Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Tikakukac #153253 üzenetére

    Visszamondtam a rendelést, nem is a melegedés miatt, de úgy néz ki megjavítottam most a meglévő notim, ami miatt sürgős volt ez a rendelés. Bár nem biztos, hogy belemegy az eladó. Majd meglátjuk. Ha mindenképp nálam köt ki a cucc, akkor meg legalább lesz ilyenem is, és a topik okulására leírom a tapasztalatokat :D

    Melegedni tuti melegszik, de azt azért semmiképp nem hiszem, hogy annyira súlyos lenne a helyzet ezzel a géppel, mint írod. Azért eleve nem pizzásdoboz, jó nagy batár 17 colos gép, nem ultrabook. Másrészt meg a proci 65W TDP-s, ennél kisebb (14-15 colos) laptopok simán lehűtöttek eddig is 45 TDP-s HQ-s mobilprocikat. 12 colos gépek 35W-osakat. Jó, plusz ott van a GPU benne, de az meg külön hűtővel, külön heatpipe-pal. Azért inteles gaming notiban is vannak asztali CPU/GPU-val ellátottak.

    Innen megközelítve ekkora méretben messze nem olyan lehetetlen feladat lehűteni ezt a Ryzen 1700 + RX580 kombót. Főleg, hogy a táp felöl az energiakeret is limitálva lehet egy asztali géphez képest, mivel kötve hiszem, hogy 400-500W-os táp járna hozzá, meg az alaplapi VRM túl sokat ki tudna paszírozni magából.

    Meg ahogy nézem, ilyen 300k árkategóriában egyik gamer noti hűtése sem tökély. 500-1000k árszinten biztosan van már olyan, de az egész más liga, legalábbis azok nálam nem játszanak.

    Az ATX házas esetem csak példának írtam. Arra azt írták a házas topikban, hogy olyan szar a szellőzése (elöl kevés rajta a légnyílás), hogy csak irodai konfig nem fő meg benne. Ehhez képest a 2600as Rizsa meg az RX570 közül egyik sem megy 75 fok fölé, több órás játék után sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák