategóriában 8570 vagy GT 720M ahogy nézem, vagy ennyiért van valamerre jobb is, megbízható lapos?
    Illetve, hogy csak játékra megfelelő lehetne-e a pentiumos változat mert ha jól nézem akkor kvázi az i3-ért kellene +20k-t kifizetni, ez megéri?

    Köszi előre is.

    Üdv: Crias

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Esetleg erre tudna valaki válaszolni, mert lassan indulnánk és nem nagyon kerültem közelebb.

    Lényegében általános felhasználásra lenne, és jó lenne ha menne rajta ~med vagy akár low beállítással úgy hogy ne legyen diavetítés, nyilván tisztában van az ember hogy ~140k -ig nem kap játékos gépet de nem is cél a full részletesség, csak az hogy cod nfs-el el tudjuk verni az időt.

    Lenovo1
    Lenovo2
    Lenovo3

    Pentiumos Lenovo
    Pentiumos Lenovo2

    Kérdés amivel nem vagyok tisztában hogy mobil vonalon ati/amd vagy nvidia a jobb dvga?

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Köszi szépen, és ezeket hol lenne érdemes megvenni?
    Mert nálunk csak laptopszalon van de ott csak a G500-asokat tolják, esetleg melyik webáruházat tudnád ajánlani?

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlásra, mindjárt kettőre is.
    1. Elsősorban nekem egy min i5 de inkább i7-es gép kellene minimum 8GB rammal, SSD-vel de részletesebben lent leírom az igényeimet. Latitudeokat néztem de azok nagyon el vannak szállva árban, már amihez van videokártya is.

    2. A másik gép szülöknek kellene főleg skypera + kis böngészére, így itt igazából annyi hogy legyen egy webcam rajta meg szerintem egy ssd, esetleg hdmi vagy vga még jó ha van rajta, nem szeretnék régi lassú laptopot venni nekik most is ilyet használnak ezért gondolkoztam ssd-ben. erre max br. 130-140-et szánnék.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónapon belül, tudon hogy addig még változhat ez az de azért jelentősen nem hinném
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    netto 200-250 max de +10-20.000 nem probléma ha jelentősen jobb
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Programozás, minimális fotoszerkesztés szóval ez nem korlátoz annyira, ritkán játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Ritkán igen valamilyen normálisabb videokártya jó ha van benne de ennyi közepes felbontást viszi az már jó, igazából fhd monitorra lesz kötve, főleg stratégia esetleg valami fps de nincs nagy igényem.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mindenképpen matt, és nagyon jó lenne ha ips lenne, de ez annyira nem kizáró ok mint a matt kijelző.
    min 14" de inkább 15"-os.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazásközben nem használom de hurcibálva azért lenne most nem tudom megmondani mennyire, de a suly nekem annyira nem lényeges
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    tökmindegy, nekem jó az is ha semmi nincs rajta és az is ha van valami
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, HDD nem fontos van egy nasom.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI vagy dp jó lenne rá
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Hm hát elsősorban új de ha van valami ajánlott használt akkor az is szóba jöhet.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Khelben #129779 üzenetére

    Én gyorsan rácsapnék a lehetőségre :D

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Vagy most a ballagási akciókat meglovagolva vagy kövi hónap eleje
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200-300 körül +-20-30k még játszik ha érdemes áldozni rá vagy ha 200 alatt megkapom ami nekem kell
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Programozás munka szinte, hobbi játék, minimális fotószerkesztés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem AAA kategóriásokkal hanem inkább ilyen régebbi tipusú fps vagy dead island szerű játékokkal játszok.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Matt mindenképpen és ha lehet akkor IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem tudom pontosan azért lenne hordozva, utazás közben nem lenne használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Teljesen mindegy igazából nem szükséges van win7-em de ha esetleg adnak hozzá 10-et azt se bánom
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD-t szeretnék de ha csak HDD-re futja ebből akkor se dőlök a kardomba.
    Jó lenne 250-es ssd vagy 120 + HDD.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Legalább 8GB RAM, HDMI bár ez gondolom van már mindegyiken
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Kicsit vonakodok a használttól de nem zárkózok el teljesen

    Egyelőre ezeket néztem ki, nem tudom hogy konkrétan miben jelentkezik a különbség pl eges videokártyák között: pl gtx940 , 950 , 960 között mennyi van vagy pl i5HQ és i7U közül az i5 jobb-e mi a különbség stb.
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.

    A notebook.hu-n most vannak akciók.
    Így még esetleg ezek is beleférnek csak nem tudom megéri-e pl egy asus rog, egy zenbookkal szemeztem de az már kifutott.
    7.
    8.
    9.

    Köszi előre is a segítséget.

    Jah még annyi hogy több helyen is láttam hogy a 4GB os verziókban vannak jobb konstrukciók és van olyan bolt ahol +4GB-ot még bele lehet rakatni ez így nem probléma ha jobban jövök ki belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Létezik olyan laptop amire 2 monitort is rá lehet kötni?
    Nem kellene ezen kívül sok feltételnek teljesülnie, ha van benne egy valamire való videókártya akkor már túl is teljesítette az elvárásaimat. Ha nincs az se baj bár gondolom ide pont hogy kellene.
    SSD pedig szintén jó lenne de gondolom bármelyik üzletbe lehet cserét kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónapon belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Nyilván a speciális igény miatt ide nem tudok mit írni de jó lenne ha nem szállna el nagyon árban

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka, programozás, néha játék ha van olyan amiben értelmes videókártya van.
    Mivel külső billentyűzet és egér lesz rákötve pont nem érdekel hogy milyen a touchpad illetve a billentyűzet hosszabb/rövidebb távon.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    régebbi játékok de nem ez a lényeg

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Matt, preferált, nyilván ips lenne jó de így is örülök ha tudtok valamit mondani

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Munkába meg vissza, nem használnám út közben szóval súly nem számít

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem lényeges

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD jó lenne, min 8GB ram ODD nem érdekel

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Jó lenne több monitort rákötni szóval kellene több kimeneti port.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Inkább új gépet preferálok de ha van valami használtban azt is megnézném.

    Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül (a fekete pénteket még azért megvárom hátha lesz valami értelmes)

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150-200k

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Testvéremnek kellene egy laptop átlag multimédiás felhasználásra, persze azért nem baj ha elfut rajta pár játék, ezért én azt mondanám hogy mx150-es gpu nem lenne rossz bele.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    erre most nem tudok mit mondani, nyilván nem a legújabb játékokkal és nem maxon megy minden.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Ha van ilyen feltételekkel IPS akkor nyilván az, 15,6" vagy nagyobb illetve ami viszont fontos hogy matt legyen.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva havonta kb... utazás közben nem lesz használva

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell. Win10 lesz rajta ha adnak hozzá az plussz ha nem majd lesz rá véve.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    250-es SSD jó lenne bele, vagy 120-as SSD + HDD

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    valamilyen kimenet jó lenne rá, a HDMI lenne a legjobb

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új jöhet csak szóba

    Habár én dell párti vagyok, most első blikkre ezt találtam, ez jó? vagy ilyesmi paraméterekkel van jobb konstrukció?:
    https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-51g-3632-fekete-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgtceu005_ssd128_mem8/10335/

    Jó lenne ha nem esne szét, most egy lenovo g500-as laptopot váltana aminek a zsanérja konkrétan széthullik/kiszakad 2 év használat után.

    Apropó tudom hogy kicsivel drágább ez a gép mint a keret, de 10-20e Ft még belefér ha érezhetően jobb gépet kap érte az ember.

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Otthoni felhasználásra keresnék laptopot a keret az max 160-170 most fekete pénteken nézelődök szerintetek van valami jó ajánlat?
    Illetve ezek milyen opciók lehetnek?

    https://blackfriday.edigital.hu/collections/laptop-monitor-nyomtatas-it/products/dell-inspiron-5570-dll_245115-notebook-ezust

    vagy
    https://www.notebook.hu/acer-aspire-5-a515-51g-550a-nx-gs4eu-012-szurke

    Szerintetek melyik éri meg jobban ha olyan gépet keres az ember amiben minőségi zsanérok vannak és nem esik szét az ember kezében?
    Illetve azért nem lenne hátrány ha elfutna rajta pár régebbi játék de főleg net youtube film lenne a felhasználás

    Vagy esetleg még ez a HP milyen lehet?

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Ha strapabíróság a fő szempont akkor melyiket ajánlanátok?

    Acer aspire 515
    vagy egy valamilyen dell Inspiriont?

    a kérdés inkább arra irányulna hogy ez az acer van olyan strapabíró (zsanér ház stb) mint az olcsóbb 150k körüli dellek vagy hp-k?

    Mert én egy 170k körüli hasonló variánst ajánlottam az acerből és az volt a válasz hogy az 150 körüli dell szimpatikusabb gondolom a márka miatt vagy nem tudom, bár tény én is használtam egy inspiriont és más volt megfogni mint mondjuk egy acert.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Khelben #148717 üzenetére

    értem köszi, ha megemeljük a keretet 100-150-el akkor miket érdemes nézni?

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Egyik ismerősöm most megy majd egyeteme ahol cad-et használnak majd erre és nem mellesleg játékra kellene.

    http://www.laptopszalon.hu/asus/asus-g531gt-al111-laptop_44720-adatlap?fbclid=IwAR2AND4gvLbCCW5gzO0joo6TEYbKNtNoToQFDS-NtEe3dtuzSgvt-kj97og

    Erről a gépről mi a véleményetek? Bírja a napi szintű hurcibálást?
    Asus-t szeretne...

    Köszi előre is

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Köszi szépen a válaszokat, és ha elfelejtjük hogy asust seretne akkor milyen opciók vannak? ~300k-ért amivel játszani is tud és cad-et is bírja vagy ilyet még nem találtak ki ennyiért nincs? :D

    [ Szerkesztve ]

    Crias

Új hozzászólás Aktív témák