Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Frawly #153254 üzenetére

    Melegedni tuti melegszik, de azt azért semmiképp nem hiszem, hogy annyira súlyos lenne a helyzet ezzel a géppel, mint írod.

    Ennek örülök, ha semmiképp nem hiszed. Nyilván ezt arra alapozod, hogy... ;]

    Azért eleve nem pizzásdoboz, jó nagy batár 17 colos gép, nem ultrabook.

    De, a 17"-os batárod az pont egy nagyobbacska pizzásdoboz ha lekapod a kijelzőt róla, ez még kivételesen pont stimmelt is, túlzás nélkül. Most gyorsan számold át a dobozokat ATX házra. Ha egynél nagyobb számot kapsz akkor kezded érteni a dolgot.

    Másrészt meg a proci 65W TDP-s, ennél kisebb (14-15 colos) laptopok simán lehűtöttek eddig is 45 TDP-s HQ-s mobilprocikat.

    Le, bizony. Ez a dolog ennél kicsit bonyolultabb, mind Intel, mind AMD esetében ez a hő és fogyasztáskeret igencsak egyedien működik. A 65W az nem mindig 65W. És a hogyanra még ki se nagyon tértünk. Mert én moddolgattam már át pár gépet olyanra, amilyenek ezek, tehát, hogy aránytalanul nagy proci, kicsi helyre és hűtéssel. Én örülök neki, ha valaki bírja az 5000rpm-et és a 95 fokos éppen throttling alatt ketyegő procit. Csak legyen pénzed hűtőre, mert az hamar meghal, meg másik alaplapra, mert azt meg a 95 fokos chipek ölik szét.

    12 colos gépek 35W-osakat. Jó, plusz ott van a GPU benne, de az meg külön hűtővel, külön heatpipe-pal.

    Igen, hát igen, vannak ilyen apróságok, hogy hirtelen kétszer annyi hőtermelésed lesz. Mert ugye nem csak a 2 chip van ám a gépben. A két venti meg külön csövezés pedig ezerszer megmutatta már, hogy önmagában semmit sem jelent. Semmit.

    Azért inteles gaming notiban is vannak asztali CPU/GPU-val ellátottak.

    Vannak. Ezekből elég sok egy kalap trágya is. Ami nem, azok meg jellemzően az épített gépek.

    Innen megközelítve ekkora méretben messze nem olyan lehetetlen feladat lehűteni ezt a Ryzen 1700 + RX580 kombót. Főleg, hogy a táp felül az energiakeret is limitálva lehet egy asztali géphez képest, mivel kötve hiszem, hogy 400-500W-os táp járna hozzá, meg az alaplapi VRM túl sokat ki tudna paszírozni magából.

    Nem lehetetlen. Persze, hogy nem. Van az a bőröndös vizes ROG. Megoldható minden.
    Valóban nem fél kW-os táp van hozzájuk 300W körül megállnak. És akkor a szöget bele is veri a buksiba szerintem a dolog: ha fele annyit eszik, a CPU meg a GPU felépítésében meg ugyanaz, akkor hány éves a kapitány?

    Meg ahogy nézem, ilyen 300k árkategóriában egyik gamer noti hűtése sem tökély. 500-1000k árszinten biztosan van már olyan, de az egész más liga, legalábbis azok nálam nem játszanak.

    Ha arról van szó, hogy hülyenagy procis konfigot kell hűteni, jah. Egy már bőven bivaly i5-öt simán elvisznek a jobbak.

    Az ATX házas esetem csak példának írtam. Arra azt írták a házas topikban, hogy olyan szar a szellőzése (elöl kevés rajta a légnyílás), hogy csak irodai konfig nem fő meg benne. Ehhez képest a 2600as Rizsa meg az RX570 közül egyik sem megy 75 fok fölé, több órás játék után sem.

    Remek példa, mert akkor magad is tudod, hogy mit kapsz laptopban. Ugyanennyi nyílást, de inkább kevesebbet, ezerszer kisebb helyen és század annyi rézzel meg venti lapátvastagsággal. Szedd le a coolert mindegyikről, rakjál rájuk 2 jobb chipset ventit meg a gyári hűtést szalagfűrészen vágd harmadba. Kész is a laptopod :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák