Új hozzászólás Aktív témák

  • flegga92

    senior tag

    Sziasztok!
    Jelenleg egy ASUS Transformer T200-at használok kisebb-nagyobb megelégedéssel, de vannak akkora gyermekbetegségei, hogy legszívesebben kihajítanám már az ablakon. Tabletként a varázsa már elmúlt így nem kell hibrid gép.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amint megtudok ettől a géptől szabadulni.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    150e max picit mehet fölé

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Szinte csak internet, kis játék.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Főleg régi játékokkal szoktam néha játszani de többségét a mostani is elviszi, de nem lenne gond ha pár éves játékokat közepes grafikán elvinné.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Valahol az aranyközépút, de főleg az üzemidő a fontos.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ha belefér az összegbe akkor igen.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    11,6-13" fényes, ekkora méretben szerintem nem kell a fullhd

    (8) Notebook tömege?
    Max 2 kg

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    mindegy

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    jelenleg 64 gb emmc és egy 64 gb-os SD kártya, 2 giga rammal (ettől féltem, de meglepően használható) de legyen mondjuk 4 gb, ODD nem kell.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nem létszükséglet egyik sem: gigabites lan, webcam (minőség kb mindegy) erős, stabil wifi, HDMI, USB 3.0

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem.

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    -
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Lehetőleg új, vagy még legalább 6 hónap garancia legyen rajta.

    Jelenlegi gépem adatai, hogy lássátok nem kell erőgép a játék csak akkor kell, ha belefér az összegbe:
    11.6 inch, 1366 x 768 px, IPS
    Intel Atom BayTrail-T Z3775 CPU 1.46 GHz CPU and Intel HD graphics (PASSZÍV HŰTÉS)
    2 GB RAM
    64 GB eMMC +64 GB SD (dokkoló bővíthető HDD-vel)

    A fent leírtam nagyjából az igényeimet, gondolom ez ilyen méretben nem nagyon játszik. Számomra legfontosabb a hordozhatóság, a hosszú üzemidő és a gyors töltés (jelenlegi közepes terhelésnél 75%-os fényerőnél 6 órát megy és 2 óra alatt feltölt) minden más mehet ennek a kárára. Nem vagyok képben, hogy vannak e passzív hűtésű notebookok, ultrabookok de imádom, hogy nincs hangja. Márkából én az ACER, ASUS, DELL hármassal voltam kapcsolatban, elsősorban ezek közül szeretnék választani, de szóba jöhet a Lenovo is.

    Előre is köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák