Keresés

Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    következő a helyzet: hugomnak kellene laptop, használható méretben (15ösöket néztük). leginkább netezni/szövegszerkeszteni. hurcolni mértékkel akarja, de akarja, szóval nagyon nagyok kiesnek, 768as sormagasság miatt pedig a nettopok is. örülne, ha a heroes3/4 elfutna a gépen:) szóval jó lenne windowsos verzió, linuxokkal kapcsolatban nem igazán van tapasztalata. csatolt OS viszont nem fontos, van msdnaa licenszünk, habár ha beleférne a keretbe...

    és a probléma: olyan 3-4000 koronánk van a célra, ami olyan 90-120k huf.

    találtunk egy modellt a compaq presario cq62-2008g laptopot. erről van valami vélemény?

    esetleg olcsóbb modellek közül mi ajánlott?

    segítséget előre is köszönöm. sajnos laptopokkal kapcsolatban egész minimálisan vagyok otthon.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz T-unit #36 üzenetére

    köszi a választ!

    kinézet nem annyira szempont, használati tárgynak veszi.

    hm, a compaqban amd kétmagos van, ebben intel. ismerve hugom géphasználati szokásait mindkettőnek bőven elégnek kell lennie. GMA4500 ennyire erős lenne? másikban 4250es van, ami nem túl gyors, de elvileg már majdnem egy 6600gt szintjét hozza, tehát minimális dolgokra elégnek kell lennie. memória 2g vs 3g.

    webcam van mindkettőben (a compaqból két verzió van, itt a hdmiset árulják). a compaq itt MMben 20kval drágább, viszont win7 home premium x64 benne van a csomagban. gar sajnos csak egy év. azért mediamarkt, mert közel van, tehát esetleges garis ügyintézés egyszerűbb lesz. tehát nekem hasonlónak tűnnek, de nem látom az esetleges buktatókat.

    mindenképpen itt vesszük (gari miatt is, meg mert jóideig nem leszünk Magyarországon). viszont alapvetően fennáll a kérdés, hogy kb melyik olcsó laptopok azok, amik ajánlottak és melyikek kerülendők. sajnos eléggé limitált a pénzmagunk, tehát az ideális "vegyünk egy business class modellt mert annak biztos rendben van az összeszerelési minősége" helyzet nem játszik. örülnénk, ha pár évet kibírna.

    zárójelben: jelenleg egy compaq evo n1020vt nyúz, de az 7 éves, se wlan, se webcam, cserébe northwood magos 2.0ás pentium és nagyon hamar felhangosodó hűtés, zsanérjai is használódtak, akkuuideje meg kb 20 perc. szóval nagyon ideje vana cserének.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz T-unit #38 üzenetére

    ja igen:) abból indultam ki, hogy az asztali x1600pro/6600gt éppen vitte rendesen, csak közben eltellt négy év.

    elvileg oldalukon láttam garmeghosszabbítást, kérdés, hogy az mennyibe kerülne.

    nézegettük itt alternatívákat, hát sajnos nem nagyon van. olcsóbban szinte kizárólag mind GMA4500al vannak szerelve (intel igpktől meg továbbra is irtózom), amik tetejében a rendszermemóriát eszik. vagy a proc gyenge. úgy már 2g memória sincs meg, ami azért 2010ben szerintem az abszolút minimum több évre tervezésnél.

    samsungból csak egy év garival van drágábban egy HW szmepontjából gyengébb darab (Samsung R530-JA06 ). szóval sajnos az se előrelépés nekünk. amit Te mutattál, azt itt a környéken nem találtam meg 180 alatt (bár nem biztos abban a kiépítésben). meg alapvetően amúgy is haragban vagyok a samsunggal egy három hét után bedöglő top-of-the-line vinyó és egy fél év után bedöglő csúcskategóriás (értsd, méregdrága) okostelefon miatt.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz T-unit #69 üzenetére

    mmint a compaqot:).

    na viszont megvolt a rá...ás, akciónak vége, maximális keret továbbra is 5ezer korona (140-150e huf), de még mindig épp belefér. nézzük laptopot, cq62es van, hdmi/kártyaolvasós/webcamos verzió... viszont hopp, miért intel a vezérlő? és hogy lett egymagos celeron a kétmagosból? na itt mondtam, hogy ácsi, mi van még. ahogy körbenéztem a városban 5k alatt sehol máshol nem volt diszkrét vgas lap, szóval máshova átmenni kb felesleges, legközelebbi nagyobb város 100-150kmre.

    végül lett egy emachines (tudom, acer, még visszatérek rá) gép, 3g ddr3 rammal, intel hd graphicssal (egyenlőre visszaállítási pontot csinálunk), numpaddal, dualcore 6100al, home premium x64el és enyhén reflektáló kijelzővel (namost, a 7 éves compaq evon ezt mért lehetett normálisan megcsinálni, az összes reflektált, a 300+ezres elvileg minőségi darabok is), 6cellás aksival.. 720pt youtubeon biztosan viszi, 1080pt szintén teszteltük teljes képernyőn, de mivel csak 1366x768at bír a kijelző, ez nem tudom mennyire releváns. mondjuk tv is 720pt tud, szóval nem fogunk könnyeket hullatni, ha esetleg nem vinné mégse. élményindex 3.9 (2ds aero miatt), 3d 4.9 (elfogadhatónak tűnik), vinyó 5.6 (jobbat kapott mint az elsőszériás raptor a gépemben:) ), mem 5.5, proc 5.9.

    összeszerelési minősége jó kérdés, viszont hugom egy repedt zsanéros gépet használ 4 éve, szóval fog tudni rá vigyázni. zsanérja be van éptve a házba, szóval remélhetőleg bízni fogja. fémvázas volt, de 13.3mas méretben, vistával, egymagossal, szóval az nagyon rossz döntésnek tűnt (vista alá gyors vinyó kötelező saját tapasztalatok alapján).

    garihosszabbítós infoért köszönöm.

    igazából ha Stockholmban/Göteborgban/Jönköpingben laknánk, akkor talán nem lenne ennyire más a helyzet, lehetne nézni a depo helyi megfelelőjét aztán menni a kiválasztott példányért. viszont mindenképpen ki akartam hugommal próbáltatni élőben is előtte (pl kényelmesen tud e rajta gépelni), valamint az se mindegy, hogy egy esetleges garis ügyintézésre rámegy e kétszer fél napunk (Göteborg 70perc ide, meg még odamenni boltig elmenni is pénz, szóval ha ezt is költségként is beszámoljuk, akkor már nem éri meg 500koronáért odamenni... de még ezerért se biztosan). saját tapasztalatból is tudom, hogy Budapesten mennyivel egyszerűbb a helyzet (én is XIben laktam 5 évet:) ).

    szóval köszönöm a segítségért.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Aktív témák