Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcow

    csendes tag

    Üdv!

    Egér váltás közben vagyok épp, ezzel kapcsolatban kérnék egy kis tanácsot. Hátha járt már hasonló cipőben valaki.

    A régi egér: Logitech Mx518. 10 évig használtam kb.

    Az Mx 518 után kis ideig volt szerencsém használni egy Steelseries Rival 110-et.
    Remek egér volt, nagyon kézre álltak a gombok és a görgő is, viszont kicsit rövidnek éreztem. A tenyerem nem feküdt rá az egér hátára.(Claw grip)

    Most egy Steelseries Rival 310-et használok.
    Az egérre most sincs panasz, tökéletesen működik, jó szenzor, viszont mintha ez nagynak tünne a kezemben(talán az asszimetrikus forma miatt), de a gombjai és a görgő nem állnak úgy kézre mint a rival 110-en. Egy idő után azon veszem észre magam, hogy kicst elfordulva áll a kezemben az egér, a bal gomb és a görgő, kicsit távolinak tűnik. élérem, de valahogy nem az igazi.

    A kérdés: Létezik a rival 110-hez hasonló egér, csak kicsit hosszabb.
    Vagy csak a Rival 310 formáját kellene még szoknom?

    A pareméterek:

    1. Mennyi a keret? 20-30e
    2. Használtpiac játszik? nem
    3. eBay, külföldi rendelés játszik? nem
    4. Mire használnád az egeret? játék, iroda, internet
    5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? claw inkább
    6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 18.5-19cm (11cm széles)
    7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? normál (800 dpi körül)
    8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) +2 programozható gomb, esetleg dpi váltás a játékon kívüli használathoz.

  • tibcow

    csendes tag

    válasz Hunner #76403 üzenetére

    Hallottam róla, hogy újra kiadják, de olcsóbban akartam megúszni a cserét. Aztán a rival 310-el már ot vagyok árban kb. :)

    Az MX518-at inkább palm grippel használtam.

    A Rival 110 használata közben figyeltem meg, hogy ezt inkább már claw grip-ben használtam.
    Viszont érzetre minha sokkal pontosabban tudtam volna használni... (kis részben a claw grip, nagy részben meg a jobb szenzor sztem :) )

    Nem egyszerű ez az egér business.... :)

Új hozzászólás Aktív témák