Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egy olyan eszközt keresnék, amire teljesül, hogy:
    - Nincs semmiféle kijelzője, de lehet hozzá csatlakozni Bluetooth-on
    - Nagy érzékenységű vevője van, ami sok műholdat tud használ egyszerre
    - Tényleg jó beépített, vagy inkább külső (opcionálisan rádugható?) antennája van
    - Lehet folyamatos külső tápellátásról üzemeltetni

    Van egy eredeti Sygic-em Android-ra, amivel mint szoftver elégedett vagyok, így ha lehet, akkor ezt használnám tovább, viszont a Samsung Galaxy S beépített GPS-e már túl sokszor hagyott cserben.

    Új korában sem volt a legjobb, aztán beforrasztottam az antennát és használható lett, de mostanában megint egyre többször esik le a jel/zaj addig, hogy fogalma sincs hol vagyok nyitott ég alatt az autópályán, és akkor a beépített városi utakról ne is beszéljünk. Bár néha hihetetlen helyeken is van stabil jel, pl. magas épületek közt Budapesten, falombokkal fedett árnyékban főutakon, épületek szobáiban az ablaknál, stb, máskor autópálya hidakon áthajtva meg elveszik... Lehet, hogy felmelegszik a chip és akkor gyengül a jel...? Passz, a lényeg, hogy nem elég megbízható.

    Egy személyautó hátsó ablaka alatt szeretném elrejteni a készüléket. Ott, ahol az FM rádió antennája is van, és ahol a gyári GPS antenna is lenne, ha annak idején beépítik az autóba.
    Az utastérben fel van pattintva egy kárpitozott műanyag panel, ami rányúlik a felül sötétített hátsó szélvédőre, vagyis gyakorlatilag az ablakhoz simulhat az antenna. Elég sok hely van ott, bár azért egy telefontól nagyobb eszköz már nem igen férne ott el. Ide gondolok neki behúzni 12V-ot (aztán ha kevesebbet kér a kütyü, akkor persze még egy adaptert beiktatni), hogy zavartalanul üzemelhessen. (Végül is nem baj, ha van saját akksija, mert úgy gondoltam, hogy csak akkor kapna áramot, ha már az autórádió is kap, így akkor rövid megállók után nem kéne várni rá. De nem létszükséglet, ha ez nagyon megdrágítaná.)

    Túl sokat nem szívesen fizetnék érte, mert akkor ott van az opció, hogy szerzek bontottan egy gyárilag az autóba való navigációs egységet. De jobb szeretném ezt a telefonos-bluetooth-os megoldást. Az OLED kijelző szép kontrasztos és világos, a szoftver rendszeresen és automatikusan frissül netről (a telefonon, amit ugye gyakran viszek WiFi közelbe ha kell, ha nem), és már meg is szoktam, stb.

    Mit javasolnátok?
    Vagy egyáltalán hogy (a bluetooth-on kvül milyen kulcsszavakkal) keressem az ilyen kütyüket (és mi mostanában a legjobb megfizethető GPS chip)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azt hiszem találtam egyet, ami ránézésre jónak tűnik. Ismer mindenféle műholdat és 10Hz-en is lehet járatni, bár az érzékenysége nem a legjobb és nem is a legolcsóbb (60 Euro lenne kiszállítva): Qstarz BT-Q818XT

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szétkaptam a telefont, és azt találtam, hogy bekövetkezett, amitől régen még féltem, csak elfelejtettem. Mikor beforrasztottam a gyárilag "gyurmával" csatlakozó antennát, akkor nehéz volt elhelyezni a kábeldarabokat (vékony telefon, és ennek végképp nem hagytak helyet a tervezők), és szétnyírta a hangerő szabályzó (éreztem is, hogy nehezebben kattogott a [felfelé] gomb). Kicseréltem, másképp igazgattam el, és most pöpec lett. A sok ablakos nappali közepén is 30m-t saccol, kültéren 5-öt, és A-GPS nélkül is 30-35s alatt van pozíció (tesztmódban, frissen törölt GPS adatokkal, A-GPS-el vagy második nekifutásra 2-3s, lát és használ is 12 műholdat).

