Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joydrv

    tag

    Sziasztok!

    Asztali gépemen a Windows 10 újratelepítése után nem működik a korábbihoz hasonlóan a NAS elérése.
    A "Hálózat" fül alatt megjelenik, de csak mint médiaeszköz, külön számítógépként nem mutatja. Így a tartalmához Totál Commanderrel nem tudok hozzáférni.

    Az otthoni hálóba kötött laptopról a NAS továbbra is rendben elérhető. Zyxel NSA320s egyébként.

    Korábban is volt már Windows váltás, újratelepítés, de ilyesmibe nem futottam bele egyszer sem. Mi az ami elállítódhatott egy sima újratelepítés alatt?

    :DD :F

  • joydrv

    tag

    válasz unicumnext #21537 üzenetére

    Futtattam diagnosztikát és hálózat felderítést is. Nem sok eredménnyel. "Hibát nem tudja azonosítani" válasz jött.

    De megoldódott közben. Megnéztem, melyik windows verzió volt fent korábban. A Win 10 pro 1511-es volt korábban (2 éve) telepítve. Feltettem azt és hipp-hopp újra látja a gép a NAS-t rendesen.

    Telepítés közben most felrak egy Telepítési segédet és azt kell lefuttatni, hogy az időközben megjelent legfrissebbre frissüljön a program. 1703-ra vált a verzió száma utána.

    Viszont ami a legfontosabb, hogy a hálózat - benne a NAS elérés is - a régebbi szerint továbbra is rendben működik. A windows rejtelmei...

    :C :C

    [ Szerkesztve ]

  • joydrv

    tag

    válasz Patice #21539 üzenetére

    Persze, látta a gép a NAS-t és a magánháló is ok. Csak nem lehetett elérni a teljes tartalmát.

    Minden más gépen és a Tv-n is, semmi baj nem volt a NAS-sal. Ezért nem is akartam elállítgatni. Ahogy a routert sem, hiszen, csak azon a gépen jelentkezett a tünet, amelyiken újraraktam a windowst.

    Az új win verzióval van egyértelműen valami. Csak médiakiszolgálónak látta a NAS-t. Nem találtam olyan kapcsolási lehetőséget, hogy elfogadtassam vele médiakiszolgálónak és önálló számítógépnek is.
    A régi verzió alapból ilyennek látja és attól kezdve minden program tudja kezelni, pl nekem a TotalComm is. Ami azért fontos, mert nem csak médiafájlok vannak a NAS-on.

    De nem akartam túl sok időt vesztegetni, ezért legegyszerűbb megoldás ez volt, hogy a régi felrak, majd frissítés arra feltesz, és kész. Így minden megy, ahogy korábban is.

    Azért kíváncsi leszek, hogy a későbbiekben ezt hogyan fogják orvosolni. Remélhetőleg nem kell mindig egy 2 éves verzióval kezdeni az újratelepítést.

    [ Szerkesztve ]

  • joydrv

    tag

    válasz Komplikato #21557 üzenetére

    Belefutottál te is az új Win verziók hálózatkezelési problémájába. Ahogy fentebb @Petice kollégával próbáltuk kihámozni, ez egy újonnan bekapcsolt biztonsági protokoll lehet.

    Én közben arra jutottam, hogy ez a Win 10 Pro újabb verziói mellett a Win 8 és Win 8.1 újabb verzióit is érinti.

    Ami még bosszantó, hogy az "Otthoni csoport" -ba kapcsolt gépek egymás közötti elérését is akadályozza. Majdnem minden egyes alkalommal, csak a diagnosztikai javítás után tudnak kapcsolódni a gépek egymáshoz, és ezt minden alkalommal meg kell ismételni.

    Itt szerintem valami komolyabb gubanc van. Az új verziók hálózati része erősen javításra szorul.

    Én egyelőre csak azt az egyszerű módszert találtam a normál működésre, hogy egy régebbi Win 10 Pro verziót tettem a gépre vissza. Azt lefrissítve megy minden rendben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák