Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kellcucc

    aktív tag

    Üdv!
    Valakinek van tapasztalata Genius Navigator 905 wood-al kapcsolatban? :)

  • kellcucc

    aktív tag

    Sziasztok!

    Már régóta megvan az mx518-om, amivel csak egy problémám van, hogy a gyűrűs ujjam oldalt nem fér el. Régen játékoknál mindig oldalt volt a gyűrűsujjam, mert azzal pontosabban tudtam az egeret húzni, nem pedig fent napozott a jobb gomb mellett. Ebből az is következik, hogy picit hátrébb fogom az egeret, az egész tenyerem nem ér hozzá. Na már most ha oldalra kényszerítem az ujjam, akkor nagyon rövid időn belül eléggé nyomja az egér, ami nagyon idegesítő.

    Tudnátok ajánlani 10 ezer ft alatt egeret, amit jó sokáig nyúzhatok? Mostanság letöröltem a játékokat a gépről, szóval főleg a kényelmi szempont az érdekes, nem az, hogy hogy teljesít fps játékban. Lehetőleg az mx518-hoz hasonlóan bal oldalt legyen meg a két gomb a böngésző és sokmás miatt. Nem agyonhasznált is szóba jöhet. Noname egeret nem szeretnék venni. usb/wifi mindegy. usb-s egér esetén nem hátrány a szövetbevonatos kábel, smooth siklás előnyben (review-ok alapján van pár kevésbé könnyen mozgatható)

    Szerk: azért írok kisregényt, mert az összefoglaló nem elégítette ki a kérdéseimet, valamint már biztos vannak újabb egerek (jó, nyilván drágábbak, de ki tudja (ti))

    Köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz kemotox #40854 üzenetére

    Az nem vagyok de talán még el is adható ilyen formában, mert tényleg pöpec egér, akinek rááll az ujja :) Ha fent tartom baromi kényelmes, viszont én alul szoktam meg, hiába próbálok változtatni rajta mindig "lecsúszik". Ezen nem akarok fabrikálni. Köszi az ötletet azért :DDD

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz nyunyu #40860 üzenetére

    Ezek szerint logitech egérben ne gondolkozzak? Igazából kéne elém 10 patkány és fogdosnám őket, de nincs az az isten, hogy én 3-5 nagyobb üzletet körbejárjak, ahol ki vannak téve az egerek (se bérletem, se időm ilyenre nincs nagyon) Célirányosan mennék, hogy mondjuk tudok 3-6 típust és megnézem melyik boltban lehet megfogdosni.

    Konkrétan utána kellett néznem miről beszéltek. Nem, én nem claw grippel gépezek, hanem fingertip-el. Kép

    Legalábbis az mx518-nál. Lehet egy fás típusú egérrel a palm menne. Claw-ot a kis microsoft compact egérrel tolom, iszonyat fárasztó nekem.

    De nem is az a fontos, hogy most a három közül melyiket használom, hanem az, hogy olyan egeret keressek, aminél a gyűrűsujj az egér oldalán van és oldalról támasztja, mint a hüvelyk a másik oldalról és nem fent napozik a jobb gomb mellett.

    Közben rájöttem, miért fárasztó az 518. Sok kockulásnál mivel a gyűrűsujj fent van és nem segít annyit a mozgatásban, mint a kisujj, a kisujjam fárad el baromira. Ilyenkor csúszik lejjebb a gyűrűs, az meg megfájdul mert oldalról nyomja az egér. Patt helyzet. Emiatt akarok másik egeret.

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    [link]

    Itt gyönyörűen látszik. Neki is "szarul" áll a gyűrűsujja, nincs kinyújtva a középső mellett, ő is a mozgatásra akarja inkább használni, így viszont nagyon gyilkos (nekem).

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz jaffa 2843 #40864 üzenetére

    Látod! Erről beszélek. Én meg is őrültem régen, amikor még nagyban mentek a játékok. [link]
    Viszont ilyet se tudnék elképzelni, nem szeretem ha el van különítve az ujjaknak külön parcella..Hisztis vagyok mi? :D

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz jaffa 2843 #40866 üzenetére

    Pont ezeket nézegettem ma. Az explorer 3.0-át már fél éve nézegetem, de félő hogy a szélső gombja miatt megint rossz helyen lenne az ujjam. Nem tudom az ec2 nem-e lenne "túl kicsi", az ec1 kicsit nagyobb, közelít a mérete az 518-hoz, talán jobban is tetszene. FK1 is tetszik. Ezek szerint ha már más is ezt ajánlja és nekem is ezek tetszenek akkor ezeket fogom keresni. Köszi a segítséget :)

    Kemotox: a tenyerem egyáltalán nem ér hozzá az egérhez. 2 ujjal tologatom az egeret. Kis- és hüvelykujj. Amúgy tényleg nagyon durván szépen "ráfekszik", követik a felső ívet az ujjaim és az egész tenyér. (Így kb másfél centi van az ujjam és a gomb végétől) A jobb oldala kicsit más lenne soha többet más egér nem kéne. Már kétszer szétszedtem és tisztítottam, kicsit meglazítottam a görgőjét is, így finomabban jár, nagyon pöpec patkány.

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Vanir #40896 üzenetére

    Nekem mx518-ra kéne talpcsere, szerinted ez milyen minőségű a gyárihoz képest? Árat ne nézzünk most.

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Vanir #40900 üzenetére

    Nem jött át az irónia. Tényleg jobb lenne a gyárinál? Ha ennyire jó már rendelem is!

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    Sziasztok!
    Múlt héten kezdtem home officeban dolgozni és kaptam egy új Trust Ziva egeret (nem röhög). Ma már elkezdett fájni a mutatóujjam izülete, ugyanis elég nehéz kattintani az egeret, ha meg bepörgök, elég sokat kattintok egy óra alatt. Voltam az MM-ben, Alza-ban, de épkézláb egeret egyik helyen se találtam, amit meg lehetne fogdosni, kipróbálni - egérpad szintúgy, de most az egér fontosabb. Esetleg tudtok olyan helyet mondani Budapesten szinte bárhol, hogy hol lehet kipróbálni több ("sok?") fajta egeret. Nem szeretnék 20k fölé menni. Ha nem tudtok ajánlani boltot, üzletet, akkor majd meló után átolvasom az összefoglalót és biztos lesznek kérdéseim :) Köszönöm szépen!

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Zaied #82081 üzenetére

    Köszi szépen a tanácsot. Felhívtam, azt mondták az egérkínálatuk legalább fele ki van téve. Egy a gondom vele, a legtöbb egerük 20k+. Az összefoglalót elolvastam, viszont sajnos nem jutottam közelebb a megoldáshoz. :O Ha a legtöbb tényezőt figyelembe venném és az alapján akarnék választani, valószínű sose vennék egeret. Tudnátok a rengeteg ajánlott egér közül ajánlani az alábbiaknak megfelelőt?
    1. ~10-20k
    2. Használt inkább ne, szeretnék több ajánlottat megfogdosni egymás mellett, ha lehetséges
    3. inkább ne, hamarabb kellene
    4. Autocad, tervezés, semmi játék
    5. claw (mx518-am volt régen, nem volt rossz)
    6. 18-19cm. 125-130mm hosszú egerek a kényelmesek, a kisebbek már kényelmetlenül gripesek.
    7. jó kérdés, windows csúszka 70%-on, jelenlegi gagyi Trust Ziva egerem 1600 dpi-n elfogadható sebességű
    8. A legfontosabb 2 szempont: 1. könnyen lehessen kattintani, ettől a Ziva-tól 1 hét munka után fáj a mutatóujjam.
    2. Az mx518-on a görgő "rugóját" összébb nyomtam, hogy ne olyan erősen kattanjon a fogazásban, simább legyen a görgetés.

    Köszönöm az ajánlásokat!

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Zaied #82089 üzenetére

    Köszönöm az ajánlásokat. Van egy 110 mm-es wireless egerem is, az már zavaróan kicsi. A Razer íves gombjai (majd élőben megfogdosom, ha lesz kirakva) miatt lehet kényelmetlen lenne. A gyűrűs ujjam oldalt támasztja az egeret, nem fent pihen. Az MM531-ot én is pont megnéztem (ajánlások excelből random annak a nevét másoltam ki), de megnézve egy youtube reviewt, a hangos kattogása, a határozott görgője miatt el is vetettem. Azt hiszem az első lépés a Pixel meglátogatása lesz és ha tetszik ott egér, akkor itthon vásárlás előtt utánanézek mit lehet róla tudni.

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Zaied #82091 üzenetére

    Basszus, ne haragudjatok, valamiért benéztem! Fingertip-et akartam írni, a claw-os fogástól fárad el a kezem gyorsan. Gondolom makes no sense az előző, hogy hosszabb egeret szeretnék de claw-osan fogom :W .
    Ahogy nézem a Zowie széria az ajánlottak között van, pár Razert is megszeretnék nézni, aztán 20k fölé is megyek fintorogva, ha az kell, hogy a legkényelmesebb egeret hazahozzam. Ez a kapcsolós komment értékes, köszi, meg az eddigi ajánlásokat is! :R

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Zaied #82095 üzenetére

    Uh, szuper! Köszi.

    A Zowie tetszett külsőre a szolidsága miatt, de ha élőben tényleg kemény, akkor felejtős :)

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Zaied #82095 üzenetére

    Sziasztok!
    Mai fogdosós tapasztalatom, hátha más laikusoknak segít (kicsit hosszú lesz, elnézést): Eddig azt hittem fingertip fogásom van és az a jó... Most megnézegettem az egereket (vagy 30-at) és arra kellett rájönnöm, hogy a palm és a fingertip között vagyok valahol. Sok évig MX518-cal játszottam (cod:uo) , de a gyűrűs ujjam (oldalt tartom a mozgatás miatt, nem a középső ujj mellett) sokszor megfájdult hosszú órás gamek után, mert kényelmetlen a kialakítása jobb oldalt. Emlékeim szerint az esetek többségében inkább fingertippelve használtam, nem palmként, ezért is fájdulhatott meg az ujjam, mert az mozgatta főleg oldalra.
    Sajnos Deathadder V2 nem volt kitéve, csak a mini, az viszont roppant pozitív csalódás volt, a többi 20-30 ezres egérhez képest, mérföldekkel minőségibbnek tűnt. Nagyon halk és finom kattintások(#82091Zaied igazolva), a görgője is vállalható . A V2-t nagyon szívesen megfogdostam volna, lehet azt választanám, de így nem fogom megrendelni csak azért, hogy hátha jó lesz, ha már a mini kényelmes volt alapon, de picit rövid. Az Xtrfy xg m4 rgb nagyon jó fingertip egér lehet (gamingre) - csak úgy, mint a glorious model O, de az M4 görgője nagyon határozott, erősen kell tekerni. Ha nem munkára kéne biztos kipróbálnám mindkettőt.

    Végül a G403 Hero és SS Rival 310 Ergonomic egerek tetszettek a legjobban. Szempontok: könnyen lenyomható gombok, kényelem, mert napi min 8-10 órát rajta van a kezem, görgő könnyű görgetése. Az említett 2 egér azért volt kényelmesebb az összes többitől, mert a tenyeremben egy kis részen is támasztottak - ez sokat segít az egér mozgatásában is, nem csak az ujjaimat fárasztja a mozgatás, viszont nem simulnak rá teljesen az ujjaim az egérre, ezért se nem palm, se nem fingertip :D Gamingre biztos egy könnyű fingertip (alacsony profilú/ergonómiájú) egeret lőnék (Model O) a gyors mozgathatóság miatt, mert az MX518-al hiába jókat rántottam, de dög nehéz volt :K Sorry, hogy eléggé szubjektív vélemény lett, elvégre magamnak akarok választani egeret :) De hátha segít valakinek. Ahogy néztem az egérajánlót, a Rival 310 gombjai bőven még a kattanás után mennek lejjebb - a belinkelt tesztelőt ez eléggé zavarta, élőben ezt meg se néztem. Őszintén szólva én nem nyomom még Kínáig a gombot, hogyha már hallom/érzem, hogy kattintott és ezzel átment az utasítás, élőben észre se vettem, valószínű nem zavarna később. Az ajánlóban lévő Logi 403 HERO-ra az van írva, hogy vezeték nélküli - igen, pedig vezetékes...vagy legalább is a Pixelben az volt. Ahogy nézem mindkettő általatok ajánlott a felhasznált alkatrészek miatt gondolom, viszont egyetlen kérdőjel marad bennem (ugyan a tesztben azt írja, hogy ezt javították) a Rival 310-en az oldalsó szilikon tapadássegítő felület. Aprón egy eladó 1 hónapig használta és már kifényesedett. Fél év múlva mi, elkopik teljesen? :F Csak emiatt a gumírozott borítás miatt viszont inkább a G403 lenne a befutó :O :W
    Szerk: érzésre a R310 gombjait egy hangyaf@sznyival könnyebb lenyomni, mint a G403-ét. Az R310 bal oldali hátsó gombját könnyebben/kényelmesebben lehet elérni, mint a logitechét :)

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Atilla001 #82118 üzenetére

    Kb. 18.5 cm a tenyerem kezdete és a középső ujj vége közti táv. Nincs nagy lapát kezem, de hosszú cingár ujjaim se, 180 cm magas vagyok, normál kézzel. Ha egy G403 Hero-ról beszélünk, akkor az teljesen asszimetrikus (link). Még ferde is a kialakítása, míg a Rival 310-nél a gombok ha szemből nézzük hasonlóan ívelődnek. Ezt a Roccat-ot lehet megfogtam ma, de nem hagyhatott mély nyomot bennem, mert amelyik egyáltalán nem tetszett, fel se emeltem, hogy megnézzem melyik típus. Most nem emlékszek melyik volt az a másik típus, de volt egy, ami legalább 1 cm-rel rövidebb volt a G403/R310 párostól, és mégis kényelmes volt - de a görgő és a gombok nagyon nem voltak jók.. Én ezek után full laikusként egyáltalán nem ajánlom, hogy valaki a méretet és a mm-eket bújja a neten új egér vásárlásnál. Az R310-nél ahogy néztem kényelmes fogásnál még lehetett majdnem 1 cm a gomb végéig, mégis kényelmesebb volt, mint bármelyik másik. Nekem az M4 némileg alacsony volt, túl fingertip-es, de ezt ugye egyéne válogatja. Köszi szépen a V2 észrevételt! Ha nagyon eltartja a kisujjat az egér az elég szépen meg tud fájdulni. (Ha pesti lennél, átvenném a 310-et :K )

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Zaied #82124 üzenetére

    Nem is kételkedtem az ajánlásod kapcsán! Szimplán megdöbbentő volt, hogy mennyire sokkal finomabban lehetett kattintani a legtöbb egértől.

  • kellcucc

    aktív tag

    Sziasztok!
    Update: 10 nap után visszavittem a Rival 310-et, mert az oldalsó szilikonos résznél borzasztóan izzadt az ujjam, a szélesebb ergonómia miatt a kisujjam folyton fájt, a hüvelyk ujjam ízülete is, egyszóval számomra nagyon kényelmetlen volt. A következő logikus döntés a G403 lett volna, amit ugye sikerült megfogdosnom élőben és tetszett és utólag képről megnézve nem szélesedik ki annyira, mint az SS, így feltételezhetően sokkal kényelmesebb lett volna a kisujj fronton, ennek ellenére egy DA V2-t vettem. Eszembe nem jutott volna ennyit kiadni egy egérért, de mivel a munka miatt egész nap a kezemben van, a kényelem volt az első szempont. A DA görgője a többi egérhez képest simábban, kisebb ellenállással gördül, de lehetne még finomabb számomra (a görgőt elég sűrűn használom AutoCADben). A gombjai nagyon jók, nem hangosak. Az egér maga borzasztóan szép. Sajnos pofán csapott, hogy ez is szilikonos oldalt, érdekes viszont, hogy az SS R 310-hez képest nem annyira izzasztó ez a felület. A hüvelyk ujjam se fáj ettől az egértől, szóval egyelőre teljes mértékben elégedett vagyok vele. Akinek - ugyanúgy, mint nekem - külsőre nagyon bejön a Rival 310, az gondolkozzon el azon, hogy szüksége van-e fájdalomra, vagy a kisujjára a jövőben, mert ha nincs, nyugodtan levetetheti :D Pár nap után már konstans fájdalom volt mindkét ujjamban.. :O Ha valaki a szoftverre gerjed, szerintem az SS-é sokkal jobb, én, mint laikus, sokkal gyorsabban megtaláltam a keresett beállításokat, szerintem sokkal user barátabb.

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz copass #82431 üzenetére

    Köszi az összehasonlító képet. Ami ehhez még hozzájön, hogy az egér formájából és az ujjaid ráhelyezéséből adódik, hogyan fogod, és ezért lehet máshol van a tenyérben két különböző egér (máshogy fogalmazva: az ujjaid behajlításának és erőkifejtésének mértéke is más és más), vagyis ez az összehasonlító kép szerintem csak papíron néz ki jól. Lehet szakik szerint hülyeséget írtam, de ez a szubjektív véleményem.. A kisujjam mindkét egérnél a szélén van, oldalra támaszt, viszont a Rivalnál valahogy a kisujjamnál a belülről, talán a tenyér felől éreztem, hogy nagyon kellemetlenül feszít. A Rivalnál a tenyerem egy kis részen felfeküdt, azt hittem ez tehermentesíti a tenyerem/ujjaim, de lehet pont ez (is) hozzájárult a kellemetlen érzéshez. Ez mondjuk nem törvényszerűen jelenti azt, hogy másnál is fennállna ez az ujjfájdalom (előző hsz végét visszaszívtam! lehet nem ment át, de azért a smile, hogy nem kell halál komolyan venni, hisz ez is minden egyénnek más és más). A kifelé ívelés a gyűrűs ujjamnál lesz érdekes inkább, mivel az támasztja oldalról közvetlenül a jobb gomb mellett, nem a kisujj. Mindenesetre 1 hét munka után nem érzem azt az égető érzést, hogy ezt az egeret kidobom az ablakon akármennyibe is került, de pár hét/hónap múlva úgy is jobban fogom érezni. Nem mondtam, hogy rossz egér lenne, a 30 egér közül főleg a formája miatt esett rá a választásom.

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz copass #82433 üzenetére

    Tök érdekes amit mondasz. Nekem pl a Rival 310 - mivel hosszabban kellett fogni, sokkal jobban úgymond rátenyereltem, részben palm fogás volt, hozzáért a tenyeremhez. Míg a DA v2 teljesen finger tip, amire csak ennek a hsz-nek az írásánál figyeltem fel :D Eddig nem néztem, nem érdekelt, kényelmes volt és kész. Szóval hiába magasabb a DA v2 picivel a Rivaltól, előrébb is van a púpja, így hozzá se ér a tenyerem, érdekes, hogy neked meg pont, hogy hozzáér.. Amúgy tuti nincs könnyű dolguk az egér formatervezőknek...
    (az M4 is tök jó volt fogásra!)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák