Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Apámnak lenne esedékes egy új monitor karácsony környékén.

    Ritkán, szinte csak hétvégén használná, de akkor akár 8-10 órát egyhuzamban. Netezni fog rajta, olvasni, böngészni és FullHD filmeket nézni! Méret tekintetében valahol 24-26 közötti monitorra gondoltam. Keret: 100 ezer Ft-ra gondoltam, amennyiben kiváló a termék akkor 120, de ez már nagyon max. Nem vagyok márkahű, de a Dell, Samsung eszközök eddig bejöttek.

    Tudnátok ajánlani akár több típust is megvételre?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Általános munkára, programozásra, illetve tőzsdei kereskedésre mennyire ajánlott a SAMSUNG C49J890DKU monitor?

    Továbbá, egy ekkora kijelzőt, képes egy HP Probook, 8. generációs i5, 16GB rammal rendelkező laptop akadás nélkül meghajtani? Az elképzelés az volna, hogy aki épp annál az asztalnál ül, egyszerűen csak rá csatlakoztatná saját személyi laptop-ját, és arról dolgozna aznap.

    (Kicsit aggaszt, hogy a gyártói garancia mindössze 1 év)

    Köszi!

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    21:9-es képarány, 34-es méretű, amennyiben lehet ,akkor ívelt kategóriában milyen monitor az ajánlott?

    Mindennapos office jellegű munkára lesz használva, valamit céges laptop lenne rácsatlakoztatva.

    Előre is köszönöm!

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    2 db összesen szeretnék 100-150 ezret szánni
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    2 db 24 colos körüli monitor. Munkához kell, elég a 60-70 Hertz
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík és ívelt is szóba jöhet.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános irodai használat, home office, nagyon ritkán filmnézés, YouTube.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Integrált VGA, AMD 5600G
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Általános csatlakozások, semmi extra
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Jó lenne, ha beleférne
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Kétkarú állványra szeretném felrakni őket, így lennének az asztalon.

  • Anagy

    csendes tag

    Szia!

    Sajnos, a jelenlegi 2518D 25" WQHD után rájöttem, hogy a 24" FullHD már nem olyan szép. Elkezdtem nézelődni 27" környékén WQHD-s felbontású monitorokat, ebből is ugyanúgy kettőt szeretnék, egymás mellé egy állványra. Kérhetnék tanácsot, hogy melyik lenne a legjobb? A kettőre együtt tudok 200-250 (teteje már nagyon max) összeget szánni.

    Ezeket néztem ki:
    SAMSUNG S27B610EQUXEN - 95 ezer
    SAMSUNG VIEWFINITY S6 S27A600NAUXEN - 100 ezer
    SAMSUNG S27A600NWU - 105 ezer
    DELL S2721DS - 110 ezer

    Megmondom őszintén, sok érdemi vagy lényeges különbséget nem láttam. Talán annyi, hogy SAMSUNG S27A600NWU-nál már van HDR10. Mivel eddig egy DEL U2518D-m volt, így kicsit a DELL S2721DS felé húz a szívem, habár, ez is már 2 éves monitor, és ezért talán jobb választás lenne SAMSUNG S27A600NWU

    Lehet, hogy hülye kérdés, de az integrált AMD 5600G VGA elbír majd ezzel a két monitorral?

    Köszönettel,
    Mihály

  • Anagy

    csendes tag

    Köszi! Azt a választ kaptam, hogy meghajtja! :)

    Bemásolom ide az eredeti szöveget, hogy ne kelljen görgetni:

    Sajnos, a jelenlegi 2518D 25" WQHD után rájöttem, hogy a 24" FullHD már nem olyan szép. Elkezdtem nézelődni 27" környékén WQHD-s felbontású monitorokat, ebből is ugyanúgy kettőt szeretnék, egymás mellé egy állványra. Kérhetnék tanácsot, hogy melyik lenne a legjobb? A kettőre együtt tudok 200-250 (teteje már nagyon max) összeget szánni.

    Ezeket néztem ki:
    SAMSUNG S27B610EQUXEN - 95 ezer
    SAMSUNG VIEWFINITY S6 S27A600NAUXEN - 100 ezer
    SAMSUNG S27A600NWU - 105 ezer
    DELL S2721DS - 110 ezer

    Megmondom őszintén, sok érdemi vagy lényeges különbséget nem láttam. Talán annyi, hogy SAMSUNG S27A600NWU-nál már van HDR10. Mivel eddig egy DEL U2518D-m volt, így kicsit a DELL S2721DS felé húz a szívem, habár, ez is már 2 éves monitor, és ezért talán jobb választás lenne SAMSUNG S27A600NWU

    Köszönettel,
    Mihály

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    kb 150-230 ezer
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    34"-es méret, legalább WQHD, Hz-ben eddig 60-n dolgoztam, de minél magasabb, annál jobb
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    ívelt
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános irodai, majd esténként filmzeneszerzéshez (Cubase + film)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    AMD 5600G
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Általános, semmi extra
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Jó lenne, igen
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Állványra fogom tenni, így majdnem mindegy

    Erre gondoltam, vélemény?

    34'' méretű, 21:9 képarányú QHD monitor AMD FreeSync™(Premium) technológiával és 1ms MBR-rel | LG Magyarország

  • Anagy

    csendes tag

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    kb 150-250 ezer
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    34"-es méret, legalább WQHD, Hz-ben eddig 60-n dolgoztam, de minél magasabb, annál jobb
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    ívelt
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános irodai, majd esténként filmzeneszerzéshez (Cubase + film)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    ASUS 1660TI 6GB
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    USB-C mindenképp kell, mert adott esetben a laptopot rákötve és töltve dolgoznék akár egésznap! Fontos, hogy össze is tudjam majd kötni egy másik 25" Dell U2518D monitorral
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Jó lenne, igen
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Állványra fogom tenni, így majdnem mindegy

  • Anagy

    csendes tag

    válasz sztivo #133703 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot!

    Ebben az esetben mi volna a tanács, ha 2 db 27 colos QHD monitort szeretnék összekötni, azonos (200-250 ezer maximum) keretösszeggel, szintén csak munkára?

    Sajnos, amiket írtatok 49 colos monitor most (LG 49WQ95C-W) 450+ ezer, ami egyelőre nem fér bele a keretbe, így inkább maradnék a 2 db 27" WQHD-nál. Játék nem lesz rajta, csak munka, nagyon ritkán film.

    Eddig egy Dell U2518D-m volt, amivel nagyon meg vagyok elégedve, csak sajnos jobb lenne egy kicsivel nagyobb, illetve egy pár is hozzá duálba.

    LG 49WQ95C-W mellett milyen egyéb 49" alternatíva jöhet még szóba? Vagy árban nem érdemes 450 alá menni, ha az ember 49"-t szeretne venni?

    [ Szerkesztve ]

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Arra esetleg van mód, hogy napközben, mikor dolgozom, akkor a 34" monitort laptop-ra rákötve USB-C-vel dolgozzak, este viszont, a 34" monitor az asztali PC-re kötném egy DP-vel, majd onnan egy HDMI-vel, mint második monitor, bekötném még az U2518D-t is?

    Lényegében, mikor este átváltanék asztali PC-re, akkor csak annyit tennék, hogy a laptop-t lecsatlakoztatom az USB-C-ről és ennyi. Ha meg újra dolgoznék rajta a laptoppal, akkor csak rádugnám. (eközben, persze az asztali PC nem üzemel). Egyszerre sosem állna fent olyan lehetőség, hogy a laptop és az asztali PC is üzemel. Mindig csak az egyikről dolgoznék.

    Tehát:
    Munka közben: laptop + USB C-vel egy 34" monitor. Aztán laptop kikapcsolás és laptop lecsatlakozása a monitorról.
    Este, munka után: csak az asztali PC + 34" monitor + U2518D monitor

    Ez így kivitelezhető? Melyik monitort ajánlanátok 200-250 ezres kategóriában, 3440*1440p felbontással?

    Erre gondoltam: Dell P3424WE - OázisComputer.hu (oaziscomputer.hu)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák