Aktív témák

  • mrstrato

    csendes tag

    Hali!

    Inkább újraélesztem ezt a témát, mint nyitok egy új topikot, a kérdésem úgyis ide illik:

    Van egy jó 7 éves Huawei ADLS modemem, ami random időközönként ledobja a netet, és ezt szerettem volna lecserélni egy újabbra/korszerűbbre, ami nem csinál ilyet. A szolgáltatóval beszéltem, és azt mondta az ügyintéző, hogy csak arra kell figyelnem, hogy ADSL2+-os legyen.
    Rendeltem is egy új TP-LINK modemet a már meglévő TP-LINK router mellé. A választásom a TD-8616 típusra esett. Megjött, bedugtam, és persze nem megy vele a net. Utánaolvastam, állítgattam, de sehogy sem sikerült netre bírnom. Aztán kiderítettem, hogy ez egy Annex A/I/J/stb/M szabványt használó modem, és elvileg ez a T-elekom területre nem lesz jó, mert ide sokak szerint Annex B kell (bármit is jelentsen ez).

    A kérdéseim:
    - Helytálló a fenti annexes megállapításom (azaz érdemes-e még vergődnöm ezzel a modemmel, vagy nem)?
    - Ha visszaviszem a boltba, milyen típusú modemet vegyek helyette, ami működni is fog T-online/com/akármi területen?
    - Érdemes-e a TP-Link router mellé TP-Link modemet keresni, vagy mindegy?

    Előre köszönöm a válaszokat!

Aktív témák