Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stargazer

    senior tag

    Sziasztok,

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    mostanában.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    attól függ, mennyiért kapunk az igényeinket kielégítő terméket
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    főleg irodai munka, filmnézés, internetezés
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    fontos lenne hogy gördülékenyen menjenek a dolgok (hosszú távú befektetés lenne)
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    mindenképp
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    inkább matt, de ez nem olyan életbevágó szempont
    (8) Notebook tömege?
    mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    oprendszerrel, lehetőleg w8
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    optikai meghajtó nem annyira lényeges nekünk, tárhely sem. RAM legyen benne annyi amennyi kell a gördülékeny használhatósághoz.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    semmi különös
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    nem tudom, de mivel játékra, renderelésre nem használnám, gondolom nem. de ettől függetlenül a teljesítményt szeretem (nyilván ez az akku ellen dolgozik, de nem az akku időtartam a fő szempont)
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    a tapizást meg a tableteket szeretem, ezért én igazából az Acer Aspire P3-ra gondoltam, i5-tel. de lehet hogy ezért az árért sokkal többet érő hagyományos laptopot is lehet venni, ami szintén elgondolkodtatna.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    új

    előre is köszi

    [ Szerkesztve ]

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz stargazer #48708 üzenetére

    ja azt elfelejtettem odaírni a képernyőhöz hogy lehet kisebb is, és nem kell full hd, de szép képe legyen. inkább a kisebb méret és a kis méretből eredő praktikusság számít (tudom hogy abszolút értékben a kicsi nem feltétlenül jelent minig praktikusságot). sztem 4gb ram elég manapság bőven azokra amiket írtam, nem? csak a procit keveslem kissé nem tudom miért, lehet hogy bőven elég.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz Tikakukac #48712 üzenetére

    az a helyzet hogy engem soha nem az ár határoz meg. én inkább még gyűjtögetek, de akkor olyan legyen ami minden szempontból megfelelő. tehát nekem elsősorban mindig az a kérdésem hogy mennyiért lehet az igényeimet kielégítő terméket kapni.
    egyáltalán érdemes manapság már windows-os tabletben gondolkodni, vagy ár-érték-használhatóság terén még verik a hagyományos laptopok? gondolom igen, de valamennyi pluszt hajlandó lennék áldozni a tabletségért és a plusz hordozhatóságért, ha teljesítményben és üzemidőben nagyjából hasonló szintet kapok. de ha jelentősen drágábban kapok jelentősen gyengébb teljesítményt és üzemidőt, akkor maradnék a laptop mellett.

    3537/5537: egyébként ez a szám mire utal, a proci tipusára, vagy egy bizonyos márka (talán dell?) bizonyos tipusára?

    köszi!

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    Sziasztok,

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónap múlva
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200.000
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    böngészés, böngészős flash-es játékok
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    maximum faékegyszerű, apró játékokra ahol ezek lényegtelenek.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    legyen minőségi, és a teljesítmény meg legyen bőven elég arra amire akarom használni.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    mindenképp (elég ha csak SSD van benne, de akkor azért minimum 64 gb)
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    majdnem mindegy, mostani átlag megfelel, ne legyen se túl régivágású, se túl extrém modern
    (8) Notebook tömege?
    mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    attól függ, mennyivel drágítja az oprendszer. Igazából lehet hogy egy mai jó linux is megfelel, úgy hallottam az Ubuntu eléggé felhasználóbarát és egyszerű. de csak akkor érdekes ha jelentős pénzt lehet megtakarítani vele.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    SSD min. 64gb de talán inkább 128 de az bőven elég. RAM: min. 4gb, ODD: nem kell. HDD nem kell
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    semmi ilyesmi nem lényeges. talán webkamera, de az már majdnem mindegyikben van. de ha nincs az se érdekes.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    nem.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Fujitsu Lifebook UH552
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    csak új

    köszi!

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    Sziasztok,

    notebook vásárlás előtt állunk, és szeretnék némi iránymutatást kapni, hogy merre tapogatózzak.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 napon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    450-nél többet nem nagyon szeretnék rááldozni
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    irodai programok, munka
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    lehetőleg IPS, matt, felbontás majdnem mindegy, de full hd közeli lenne talán jó, nekem 1600x900 van és az is megfelel
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    nem igazán
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    lehetőleg win 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, mindegy mekkora, RAM: 8GB, optikai nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    esetleg integrált billentyűzet megvilágítás (vagy világító bill. nem tudom az jobb-e, nekem az előbbi van)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új.

    az a helyzet hogy vettünk nemrég egy Acer Aspire P3-at, mert balfék voltam és hagytam magam meggyőzni hogy ez tényleg milyen jó. pedig nem. nagyon nem. pedig nem volt kimondottan olcsó, 230 volt, de úgy látszik nem elvárható hogy ennyiért jó gépet kapjon az ember. namost ez helyett kellene valami, ami nem Acer. Ennyire hitvány terméket még nem nagyon láttam. nem is tudom igazán mitől volt ennyire lassú, hiszen az ebben elérhető legerősebb procival vettük, SSD volt benne, mégis hitvány lassú volt (aztán megtaláltam azt a bizonyos beállítást amitől kicsit job lett, de még mindig nagyon messze a jótól). Ez miatt most van bennem egy elég erős para, hogy megint mellényúlok. nem merek magamtól rábökni semmire, mert tartok tőle hogy az is lassú lesz. egyszerűen nem ismerem ki már magam a mai procik közt, nem tudom őket elhelyezni a ranglétrán mondjuk az enyémhez képest (i7-620M, a ranglistán már nincs rajta sajnos). Azt tudom hogy én az enyémmel maximálisan meg vagyok elégedve. Simán viszi a 3D tervezőprogramot azon a kis egyszerű szinten amire én nagy ritkán használom, programozás, adatbázis, munka mellet eszméletlen strapabíró is, pedig kap rendesen (HP Elitebook).

    Valami hasonlót szeretnék, de ahogy a teszteket meg az értékeléseket elnézem, mintha manapság már nem lenne ennyire egyértelműen elvárható hogy az ember a pénzéért azt kapja amit vár. 1500-2000 EUR-s gépeket simán le3*-oznak, pedig azért nem ezt várnám. de amit semmiképp nem szeretnék hogy ha már kiadok ennyi pénzt, akkor bosszankodnom kelljen mint ezzel a vacak Acerrel. Tehát biznisz gépeket nézegettem a strapabíróság jegyében mert hosszú távra tervezem, de nem vagyok meggyőzve. nem igazán találtam olyat, ami minden szempontból megfelelő lenne. Lenovo Thinkpad-eket (számomra teljesen ismeretlen világ), HP Elite/ProBook-okat, Dell gépeket, (Fujitsu-kkal is van már negatív tapasztalatom, igaz asszem az nem biznisz klássz volt), de valahogy mindenhol látok olyan negatívumokat hogy felteszem magamnak a kérdést, ennyi pénzért ezt nem tudták rendesen megcsinálni? és legszivesebben hagynám a fenébe az egészet, de nem lehet. valamit vennem kell. légyszi segítsetek ha tudtok, köszi!

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Új hozzászólás Aktív témák