Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz FFmybest #141152 üzenetére

    Ár nélkül nem lehet erre mit mondani, nem véletlenül van az összefoglalóban kiemelve, hogy árat mindenképp adj meg. Értem, hogy nem tudod, milyen gépet lehet kapni X forintért, de azt csak tudod, hogy mennyi pénz áll rendelkezésedre, mennyit szánsz laptop vásárlásra.
    Használt gépek közül ami ilyen felhasználásra alkalmas már, az 250k körül indul : Zbook 15 G1. Újak közül pedig kb. 600k-ért: Zbook 15 G4. Ha nincs ennyi rá, akkor el kell kezdeni kompromisszumokat kötni, de ezt csak akkor van értelme folytatni, ha tudjuk, hogy mekkora az az összeg, amibe bele kell férni.

    (#141153) kuntics: netezésre elég a 2. generáció is, 8560p van nálunk is nagyszülőknél. 60k-ért szerintem már lehet találni.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz FFmybest #141152 üzenetére

    én azért annyira gyászosnak nem látom a helyzetet, mint khelben:)
    cpu igényes dolgok ezek, ha jól értem, 3. genes normáls órajeles ivy gépek nem rosszak mai napig, azt megfejelve 4 magos i7-tel már egy erős alternatíva, ha elég neked az igp tudása, persze ilyen gépeket vadászni kell, jellemzően kijelzőjük is jobb mint mai gépeknek
    pl egy e6530, 8570p 4 magos i7-tel, 250-es ssd-vel, 16gb rammal, 130e körül megvan, amiből az ssd új
    de ezt vadászgatni kell, cpu-t levadászni, ha ez nem megy/nincs időd akkor marad újabb használt gép, vagy új gép, de akkor már 200-500e közt vagy

    szerk: J3LLyF!sH 14"-lal egyszerűbb az élet, azokat lehet kapni bőven
    t420/430 - utóbbi nekem már nem elég meggyőző -, 8460p/8470p, e6420/e6430
    ezek közül 8470p-re szavazok személy szerint, mindenképp hd+ kijelzős bármelyiket veszed és integrált vga-s megoldás, 50e-től már van 8570 ha nem kell számla, számlásan drágábbak, de úgy sem vészes, 80-ba belefér egy 250-es új bolti ssd is, ramot meg olcsón találsz itt az aprón ha kevéssel árulják - jellemzően min 4gb-tal szoktak ilyen gépek menni -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz FFmybest #141158 üzenetére

    ssd-ből is van 500gb, nem is drága - ssd-hez képest -, ez attól függ mennyit szánsz gépre, több tb-os ssd-k is vannak:)
    inspiron 7577 pl nem munkagép, de ahogy nézem neked nem is kifejezetten az kell, erős 4 magos cpu, vga is jó, kijelző is, van ssd egy 120-as és 1tb hdd, garancia és support is oké, mm-ben voltak akciósan, de már nem elérhető, ez a mostani a reális ár
    bár azt mondtad kijelző nem fontos, de hidd el az, akkor is ha csak esetenként nézed, de ha korrekt nem is feltétlen akarod külsőre kötni, nekem is 15,6" van, így tudom
    350-ért előbbi konfig 4 magos i7-tel és ti vga-val, sztem nem éri meg
    elsőnél kiterjeszted a gart 5 évre, akár helyszínire, bármi gond van megoldják ott ahol mondod 1-2 munkanapon belül, esetek többségében első neki futásra
    getronics, humansoft volt aki hivatalos dell partner és foglalkoztak gar kiterjesztéssel, ez nem bolti gar, ez hivatalos dell gar, én inkább még arra költenék, +8gb ramra, 350e körül megvagy kibővített garral, és ha nem is munkagép de egy kifejezetten jó médiás/belépő gamer, ami bírja a terhelést és a helyszíni garanciánál nincs jobb itthon amit a dell ad - gyárilag ezekre csak szerviz garancia van -

    szerk:
    oke reális hellyel-közzel, attól függ mennyi gart vállalnak rá, milyen állapot, milyen az akku, stb
    vga nem cserélhető, az egészen más kategória ahol lehet cserélni és ott is ritka és drága

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák