Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pappzo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Teljesen tapasztalatlan vagyok NAS terén, de azt látom sajnos nem halogathatom tovább a megvásárlását.

    Alapvetően HD film média háttérnak és kisebb részben családi fénykép háttérnek alkalmaznám.

    LAN-on kötném össze a média lejátszóval (Popcorn) és ha lehet USB-n TV-vel (sajnosa TV még nem smartos, de USB-ről tud HD filmeket lejátszani stb.. A NAS fizikailag a TV-hez közel kerül.
    A TV-vel való összeköttetés miatt USB slave-t gondolom tudnia kell(ene) ha nagyon nincs ilyen vagy csak drágán akkor inkább lemondok róla.

    Ami biztos fontos, hogy:
    4 db 3,5"-os HDD kezeljen, lehetőleg RAID5-be is (ha kell RAID-ről lemondhatok, de ha lehet legyen).
    Fusson rajt Torrent kilens.
    Esetlegesen tudjon csomagolt (RAR file-oklat lejátszani)
    Lehetőleg képes legyen távolról fényképeket megosztani (pl. rokonoktól elérhető legyen a fénykép mappa nyilván jelszóval).
    Van 2 db 2TB-os USB-s HDD-m az egyik USB 3-as a másik USB 2-es (táp nem USB-ről megy) rá szeretném ezeket is a NAS-ra dugri, ha csak 1 USB van rajta, akkor gondolom USB HUB-bal megoldható) lenne.

    A NAS WiFi Routerre LAN-al lenne rádugva (és oda lenne még kábelen rádugva a médilejátszó is, a további gépek WiFi-n mennek, de azokról is max manegelésre, képnézésre el szeretném érni a NAS-t).

    Kérdésem milyen NAS-t vegyek? Egyéb igényem nincs, bár ha érdemes figyelni valamire mondjátok!
    Ja és persze olcsót keresek. Olcsó 4 lemezesből ezt találtam:
    BUFFALO LinkStation Pro Quad LS-QVL 54 e körüli értékkel, max 100e környékéig mennék el, de csak akkor ha érdmes.

    Mit ajánlotok? Illetve ez tudja e ezeket amiket írtam?

    Köszönve a válaszaitokat:
    PZ

  • pappzo

    csendes tag

    válasz Multibit #10314 üzenetére

    Azért kell mert a média lejátszó nem a TV-t szolgálja ki, hanem egy projektort. (Más szinten is van a lakásban). TV-m USB-ről képes lejátszani média tartalmat, köztük MKV fájlokat is. A gond az az hogy jelenleg a Popcornomban levő média tartlmat csak a projektoron tudom nézni. A TV-n sajnos nem. Ehhez akarok leginkább egy NAS-t. A gond az hogy elsőre nem igen találtam olyant ami tudna lenni USB slave is.

  • pappzo

    csendes tag

    válasz kabar #10315 üzenetére

    Van egy HTPC-m, és XBMC fut rajta azt használom jelenleg torrentezni és végső soron képes lenne végül is multimédia szervernek is lenni. Távirányítóm is van hozzá, így könnyedén megoldható lenne. Bár média lejátszó képessége nem fontos, hisz a TV-m is képes USB-ről lejátszani, ha meg gépen keresztül játszom le, akkor természetesen HDMI-n keresztól kapja a gépről a jelet és így is megy.

    NAS-nál nekem tényleg csak a 4 lemezre lenne szükségem és lehetőleg USB slave funkcióra és persze, hogy torrent kliens fusson rajt.

  • pappzo

    csendes tag

    Nos leírom azért a kiválasztott olcsó 4 lemezes NAS specifikációit:

    BUFFALO LinkStation Pro Quad LS-QVL
    Buffalo LinkStation Pro Quad LS-QVL típusú merevlemez nélüki hálózati háttértár.
    - processzor: Marvell 88F6282, 1.6GHz ARM
    - memória: 256MB DDR3 1066MHz
    - 4db 3.5"-os SATA merevlemez befogadására alkalmas (max. 16TB)
    - RAID 0, 1, 5, 10 és JBOD támogatás
    - portok: 1 x RJ-45 Gigabit Ethernet LAN, 1 x USB2.0
    - gyors és könnyű beállítások
    - környezetbarát és energiatakarékos
    - beépített BitTorrent kliens
    - beépített FTP és print szerver
    - méret: 149 x 233 x 154mm
    - súly: 5.5Kg
    - Hálózati eszköz típus: Háttértár
    - Vezetékes hálózat: 10/100/1000MBps /Gigabit/
    - Portok száma: 1 db
    - Power over Ethernet (PoE): Nem
    - Fiókok száma: 4

    Ez alapján vélemény? Bár USB slave funkciót továbbra sem találtam sajnos ezen és másikon sem.

  • pappzo

    csendes tag

    Sziasztok!

    4 lemezes NAS-t vennék.
    Eddig sosem volt, nincs is jártasságom benne igazán.
    Kifejezetten otthoni felhasználásra lenne, alapvetően filmek és képek tárolására.
    Filmeket jellemzően egy régi Popcorn B110-esen nézném róla, etherneten keresztül (nekem még teljesen megfelelő lejátszó, még akkor is ha csak 100 Mbit-es ethernet modem van benne), illetve egy Samsung Smart TV-n (etherneten csatlakozva) DNLA támogatás is van benne. Jellemző adat forgalom erre lesz (filmek).

    Nem jellemző adatforgalommal még 2-3 laptop egy asztali gép és a család telefonjai esetleg szinkronizálnának rá, de ez minimális adatforgalommal.

    4 db 4 TB WD RED HDD-t terveztem bele venni. RAID 5-be, vagy mit javasoltok, ha 1 HDD elvesztésével nem akarok adatot veszíteni? Tudom így kb 12 TB-t fogok csak látni, de semmi gond, biztonság fontosabb!

    Synology DS416 család felé húzok, talán a szoftveres támogatás miatt persze felmerült még a QNAP is a többit nem is ismerem. Esetleg még típus?
    A kérdésem mi a különbség a DS416 és a DS416J között? A sima ugye kb 30e Ft-tal drágább kb mint a J-s, de mi az a plusz amit kínál?

    Talán fontos még, hogy Torrent klienst is futtatnék rajt. De ha ezt írom rá is kérdeznék, hogy kb. milyen képességű a kliens?

    Mire érdemes még figyelnem?

    Bocsánat, ha nagyon kezdők a kérdések.

  • pappzo

    csendes tag

    válasz Multibit #18929 üzenetére

    Szia!

    Ne omoljon össze a RAID 5? Nem értem cégénél RAID 5-ba futnak a szerverek nincs velük gond.
    Mit ajánlasz helyette 1 lemez elvesztés melletti adatbiztonságra?

    Net elég gyors olyan 80-100 mbit le fel felfelé olyan 20-30 mbit.

  • pappzo

    csendes tag

    Tehát továbbra is várom a tanácsokat 4 lemezes NAS ügyében.
    2 fő adat felhasználó etherneten, egy Popcorn B110 hézimozi (100 mbit-es modemmel) és egy smart TV.
    1 lemez elvesztése miatt nem akarok adatvesztést. Eddig RAID 5-re gondoltam. Más tipp?
    Típusra? Eddig Synology DS 416 volt a befutó, ára miatt inkább a J-s. de ha torrent miatt kell a nem J-s az is beleférhet, de csak indokolt esetben. Tehát tanács és tipp?

  • pappzo

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat.
    Hasznosak voltak.

    Valóban amihez a teljese adatbiztonság kell az a családi fotók. Az viszont valóban nem TB méret, mondjuk szumma 200 GB aminagyon fájna ha elveszik. jelenleg egymástól teljesen független eszközökön tárolom.
    A filmek és minden más felejtős azaz veszhet.
    Bár ott is egyszerűbb a HDD csere ezért gondoltam erre.

    A családi fotókat úgy gondoltam tárolni, hogy az egyik egy ilyen RAID 5 vagy hasonló (SHR) es megoldással és egy teljesen független PC-re szinkronizálnám még onnan is. Esetleg még plusz egy USB-s HDD-re is.

    ha a 4 lemezes NAS-t mégsem teszem redundánssá, akkor hogy érdemes kezelni a lemezeket, hogy lehetőleg 1 HDD kiesése ne okozzon minden adat elvesztését?

  • pappzo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Otthonra 4 lemezes NAS-t vennék 4 db 4 TB-s WD RED wincsivel, RAID 5-be hasnzálnám, vagy amit javasoltok, lényeg, hogy 1 lemez kiesését a NAS viselje.
    Nagy mennyiségbe inkább filmeket tárolnék rajt (annak elvesztése kevésbé fáj, de mégis kényelmesebb, ha nem veszik el. E mellett lennének családi képek stb, az már sokkal fájdalmasabb lenne. Ezért arra is gondoltam hogy a képeket össze szinkronizálnám egy asztali PC-vel is, így végül is növelve azok megbízhatóságát.

    NAS-on futtatnék torrent klienset is.
    1 smart TV-t és 1 médialejátszós projektort szolgálna ki nagyobb üzemben, e-mellet pár laptop és egy PC kapcsolódna hozzá (bár elhanyagolható forgalommal), illetve a családi mobil telefonokat szinkronizálnám össze vele (fénykép letöltés).
    A legnagyobb felhasználója a média lejátszós projektor, ezért az és a SMART Tv kábelen csatlakozna egy routeren keresztül hozzá.
    Könnyű kezelésű és jól menedzselhetőt szeretnék

    Kérdések a fentiek figyelembe vételével?
    1. Mit ajánlotok?
    2. Vegyek-e hozzá szünetmentest?
    3. Ha igen milyen típust? (olyan érdekelne amit be tudok állítani, hogy 2 perc áramszünet felett kapcsolja le a NAS-t (más nem menne róla, max a Router még).

    Eddig ezeket néztem:
    - ZYXEL NAS542 52 eFt
    - QNAP TS-431 78 eFt
    - SYNOLOGY DiskStation DS416J 98 eFt
    - QNAP TS-451 128 eFt
    - SYNOLOGY DiskStation DS416 129 eFt

    Várom tanácsaitok:
    Papp Z.

  • pappzo

    csendes tag

    válasz fogtunder #19017 üzenetére

    Szia!

    Köszi ezt az infót is, esetleg valami link amit ajánlottál?

    Azonban a többi kérdésre is várom a választ, illetve ha nem épített NAS-t akarok, akkor melyik miért.

  • pappzo

    csendes tag

    válasz fogtunder #19019 üzenetére

    Igen ilyesmi linket amit adtál ,mert fogalmam sem volt mi ez stb.
    A DS216 nekem nem jó mert 4 lemezest szeretnék.

    Szünetmentesre meg csak esetleg tapasztalatot aki használ hozzá, hogy milyet, amit ha rádugok és érzi a betáp vesztést a NAS-t is képes lekapcsolni. Illetve, hogy egyáltalán érdemes-e.

    Erről a szerverről, vagy a telepítésről stb-ről van saját topik, vagy lehetőleg magyar nyelvű valami oldal ahol leírják mit és hogy?
    Windows telepítés nem gond, de utána teljesen passz.
    A fogyasztás nem releváns (kedvezményes villany), inkább a könnyű és egyszerű kezelhetőség és hogy a médialejtászó és a TV gond nélkül lássa.

  • pappzo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most vennék egy ZYXEL NAS542 NAS-t.
    Fő felhasználása kizárólag otthoni környezetben media tár, azaz médialejátszóról és TV-ről filmeket néznénk róla. Illetve torrent alkalmazás futna rajt, valamint PC-vel egy-egy könyvtárral szinkronizálnám össze (családi képek). RAID 5-be raknám össze a HDD-ket.
    Jó választás erre ez? Tudom van jobb is, de drágábban. Épített NAS-hoz meg nem értek.

    Milyen 4 TB-s HDD-t ajánlotok erre a szerintem átlagos otthoni felhasználásra? Tudom a WD RED a fő ajánlás, de olyan 47e Ft-ért látom a a darabját. Én 37-ért még ezt néztem ki: SEAGATE Desktop 4TB 5900rpm 64MB SATA3 ST4000DM000. Megfelel ez erre, vagy ha olcsó akkor WD BLUE? Az is kb 37-ért lenne. Vagy ha nem ezeket akkor mit ajánlotok?

    Ezzel a NAS-sal és az olcsóbb 4 db 4 TB-s HDD-vel pont 200e alatt állok meg.

    Köszönettel:
    Papp Z.

Új hozzászólás Aktív témák