Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    Sziasztok, új digitális zongora helyett inkább midi kontroller + érintős laptopban kezdtem el gondolkodni. A lényeg a könnyű kezelhetőség, tehát "kifordítható" vagy billentyűzet nélkül használható gépet keresek. Fix helye lenne a midi kontroller fölött, nem hordoznám. Van külső hangkártyám, egy USB-A csati kell hozzá (de 3 lenne az ideális - 1 egér, plusz egy USB-s midi vagy ha bármiért lesz második külső hangkártya). Nem kell erőgép, tizenx éve Core2Duo-s Thinkpad-emen is mentek remek VST pluginek (szoftveres hangszerek), fontosabb, hogy minél kevesebbszer kapcsoljon be a ventilátor (Valami U-s procira gondoltam), 4+ giga RAM, 256+-os SSD lenne az ideális, illetve, hogy ujjal (esetleg tollal) normálisan lehessen kezelni. Ja és kisgyerek van, szóval nem lenne probléma, ha minél strapabíróbb lenne. Nem találtam zenész topic-ot, remélem tudtok segíteni.

    (1) Mindegy
    (2) 50-100 ezer
    (3) Kimondottan zenélésre használnám a gépet, USB-s audio interfésszel, VST hangszerek megszólaltatására.
    (5) 12,1 - 14' - minél kisebb ÉRINTŐS, ideális esetben IPS. FHD alatti felbontás is OK.
    (6) fix helye lesz, nem lesz mozgatva
    (7) nem lesz netre kötve, tehát akár win7 is játszik
    (8) 256+ SSD
    (9) 2+ USB port, érintőkijelző, halk működés
    (10) ennyiért értelemszerűen használt

Új hozzászólás Aktív témák