Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz deuteron #51037 üzenetére

    Vannak kis elírások, félreértések:
    rMBP:
    -4288U és HD4000 nem stimmel, sokkal inkább 4288U és HD5100 (Iris). Nem mindegy, nagyon nem egy kategória a kettő, az 5100 a 4400-nál is jóval komolyabb. Prociban erősebb a rMBP, ugyanis az i7-4500U két szálon csak 2,5-2,7 míg négy szálon 2,3-as turbót tud, szemben a 4288U 2,6 GHz-es alapórajelével és erre jön rá még a turbó.

    -GPU-ban szintén az első a jóval erősebb, kérdés számít-e ez nálad, használsz-e GPU igényes programokat.

    -a jó nagy mátrixműveletek gondolom szekvenciális olvasás-írással járnak, ebben szintén előnye van a MBP SSD-jének, ráadásul nagyobb is.

    A Vaio Flipről én csak egy tesztet találtam, de itt voltak bajok a stabilitással, és a Lenovo Yoga után el tudom képzelni, hogy mire gondol a cikkíró, ebben biztosan jobb a rMBP

    Összességében én a rMBP-t venném, viszont ha Win-el meg Ubuntuval használnád akkor nem. Felesleges, mert ehhez a rendszer adja a pluszt. Például a touchpad kifejezetten kényelmetlen a Win alatt, a magas dpi-s kijelzők sem megoldottak továbbra sem...stb. Ha már Ubuntu, akkor miért nem OS X?

Új hozzászólás Aktív témák