    Nem tudom így is megérne-e ~18k-t egy MTK chipsetes vevőért, ami 5x sűrűbb frissítési intervallummal is pontosabb lehet (az EGNOS-nak hála, amiket a telefon tudtommal nem használ) és valószínűleg megbízhatóbb (mikor legutóbb rendben volt az antenna, akkor bőven használható volt a telefon, de úgy rémlik nagyvárosok magas épületei közt, főleg emellé esőben/hóban azért meg tudott hülyülni -> gondolom ilyenkor igazán jól jönne a jobb vevőérzékenység és az EGNOS). Minden estre legalább is nem kell elkapkodnom a választást és beszerzést.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #7708 üzenetére

    [ilyenkor igazán jól jönne] -> [ilyenkor jönne igazán jól] akart lenni, csak rossz helyre szúrtam be utólag az [igazán] szót.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Végül a photoMate 887-re esett a választásom, mert árban a Qstar és Holux MTK chipsetes kütyüjei közt van, de külföldi fórumokon azt olvastam, hogy a Holux-al ellentétben ez a photoMate ki/be-kapcsolások közt is megőrzi a olyan beállításait, mint az 1 helyett 5Hz-es frissítési frekvencia (10-et talán nem is tud, de a Qstar is csak DGPS nélkül tud annyit, így nem érné meg).

    Majd 15-30 napon belül (taiwani légiposta :DDD) meglátjuk mit tud az SGS telefonhoz képest, és hogy sikerül-e kényelmesen beépíteni az autóba.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz snowdog #7718 üzenetére

    Hacsak nem sokkal jobb az S3 beépített GPS-e, mint az S1-é, akkor én tudom, hogy miért rendeltem bluetooth-os vevőt az S1 mellé. Legtöbbször szép és jó, de nehéz helyzetekben könnyen ott hagy vakon. Magas épületek Budapesten, két oldalról a fejed fölé lógó lombkoronák vidéken, mindez akár esőben, hóban, stb, ilyenkor könnyen elveszti a műholdakat. Autópályára tökéletes, de ott általában gond nélkül és kényelmesen eltalál az ember csómóponttól csomópontig a táblák alapján is, olyankor csak a trafipax jelző a hasznos. A gyenge GPS is ott veszik el, ahol te is...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz snowdog #7723 üzenetére

    Még nem is volt meg az S1-em, mikor azok a hibás GPS firmware-ek futottak, most 4.3-as Android van rajta.

    Persze, ha letöltöm az XRTA adatcsomat a google SUPL szerveréről, akkor szabad ég alatt 1-2 másodperc alatt van pozíció, még pár másodperc múlva egész pontosan, mert kéznél van neki minden, nem csak a pályaadatok, de még az ionoszféra korrekciók és egyebek is, ami csak kellhet, és egy hagyományos, netről nem "előtöltött" L1 kódmérős GPS-nek ezt mind (vagy pontosabban nem is feltétlenül ugyan ezt) különféle műholdakról vagy rádiófrekvenciás adásokból kell beszereznie.

    Mondjuk már ezen is gondolkoztam, hogy talán az is gond lehet, ha magától túl ritkán frissíti ezeket, és így elavult adatokat használ. Pl. szerintem alapvetően csak akkor keres magától XRTA szervert, ha üres ez a tároló, vagy ha elavultnak van jelölve akkor, mikor pozicionálni kezdesz, de menet közben már a műholdról letöltött adatokkal frissít, nem internetről, ugyanakkor ez a GPS chip biztos nem kap meg minden olyat műholdról, ami az XTRA-ban van, így talán bekerül a számításokba a korábban internetről kapott, csak már elavult adat is.

    Ha törlöm az XRTA tárolót és megtiltom neki, hogy használja (legegyszerűbb tesztelni a repülős móddal, de szervizmenüből is lehet), akkor viszont >=40 másodperc az első pozíció, és egy órával később sem lát annyi műholdat, illetve azokból is még kevesebbet tud aktívan használni, mint ha elő lenne töltve minden -> ebből sejtem erősen, hogy nem tud mindent letölteni a műholdról, amit netről, mert akkor hosszabb idő múltán már nem lenne olyan különbség, hogy ablakba téve 12 helyett 8-at lát, és 8 helyett 5-öt használ, és kisebb pontosságot jelez (de megnéztem már térképen rögzített ponton, hogy tényleg közelebb is találta magát hozzá).

