Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palesz53

    senior tag

    Üdv Mindenkinek!

    Hogy szaporítsam én is a kérdések sorát. :DDD (Lehet kissé láma kérdések lesznek. :R )

    Alapból hi-res zenéhez szeretnék nas-t. (Router: asus rt ac66u-m van - már ha ez lényeges info.)
    Qnap-ot és synology-t nézegettem eddig. 2 fiókos szerintem elég lenne. Láttam, hogy van már pár, amelyen már van hdmi csati is, ezt a jövőre nézve pozitívnak tartom, így felkerült a listára. Ezek mondjuk - amiket én néztem 100e felett vannak.
    Érdemes a 2 nagyobb, ismertebb gyártótól választanom?

    Hdd-t mit ajánlanátok bele? Annyit már kihámoztam a netről, hogy a wd red-et ajánlják sokan, mert csendes. (A black meg gyors.) Vagy van esetleg vmi más tipp? Mit preferáljak - sebességet, zajszintet, egyebet?

    Csatlakoztatni lan-nal (usb-vel?) tervezem. Kérdés, hogy nas usb-re kötött dac működőképes lenne?

    Vagy esetleg van erre a célra vmi specializáltabb darab akár nas-ból, akár hdd-ből?
    (Ahogy elnézem jó sokat kell még olvasnom, mielőtt megalapozott döntést tudok majd hozni!)

    vezess, kövess, vagy takarodj az útból

  • palesz53

    senior tag

    válasz Patice #14630 üzenetére

    Először is köszönöm!

    Ha jól értelek (ami nem biztos ám!) - és ha a nasról a zenét a pc-vel húzom le, és a pc-re kötöm továbbra is a dac-ot (és akkor marad a foobar)?

    Összeköttetésnek mi jobb - egy cat7-es (akár audiofil) lan kábel, vagy usb (lehet ez akár audiofil is, csak az már igen drága mulatság!)?

    [ Szerkesztve ]

    vezess, kövess, vagy takarodj az útból

  • palesz53

    senior tag

    válasz Borisz76 #14635 üzenetére

    De létezik audiofilnek mondható lan akár cat6, akár cat7 - itthon legegyszerűbb talán az audioquest beszerzése (akár 100%-ban ezüstből készült vezetőjű is elérhető) . Cat6-ot annyira nem szeretik, inkább a 7-est ajánlják - még akkor is, ha azokat szerverekhez tervezték eredetileg... (Szerintem a cat7e is szépen lassan meg fog jelenni ilyen formában, tekintettel a sávszélességre.)
    "Sima" cat5 amúgy nem javallott, minimum cat5e (de ma már a 7-es sem drágább jelentősen).

    [ Szerkesztve ]

    vezess, kövess, vagy takarodj az útból

  • palesz53

    senior tag

    válasz Multibit #14639 üzenetére

    Válogatós vagyok, nem eszem meg mindent. :D
    Persze, van aki hangfalkábelként használja pl a cat-ot.
    Mert mégis miért ne lehetne akár egy lan, vagy usb kábel audiofil? Vagy épp high-end? Mert itthon nem elérhető, nincs jelentős piaca, nem ismerik?

    Tetszik - nem tetszik előbb vagy utóbb (de inkább nagyon is előbb, jelen helyzetben is csak pár % a letöltés előnye a streammel szemben) a streamelés válik az elsőszámú tartalomfogyasztási metódussá. (Abba nem mennék bele, hogy pl netes zenei streamek milyen minőséget képviselnek - tisztelet az elenyésző kivételnek!) Nomeg a letöltés (nem elsősorban torrentre, meg mp3-ra gondolok!), és otthoni hálózat kiépítése. Ilyen környezetben nincs/nem lenne létjogosultsága nem csak/elsősorban adatátviteli szempontból tervezett-gyártott digit kábeleknek?
    Személyes tapasztalatom nincs a téren, hogy valóban hallható különbségek vannak e (usb-nél vannak, azt megtapasztaltam) a különböző szabványú és vezetékanyagú lan kábelek közt.
    (Itt sem mp3 lejátszására gondolok, hanem hi-res anyagokra, high-end "közegben".)

    [ Szerkesztve ]

    vezess, kövess, vagy takarodj az útból

Új hozzászólás Aktív témák