Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NiR-TSR

    újonc

    Hali.

    Új monitor után kutakodok. Több napi keresgélés és teszt olvasás után kiszemeltjeim is vannak, ennek ellenére leírnám a főbb szempontjaimat, hogy átláthatóbb legyen:

    - 27"
    - 1440p (1080p-ről váltanék)
    - 16:9-es képarány
    - legfeljebb 100k a keret
    - a kompetitív gaminget már magam mögött hagytam, ma legfeljebb néha szórakozásból, inkább egyjátékos címek pörögnek, illetve filmek, sorozatok
    - jelenleg egy közel 5 éves ívelt Samsung VA paneles monitort használok
    - configom egy i5 11600k + RX 6600 XT

    És akkor jöjjenek a kiszemeltek, s amiről kérdezni szeretnék Tőletek:

    - MSI Optix G27CQ4 [link]
    - Acer Nitro VG270Ubmiipx [link]
    - Acer Nitro XZ272UPbmiiphx [link]

    Legelsőként az MSI-ra esne a választásom. Tapasztalata valakinek vele? Megbízható, jó monitor? Itt lényeges számomra a 165Hz, az ívelt kijelző (nem mondanám, hogy nem tudnék visszaszokni az egyeneshez, de az 5 év alatt nagyon a szívemhez nőtt az ívelt), specifikációk, reviewok alapján is úgy tűnik, hogy rendben van.

    Az Acer VG270-e kicsit olcsóbb választás, ám egy 4 éves konstrukció, 75Hz és sík, viszont IPS paneles. Gondolkodom ~

    Végül az Acer XZ272, ez már kilóg a keretből és a 20 ezer különbség azért nem kevés. Szintúgy tetszetős, majdnem megegyezik az MSI modellével, vajon megéri a felárat?

    (A FreeSync támogatás mindhárom esetében csak pluszpont. A Samsung G5-öt a tesztek után kizártam a jelöltek közül, elijesztettek tőle.)

    Előre is köszönöm, ha elolvassátok a kisregényem és válaszoltok, hogy jó döntés lenne-e :DD

  • NiR-TSR

    újonc

    válasz Selynelar #123721 üzenetére

    Köszi a választ!

    Igazából, az egyetlen, amitől félek az a ghosting. Tudom, hogy ez a VA panelekre jellemző, de a sajátomon is legfeljebb akkor veszem észre, ha nagyon feszültem figyelem és direkt erre megyek rá, egyáltalán nem zavaró.

    Rengeteg ember szerint ez az MSI igazán jó választás, ahogy olvastam, viszont kissé ijesztő az a pár hozzászólás, hogy a mosódás miatt visszaküldték inkább a monitort, mert annyira durva. (Árukeresőn is hasonlót írnak.) Ez tényleg szerencsejáték lehet, hogy olyan panelt fogsz ki?

  • NiR-TSR

    újonc

    válasz TheKresh #123725 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!

    Úgy néz ki, az ügy kezdi magát megoldani, tegnapról mára közel 20 ezerrel felment az MSI ára, s az általad említett oldal is kiemeli a ghostingot, ami miatt vacilláltam. A kettő közül így már lehet az Acer-re lőnék (megnéztem azt a Dell-t is), már csak azt kell mérlegelnem, hogy összesen, így, ennyiért megéri-e nekem.

    - Az eredeti célom 80 ezer környéke volt, aztán úgy voltam vele, hogy 90 valamennyi még belefér, de már 110.. nem kéne így haladni tovább :D -

    Egy utolsó kérdés még: monitorkalibrálást megéri kérni? Dob annyit az összhatáson?

Új hozzászólás Aktív témák