    Szóval jobban bíznék abban, ha netről töltött cuccok nélkül is boldogulna annyira, mint nettel. Mostanában én töltöm le kézzel az XRTA-t mielőtt indítom a Sygic-et. Azóta nincsenek nagy gondok, de néha feltűnik, hogy eltéved (tudom merre megyek, mégis rám szól, hogy U-turn, U-turn, aztán megint csippan, hogy mégse, hanem még 2km előre :D).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz snowdog #7734 üzenetére

    Azért jó a cellainfós saccolás, mert abból, és a többi XTRA adatból ki lehet következtetni, hogy valószínűleg mely műholdakról lesz a legjobb a vétel, így rögtön azok frekvenciáira lehet ugrani ahelyett, hogy sorba végigtekeri a lehetséges frekvenciákat, és olyan műholdak jelét is próbálja használni, ami szinte esélytelen, hogy értelmezhető lesz, de a sávot azért fenntartja neki egy darabig (ami ezeknél a telefonoknál nem olyan sok) plusz másik sávok mennek el a folyamatos keresésre a háttérben, ami szintén felesleges, ha már eleve tudod, hogy mit érdemes használni és mit nem (ki lehet tölteni a lehetséges sávokat az ismert adatok alapján olyannal, ami hasznos és nem erőlködni azon, hogy vakon keressünk még többet).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz snowdog #7737 üzenetére

    Elvileg lehet rá lehetőség, de nem tudom pontosan mit csinál az Android OS.

    - Tudjuk, hogy képes a GSM tornyok és WiFi AP-k alapján megmondani, hogy nagyjából hol vagy.

    1: Ilyenkor máris továbbküldheti ezt az adatot a navigációs programnak hamis GPS koordináták formájában (nyugodtan megteheti, miután engedélyezted ezt a rendszerbeállításoknál, és amúgy is be van építve a rendszerbe a felhasználó által is használható "mock locations" is). Ilyenkor akár 0 műholdról, 0db jelerősséggel is megjelenik a jelölőpont a térképen, hogy hol vagy. A Nokia is csinál ilyet Symbian-on is, ott ilyenkor jó vastag piros karikát rajzol a jelölőpont köré, ezzel jelezve a saccolás pontosságát (falvakban kb. annyit mond, hogy melyik faluban vagy, városban kicsit jobb).

    2: Letöltötte internetről azt, hogy ilyenkor melyik műhold hol van. Összeveti azzal, hogy te hol vagy, és ez alapján esetleg még azzal is, hogy mi a helyzet a fejed felett az ionoszférában. Ezekből máris kész van egy térkép arról, hogy mely műholdakra milyen eséllyel lát rá a GPS vevő. Még azt is tudja, hogy hány csatornás a vevő. Innentől elvileg már gyerekjáték megmondani a GPS-nek, hogy melyik frekvenciákra álljon rá. Akár az összes lehetséges sávra fixálhatja a frekvenciákat, így nem marad keresésre fenntartott, pozicionáláshoz nem használt sáv, még a gyakorlatilag inaktív, pozíciószámításba be nem vont műholdakat is üldözheti olyan alacsony jel/zaj viszonnyal, amit magától talán fontolóra sem vett volna, de ha elgördül előled az akadály, pl. lefordulsz egy merőleges utcába a városi magas épületek közt, akkor máris rá tud kapni (miközben a városi példában kiesik pár másik).

    Persze amint van valódi GPS pozíció is, onnantól haszontalanná válik a cellainformáció. És fogalmam sincs, hogy a 2-es variáció megtörténik-e a gyakorlatban, vagy sem. Nehéz megmondani, mert már az XTRA adatokkal, GSM cellainfó nélkül is néhány másodperc alatt valódi GPS pozícióhoz lehet jutni, hisz amint felderített pár műholdat (elég annyi is, hogy tudja melyik az a műhold, nem is kell, hogy teljesen értelmezhető legyen a jele), máris lehet egy durva saccolása a műholdak alapján is arra nézve, hogy hol van, és ez kiválthatja a GSM cellainfós saccolást.

    Az 1-es és 2-es kombinálható is. Talán csinálja is az S2 és S3, mert azokon tényleg 1 másodpercen belül fel tud állni a GPS úgy, hogy rögtön 10+ műholdat követ. Az S1 még nem ilyen fürge A-GPS módban és engedélyezett Google helymeghatározással sem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #7711 üzenetére

    Hát én mindjárt a falba verem a fejem, hogy lehettem ilyen béna. :W

    Órákon át turkáltam a netet, és mikor már azon gondolkoztam nem éri meg ennyit foglalkozni vele, többet ér megrendelni a drágábbat (ugye nem hatalmas összegekről beszélünk), az biztos jó lesz, akkor botlottam bele ebbe a PhotoMate 887-be, amiről egy fórumon olvastam, hogy tud 5Hz-en frissülni és ki/be-kapcsoláskor is megőrzi ezt a beállítást, szemben a Holux-al (ami ezt elfelejti), ugyanakkor olcsóbb, mint a Qstar (ami szintén tud 5Hz-et).

    Szóval boldogan megrendeltem a PhotoMate-et. Most meg mint a hülye többször újraindítottam a telefonom, hogy miért nem látja.
    Na vajon miért...?
    Nincs is benne Bluetooth adó! LOL! :DDD

    Így ez a GPS logger nekem 100%-ig felesleges, illetve most megint várhatok két-három hetet, mire megjön egy másik (kizárásosan akkor a drágább Qstar), ha rendelek.

    Kicsit sem vicces, hogy meddig kerestem a számomra optimális Bluetooth GPS-t, csak hogy vegyek egy olyat, ami nem is Bluetooth-os. :))

    Vagy Á!
    Most látom, hogy szerintem nem is a választást szórtam el, hanem a rendelést. PhotoMate 887-et rendeltem, de létezik egy külsőre ugyan ilyen MTK chipes MobileMate 887 is, ami Bluetooth-os. Szerintem ezt kerestem én ebay-en, kidobta a kereső a PhotoMate-et, csak ugyan úgy nézett ki a képeken, én meg szépen berendeltem...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tegla80 #7764 üzenetére

    Jah, mellényúltam. Küldhetem vissza Kínába és remélhetem, hogy visszakapom a vételárat, mert itthon szerintem esélytelen lenne értelmes áron eladni (még a Bluetooth-ost csak-csak, de ez így nagyon korlátolt eszköz).

    Közben látom, hogy idén januárban megjelent egy új MTK GNSS SoC, ami már egyszerre kezeli a GPS és GLONASS + elvileg a Galileo, de ha fölénk is merészkedik majd ilyen, akkor Compass műholdakat is.

    Egyelőre csak a Dual XGPS160, amit találtam ezzel az MT3333 SoC-al és Bluetooth-al. Háromszor annyiba kerül, mint egy Holux és kétszer annyiba, mint a Qstar kütyü.
    Cserébe akár kétszer annyi (+ plusz még pár darab) műholdat láthat a fejem felett, de ez nyilván nincs egyenes arányban sem a pontossággal, sem a megbízhatósággal (inkább ez utóbbinál lehet érdekes, mikor rosszak a vételi viszonyok, de egy sávban rálátni az égre...?).

    Nem tudom megérné-e.

    Ha másra nem is, arra jó ez a PhotoMate, hogy tudtam tesztelgetni laptoppal a régebbi MT3329 chipet. És hát..., határozottan jobb, mint a Samsung Galaxy S1, de nem győzött meg túlzottan, mert a Galaxy S2 is hasonlóan teljesített, mint ez a kütyü (talán picit gyengébben, de nem volt igazi laborteszt, szóval....).

    Ennyi erővel akkor lecserélhetném az S1-et S2-re, és akkor megvan az MTK3329 körüli teljesítmény egy eszközben hasonló áron (főleg beleszámolva, hogy gyorsabb is az S2 CPU-ja és több a RAM-ja, amit másban is megérzek).

    A drágább MTK chipes vevő árából pedig majdnem S3-ra cserélhetném a telefonom. Kár, hogy az S2 sem igazán fér el a zsebemben. :D

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gipsztigris #7766 üzenetére

    Úgy, hogy nem csak én bénáztam, hanem a hirdetés is félrevezető volt, ezért néztem be ilyen durván még úgy is, hogy viszonylag figyelmes és alapos voltam. Beszúrom az E-bay állapotot, miután a gyenge de remélhetően kivehető angolommal körülírtam a problémát:

    The details you provided:
    The item doesn't match the seller's description.
    You paid for the item on Sep 05, 2013.
    Your phone number: +36305771994.
    We will not share your phone number with the seller.
    The item is fake
    Additional information:
    "Hy, Sorry, but I have to return this item. I was searching for a GPS logger with Bluetooth capability (which would be mandatory for me). I used the keywords "MobileMate 887" and since the "PhotoMate 887" is very similar both by name and look, I thought I am buying the "MobileMate 887". But this wasn't only my mistake alone. The description of the item (Package content) says: * BT GPS Logger x 1 (Bluetooth is often referred to as BT) and the embedded YouTube vide is even more misleading. It shows a device which looks exactly like the "PhotoMate 887" I received. It even has the "PhotoMate" label on it (clearly readable). But the device on the video has two more LED indicators. Guess what... One of those indicator LEDs look exactly like a Bluetooth indicator (this is not that clear on the low resolution video, but very similar). Sum up these facts and you see how stupid it felt when I tried to connect my phone to this device by Bluetooth until I realized I it does not have Bluetooth capabilities at all. First I thought it was my mistake but I came back to Ebay and found that the description was very misleading in this regard. So, I want a full refund!"
    You've requested:
    A refund. The refund amount includes the purchase price plus original shipping.

    -----

    Még nem rendeltem másikat, csak egy E-mailben megkérdeztem az MT3333 chipes kütyü gyártóját, hogy aktív, vagy legalább is engedélyezhető-e a firmware-ben a Galileo támogatás, mert nem túl rég működik mind a 4 műhold. Az érdekes lenne, mert kevésbé van butítva a kódméréses jele, mint a GPS-nek, így pontosabb lehet. (Na meg eleve jó, ha redundáns a rendszer, könnyebben marad látható 3-4 műhold mikor az ég egy része takarásba kerül.)

    Közben pedig látom, hogy a Galaxy SIII Mini (ami elfér a zsebemben) is használ GLONASS-t (bár Galileo-t nem hiszem, és azt sem tudom hogy együtt kezeli-e a GPS rendszerrel, mint a friss MTK chip, vagy régiónként állítják a firmware-ben, hogy GPS vagy GLONASS legyen amit elsődlegesen keres).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Talált már esetleg valaki olyan technikai adatokat a A Qualcom Snapdragon 400 (vagy közeli rokon) chipsetek GNSS részéről, hogy milyen jelerősségig tudja követni a műholdakat és hányat lát/követ. Esetleg összevetette már valaki élesben egy új MTK vevővel?

    Találtam egy német kütyüt 112 Euróért (postával), de annak a firmware-ében sincs engedélyezve a Galileo támogatás. Illetve nem sokkal többet kéne ráfizetnem egy Galaxy S4 Mini-re (amiben a fent említett SnapDragon ketyeg, és mindenben érezhetően jobb telefon, mint az S1).
    Mondjuk az S4 még mindig annyi hátrányban lenne, hogy nem lenne a hátsó szélvédő felső éléhez tapasztva...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #7778 üzenetére

    Nos, a gyors-tesztem alapján a Qualcomm Snapdagon 400 féle iZat Gen8A keresztbe megeszi az MT3328-at. Érdekelne, hogy az MT3333 vajon hogy viszonyul ehhez a kettőhöz, de annyira nem, hogy vegyek egyet a teszt kedvéért. Szerintem ezzel már elleszek, míg jönnek az L5C vevők (geodéziai GPS szerű pontosság olcsón). :B

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz attilav2 #7791 üzenetére

    Én sokáig keresgéltem, és végül ez tetszett meg:
    GNS 2000 MFi GPS GLONASS Bluetooth receiver
    Friss MT3333 chipset van benne (idén jelent meg). A hasonló termékek közt (megfizethető L1 frekis műholdas helymeghatározó Bluetooth-al) papíron ennek van a legjobb érzékenysége és műholdtámogatása (sűrűn árnyékolt területeken jobb esélye van, mint ha csak GPS műholdat keresne, GLONASS-t), és érheti el a legjobb pontosságot (mikor épp rálát az EGNOS műholdra, hogy letöltse a GPS almanach-ban lévőtől precízebb ionoszféra korrekciókat).
    Ja és ez a németektől jön, nem kínából, úgyhogy nem telik 2-3 hétbe.

    Többet nem tudok róla mondani, mert helyette vettem inkább telefont cseréltem, és a Qualcomm Sanpdragon 400 GNSS része meglepően jó. Szintén tud követni GPS és GLONASS műholdakat is egyszerre, bár EGNOS nincs (ugyanakkor egy telefonon elvileg meg lehetne oldani, hogy netről megkapja ugyan azt, mert valakik szórakozásból megcsinálták Android-ra, tesztelték, örültek a fejüknek, hogy jó, de persze nem tették publikussá, még fizetős verzióban sem -> viszont bárki megtehetné újra, mert elérhető a szükséges SDK, és szépen dokumentálták a program részleteit - a műholdakat pedig nehéz látni a földről, repülőgépekhez és szabadtéri "finomított durva méricskéléshez" találták ki, nem városi kocsikázáshoz), az érzékenysége pedig eltitkolt adat a Qualcomm részéről, de az én tapasztalatom szerint érezhetően jobb, mint a fent említett MT3333 elődjének (a száma most nem ugrik be), ami sok ilyen Bluetooth kütyüben van (a 3333-as még csak néhányban, mert újdonság, de papíron mindkét ilyen, régi és új MT chipset ugyan olyan érzékenységű, szóval nem feltétlenül várnék többet).

    Amúgy egy A-GPS adatcsomagja (legalább is a GPS almanach része, mert az XTRA-ban szerintem kicsit több minden van) egy hétig érvényes, tehát nem kell hozzá mobilnet, elég hetente egyszer netre engedni a telefont WiFi-n). A folyamatos internet csak úgy segíthet, ha nagyjából szinkronizálja az órát (bár attól még úgyis kell a precíz, valós időben szinkronizáló GPS idő is), és ha kapsz egy friss almanach-ot, amiben megvan minden emphemeris csomag is, akkor még azt a minimum 6 másodpercet sem kell kivárni, mire letöltődik a műholdról (ez kb. 4 óránként frissül, tehát napi szinten megeshet, hogy minimum 6 másodperc a pozicionálási idő bekapcsoláskor), de nem tudom, hogy XTRA (meg főleg az almanach része) milyen sűrűn frissül a netes szervereken (tekintve, hogy a telefonom 2 másodperc alatt kattan úgy, hogy 24 órán át nem volt használva a GPS, így gondolom eljátszották ezt a trükköt - vagy ez, vagy hallgatózik néha a GPS a háttérben magától is, hogy fitt legyen, de felőlem csinálja, ha alig fogyaszt áramot).

    -> Tényleg, nincs itt Android programozó, összedobni azt az EGNOS cuccost? :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz attilav2 #7800 üzenetére

    Akkor valószínűleg az előző generációs MTK chipsetes (MT3329) kínai kütyükkel jársz jól, mint pl. a Holux M-1000c (kánából 2-3 hét alatt itt van postaköltséggel együtt 12k körül).

    Volt nálam egy ilyen chipes vevő. Határozottan jobb volt, mint a Galaxy S1 Broadcom vevője, de a Galaxy S4 Mini Qualcomm chipje elkeni az arcát (főleg sűrűn árnyékolt helyeken jön jól, ha a GLONASS műholdak is szóba jönnek, de a GPS műholdakat is jobb jel/zaj viszonnyal követte, nehezebben vesztette el épületeken belül, az EGNOS műholdat pedig csak emeletes épület megfelelő ablakából látta, kint a kertben nem, de az már csak extra dolog).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz attilav2 #7804 üzenetére

    Nekem nem szokták elvámolni a kínából jövő, hasonló értékű cuccokat. Még csak nem is időznek vele a vámosok, simán átsiklik, inkább a repülőre szokott sokat várni (akár egy hetet), és a szárazföldön sem mindig szedi a lábát, de ideér max 3 héten belül, inkább gyak. 2.
    (Az USA-ból viszont keményen besz¤ptam most is az ÁFA-t, pedig igazából jogilag sem lettem volna köteles ennyit fizetni, csak szartak rá, hogy milyen papírokat és indoklást küldtem, egyszerűen ráverték az ÁFA-t a számlázott végösszegre több nap vesztegelés után, amivel majdnem olyan lassú lett a drága USPS gyorsposta, mint az olcsó standard kínai.)

    A bluetooth rugalmasabb, a telefonodra szerintem könnyebben teszel fel friss térképpel dolgozó szoftvert (pl. Android-ra Sygic, tartaléknak google maps), és elhelyezheted a vevőt olyan helyen, ahol te nem látnád a kijelzőjét (ha lenne), viszont ő jobban rálát a műholdakra.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz attilav2 #7806 üzenetére

    Én ezeket használtam már párszor: ebay, dealextreme, alibaba

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha felismeri valaki, kérem írja meg, hogy ehhez milyen antennacsatlakozó kell. Köszönöm.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák