Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    Nem rég felvetettem hogy a CCFL háttérvilágítású monitorokat lehetetlen úgy beállítani hogy a fehér valóban fehér színű legyen rajtuk és ne sárgás / pirosas / kékes vagy zöldes. Mármint a LED-esekhez viszonyítva.
    Mondtam ezt saját tapasztalatomból mivel 1 órán át állítgattuk a haver új LED-eséhez az én 2009-es gyártásúmat.
    Elképzelhető hogy az 5 éves használat miatt volt ez lehetetlen, de én kétlem.
    Cáfolatként ha vki bemutatna egy fotót amin egy LED-es meg egy CCFL-es monitornak ugyanaz a fehéregyensúlya, azt elfogadnám.

    (gyk: egymás mellé teszik a két monitort, fehér színt állítanak be rajtuk - photoshoppal vagy böngészővel vagy szövegszerkesztővel, tökmind1 - aztán a fényképezőgép fehéregyensúlyát hozzáállítják az egyikhez és megcsinálják a fotót. Pont az a lényeg hogy csak az egyikhez lehetséges beállítani a kamera fehéregyensúlyát, vagyis csak akkor lesz a fotón mindkét monitoron fehér a fehér szín ha tévedtem és mégis lehetséges CCFL háttérvilágítással is elérni a valódi fehéret, ahogy LED-el.

    Tud vki ilyen képet? Ha nincs link, a szakértők is csinálhatnak.

    Szvsz lehetetlen. Esetleg megszerkesztve Photoshoppal de az látszik ;]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák