Új hozzászólás Aktív témák

  • Nincs név

    tag

    Sziasztok nagyon megérett egy notebook vásárlás már a hordozhatóság miatt ezügyben kérnék segítséget. Még sosem kutakodtam ezen a piacon úgyhogy abszolút rátok bízom magam. Egy használt macbook pro is jó lenne de egy linuxos gépen is tökéletesen ellennék a lényeg hogy gyors és megbízható legyen munkára ne akadjon ne szagasson. Előre is köszönöm a segítséget :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nem sürgős
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    80.000 környéke
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Irodai munka, Adatbázisok, web/asztali programozás
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Teljesítmény
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Természetesen jó lenne de ezen az áron nem valószínű hogy van ha jól sejtem.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Tulajdonképpen lényegtelen, matt talán kellemesebb de amíg jó a kép minősége addig nem zavar a felbontás.
    (8) Notebook tömege?
    Ebben nem vagyok jártas
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélkül
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD min 200GB, Ram min 4GB, nem fontos ODD
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Hdmi jó lenne ha lenne rajta de nem létszükség
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Semmi extrát csak a munkához.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Főleg használt

Új hozzászólás Aktív témák