Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kbali

    nagyúr

    válasz Süvi #6687 üzenetére

    A linkelt készülékek legnagyobb különbségei:
    1. a 3597 nagyobb felbontású kijelzőt kapott, ill. a kijelző üvegborítású (lehet, hogy kapacitív, míg a többi transzfelkszív) és csak ez tudja az épületek 3D megjelenítését
    2. a nüvi50 nem vezérelhető hanggal, nincs képnézegető, BT, nincs TMC (igazából ez egy faék navigációs eszköz, csak ezt a funkciót tudja, de azt jól van egy nüvi40 tesója is, kicsit olcsóbban, kisebb, de ugyanilyen felbontású kijelzővel, most az is kapható LM verzióban)

    Mit jelent az, hogy Autópálya kijárati szolgáltatások kijelzése? Mutatja, hogy autópályán hol kell kijönni képpel? - ez inkább szerintem sávasszisztens szolgáltatás.
    Fénykép navigáció (geotaggelt fényképekre navigáció)? - ha van a memóriában olyan fénykép, ami tartalmazza a készítés helyének koordinátáit, akkor oda tud tervezni utat a készülék.
    Útvonalak: mennyit tud eltárolni? - passz - memória méret függvénye (én soha nem használtam ezt a funkciót egyetlen navigációs szoftverben sem)
    TrafficTrends:?

    TMC meg érdekes kérdés - itthon nem mindig a legfrissebb, állítólag Németországban elég jó szolgálatot tehet, mert elég sok dugó van.
    Mennyit szoktál külföldre járni?
    Ha sokat, akkor megfontolandó lehet neked a TomTom Via sorozat 130M vagy 135M készüléke (kb. nüvi50 árban - MM-ben), igaz ezek hazai térképei (TeleAtlas) még gyengébbek, mint a nüvik Navteq térképei.

  • Kbali

    nagyúr

    válasz Süvi #6692 üzenetére

    Szerintem használtan ne vegyél ilyesmit. Garmin ügyfélszolgálaton érdemes rákérdezni a tulajdonos-frissítés viszonyra.
    Ha főleg, vagy csak itthon használja, akkor meg lehet, hogy nem ez a verzió kellene neki, hanem a sima nüvi40 vagy 50 (az NaviGuide (TopMap) térképes, ahhoz is jár frissítés, az időtartamára érdemes rákérdezni), viszont a külföldi térképek drágák utólag.

Új hozzászólás Aktív témák