Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz JoHnni #3861 üzenetére

    A frissítési idő a GPS vevő típusától függ. A PNA-kban többnyire olyan chip van, amiknek a frissítési ideje 1 mp.

    Ahhoz hogy bizonyos sebesség alatt is jelezze az elmozdulást a Static Navigation-t kell kapcsolgatni.

    Ide írom mivel próbálkozhatsz, semmiképpen sem ajánlom! Az állítgatásnak olyan következménye is lehet, hogy úgy lefagy a GPS vevő, hogy talán semmivel sem lehet majd elindítani. Csak saját felelősségedre állítgasd a GPS vevőt!

    Hogy az alábbi programok közül melyiket tudod PNA-n elindítani nem tudom, PNA-n sohasem próbáltam. A leírások is PDA-ra vonatkoznak, de ez nem zárja ki, hogy ezek közül valamelyik PNA-n ne működne.

    Static Navigation állítása. Fórumokból összegyűjtött információk:

    "Ezekkel a programokkal lehet módosítani: SirfDemo, Crux-View, SirfTech, ALPSIRF

    Ha a ALPSIRF.exe -ve csinálod, ezt kell követned!
    1. program indítása a PPC-n
    2. nyitjuk ("open") a megfelelő com port-ot (nálam a COM6). A NMEA ablakban megjelennek az üzenetsorok;
    3. "click" a "to SIRF"/re (>>>> karakterek jelennek meg az alsó SIRF ablakban: átkapcsoltunk a sirf protokollra)
    4. a Static Navigation bekapcsolt/kikapcsolt állapotát a "rd SN stat"-ra click-elve ellenőrizhetjük:
    "Stat.Nav. = 01" = ON (bekapcsolva)
    5. a "StatNav OFF" -ra "click"-elve , kikapcsoljuk a static navigation-t;
    6. "click" újra a "rd SN stat"-ra, a "Stat.Nav." értéke "00"-át (=OFF) kell mutasson;
    7. "click" a "to NMEA"-ra és utána zárjuk ( "close" ) a port-ot."

    Ha további információkra van szükséged, akkor egy keresőbe írd be a "GPS Static Navigation" szavakat! Én sohasem piszkáltam a GPS vevőket, neked sem ajánlom!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák