Új hozzászólás Aktív témák

  • hentes555

    senior tag

    Sziasztok!

    Testvérem szeretne ballagására egy laptopot, max. 300k értékben, amit majd egyetemista, koleszos évei alatt használhat. Elmondása szerint gamer gépet szeretne, nézte pl. ezt a Lenovo Y540 szériát. Itt kicsit utánaolvasgatva a témának plusz alapból átgondolva a dolgot nem vagyok benne biztos, hogy érdemes "gamer" laptopot vennie. Eleve a nagy hőhatások miatt, plusz ahogy néztem kifejezetten gamer gépeknek az alját kapni ezért az összegért.
    Továbbá meglátásom szerint eleve nem nagy élmény pl. 15,6"-on játszani, illetve nem hinném hogy annyira szembetűnő a különbség mondjuk az igényeket kicsit lejjebb adva egy maxról közepes grafra rakni, még ha fullHD-ban játszik sem. Itthon a rendes gépén ilyenekkel játszik, hogy CS GO, Fifa 19, Pubg. Én azt mondanám, legyen inkább tartósabb egy gép és a játékokat valamivel kisebb beállításokon vigye, mert nem olyan vicces vizsgaidőszak közepén szervízt látogatni a bedöglött lapossal.
    Én tavaly vettem magamnak egyetemre egy használt HP Elitebook 840 G1-et, én úgy érzem ez már elég minőséginek számít, nem nagyon akar széthullani sem, pedig nem egyszer van hogy a hátizsákban hozom haza 4-5 kiló cuccal mellette. Szerencsére sikerült egy olyan ritkább modellt kifogni, amiben egy HD 8750M van, így ha egy kicsit szórakozni szeretnék néha szoktam csapatni a Dirt 2-ben vagy az ETS2-vel, de többre nem is igazán vágyom megmondom őszintén.
    Szóval úgy gondolom neki is valami hasonló lenne egy racionális döntés, hogy valamennyire masszív legyen a gép, de a fentebb említett játékokkal mondjuk közepes grafon el tudjon játszani, bár nem tudom ilyen gép van-e, ezért kérdezek itt. Akár használt gép is játszik, bár szüleim sosem voltak híve a használt cuccoknak, de mondjuk ha 200-220k-ig lenne ilyen gép akkor azt hiszem meggyőzhetőek lennének a megspórolt összeggel.
    Ha esetleg a fentiekben valami hülyeséget írtam vagy hozzáfűzni valója van valakinek, szívesen veszem a tanácsokat, korrigálásokat.

    Ha valakinek így hosszú lenne, akkor a kérdéssor kitöltve:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Március-május
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300k, semmiképp sem több
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Office, netezés egyetemhez, játék hobbi szinten
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? CS:GO, PUBG, ~közepes graf, legyen mondjuk fullHD vagy 720p
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15,6", fullHD, IPS jó lenne
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hétvégente hazajönni visszamenni másfél órás vonatúttal, közben nem lenne használva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem lényeges
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 256 legalább, RAM 8-16 Gb, optikai nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Masszív, strapabíró legyen és az említett játékokkal lehessen játszani
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is max. 200-220k-ig.

    "Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Új hozzászólás Aktív témák