Új hozzászólás Aktív témák

  • Mustangjones

    csendes tag

    Sziasztok!

    Laptopvásárlás előtt szeretnék tanácsot kérni:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Hetek kérdése
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150-160k
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Iroda, film, zene.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6, 1368x768, lehetőleg matt.
    (8) Notebook tömege? szokásos 15.6 tömeg.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4gb, dvdrw
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) hdmi
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új, boltból

    Ami tetszik, az a HP Probook 4540s [link]

    Meg a Thinkpad edge e530c [link]

    Van egy e320-as Thinkpad edge-m, nagyon szeretem, de ami szar benne, az az, hogy a hangszórói nagyon gyengék. Mármint alacsony a max. hangerő - zárt szobában az Üllői út mellett nem hallom rendesen a film hangját. Nem tudom, hogy az e530c hangszórói milyenek, de mivel hasonló széria, a fene tudja.
    A HP nagyon tetszik, szép, bika a hangja... Csak voltam egy jónevű boltban, hogy megtapizzam, és ott azt mondta az eladósrác, hogy ez a gép már csak Win8 támogatással jött ki, nincsenek win7 driverek. Nekem viszont mindenképp az kéne rá.
    Utánaolvastam, a notebookcheck szerint [link] és a gyári honlap szerint is egyaránt win7 és win8 kompatibilis a gép.
    Remélem a srác csak promozni akarta, hogy vegyek mellé a linux helyett win8-at..
    Elmegy a gép win7-ttel?

    Ti melyiket vennétek? Esetleg valami alternatíva ebben az árfekvésben?

    Előre is köszi

Új hozzászólás Aktív témák