Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz DM-Fan #20038 üzenetére

    attól függetlenül, hogy nem volt vele gondod (mondjuk a 20MBps az nem viszonylag lassú, hanem csigatempó), én nem ajánlanám egy újab D-Link beszerzését, inkább a ZyXel.

    illetve elgondolkodnék a 4 lemezes NAS létjogosultságán is. nekem volt Microserverem a mostani 2 lemezes előtt, utólag nem volt sok értelme a dolognak, talán a RAID-5 csíkozás miatti sávszélesség növekménye volt hasznos, de csak nagyon néha. én inkább vennék egy normális két lemezest és bele valami nagyobb HDD-t, egy 6TB-os WD Red már érezhetően olcsóbb, mint 3 2TB-os és kb. annyiba kerül, mint 2 3TB-os. veszel egy új NAS-t, bele egy ilyet, áthúzod rá az adatokat hálózaton keresztül, aztán az egyik HDD még mehet bele, a másik meg jó lehet backupnak/akárminek. én személy szerint ezt csinálnám.

    azt, hogy D-Link és D-Link között lehet-e költözni, nem tudom, csak abban vagyok biztos, hogy a Synology-nál megoldott a dolog, a D-Link supportnál lehet érdemes megkérdezni, de csak ezért én nem választám újra a márkát. ha másik gyártó eszközébe rakod át, akkor biztos, hogy minden törlődik.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák