Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zümzümm

    senior tag

    Sziasztok,
    Megfogant bennem a gondolat hogy az asztali gépemet leváltanám notebookra.... Jelenlegi asztali konfigom i5 10600, 32gb ram és ennél lejjebb nem adnám. A VGA egy gtx960, ettől nyilván erősebb kellene, kb egy rtx20xx sorozat(-nak megfelelő) is elég lehet(?)

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Tél vége/tavasz eleje
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300-400e
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Fotószerkesztés(munka), nagyon kevés játék
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem tudom milyen fokokaztok vannak a mostani játékokban, de ha a max az 5, akkor 3-4 fokozaton nekem elég ha elfutnak rajta a kb 1 éves játékok.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Kb 15 col, de úgy is monitorral használnám. IPS.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Egy hónapban kb 2szer hordoznám, utazás közben nem használnám.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10-11 vagy semmi
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    500gb SSD, 32gb ram
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, usb c
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

  • zümzümm

    senior tag

    válasz memorix #175174 üzenetére

    Igen, jelenlegi asztali configom is elég jó a célra, nem panaszkodok miatta, bár a gtx960 már nagyon csereérett egy izmosabbra.
    Azért kellene a laptop, hogy a budapesten megkezdett munkát tudjam folytatni vidéken, ha szüleimhez utazok pár napra, vagy bárhová.
    Ha jól értem, akkor olyat kell keressek, amiben 3060 vkártya van, mert ahogy nézegetem, azt látom hogy amely laptopokban ilyen vkártya van, abban jellemzően, izmos a proci is (i5 12xxx) és van 512gb, 16gb ram is(amit bővíthetek 32re).

    #175175cs.zs.zümzümm#175169
    Én amugy egy 20xx vkártyával is elégedett lennék, inkább a ramot növelném 32re. SSDből is elég egy 512gb, mert van egy 1Tb samsung shield.

    KÖszönöm az infókat :R

  • zümzümm

    senior tag

    válasz cs.zs. #175219 üzenetére

    Értem ezt az oldalát is :) ÉS ahogy ismeremmagam, valószinű inkább spórolok még az rtx3050 verzióra.
    Főleg hogy nem is láttam friss generációs processzorral szerelt laptopot, amiben régi generációs vkártya van. VAgy csak elkerülte a figyelmem, vagy max használtan van, de használtan nem kell.

Új hozzászólás Aktív témák