Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91432 üzenetére

    Terelés. A lényeg, hogy gaming grade alkatrészekből áll össze, irodai cuccokba szimplán nem szoktak ilyen szintű szenzort és wirelesst rakni, de ha nem hiszed el, akkor nyugodtan végigmehetsz a világ összes, kifejezetten irodába szánt egerén egyesével, érted. Nem a fejlesztési/gyártási procedúra mikéntjét részleteztem az előző posztban, hanem csak magyarázattal karöltve leírtam, hogy irodaira "átmatricázott" gémer motyót vettél a kategóriától való idegenkedésed ellenére, és nem olyan "kevés" pénzért, mint gondoltad róla.

    Tehát most azon megy a tekerés, hogy az amúgy feleslegesen kitömött hardveres egér lelkiekben tartalmaz-e marketing elemeket is avagy sem. Szerintem egy kupac elektronikát vettem műanyaggal bevonva, amit a gyártó költségoptimalizált így/gondolta, hogy majd így jobban eladja. Tegye. Még mindig nem érdekel.

    Megintcsak terelés vagy félreértelmezés. Világosan leírtam a szándékom, amit nem írtam, azt nem is akartam írni. Az igényeidhez nincs best buy (ha azt a Gigát nem számítjuk annak), csak túlárazott cucc, és abból se sok.

    Az azért mekkora arconköpése a szegmensnek, ahol nem létezik BB ajánlat, de még túlárazva is 1-2 max. És nem házi atomerőművet vesz a jobbágy, hanem egy szutyok egeret.

    Én azt világosan értem, de általánosságról beszéltünk, nem a te konkrét esetedről, ott pedig 100 százalékig igaz, amit írtam.

    Elég nagy a metszete ezen halmazoknak szvsz.

    Vagy csak te vagy helikopter, mindenki más meg szitakötő. ;]

    Azóta olvasgattam, nem véletlen csiszolják ezt a dolgot a fiúk. Sok helikopter kért leszállási engedélyt :B

    És visszakanyarodunk oda, amit erre akkor válaszoltam: meg kell beszélni a gyártókkal, de előtte néhány millió vásárlóval is meg kéne vitatni a dolgot, hogy változtassanak az igényeiken/ízlésükön.

    Laptop fronton tudok mélyebbet: a usereket és vásárlókat nem kérdezték, a kész termékeket vágták oda: srácok, ez van, ebből fogtok válogatni. Aztán volt is néhány éve pár érdekes flottaváltás, mert a tökösebb flottamanagerek megmondták, hogy persze, jó az ár, csak a gépeitek sz@rok :B

    A cégek piaci igények alapján gyártanak, ha látják, hogy valamit visznek, mint a cukrot (a te igényeid nagyon nem ilyenek, szóval pech; az enyéimre sem volt igazán sok alternatíva 2018-2019-ig, egy igen lényeges tekintetben meg konkrétan egy, de az meg elképesztően kicsi volt a kézméretemhez), akkor azt fogják nyomni futószalagon, márpedig a gaming grade hardver nagyon kelendő, és a szabadon futó görgő nyújtotta szolgáltatás vagy az extrém ergonómiát igénylő körülmények kivételével bármilyen felhasználásra hatékony, nem csak játékhoz.

    Volt egy érdekes beszélgetésem pont ezen témában sales-marketing igazgatóval, hogy a userek igénylik-e a dolgokat, vagy a beszállítók részéről és gyártói oldalról megy-e az agymosatás, mert nem tudnak egyszerűen máshogyan számokat prezentálni. Messze nem ennyire egyszerű eset ez.

    Az RGB és társai nem kitétel ahhoz, hogy valami gaymer legyen (konkrétan pl. a mostanában asztalon váltogatott egereim – 6-7 modellről beszélünk – közül egyiken sincs), és szép számmal akad ilyesmitől mentes, visszafogottan ízléses alternatíva, ami a legkomolyabb irodai környezetben sem hat idegenül (pl. összes Zowie/Vaxee/Ninjutso, némelyik Logitech és Razer, a nem átlátszó/áttetsző burkolatú Endgame Gear egerek, van egy-két Corsair, illetve már G-Wolves is , Pulsar X2, esetleg fekete vagy fehér Lamzu Atlantis stb – szóval bőven van alternatíva, és egyre több).

    Ok, jöhet mind. De ne úgy legyen a topikos táblázatban az egyéb fejléce alatt, hogy hát a kapcsolók úgy hullanak, mint EMP után a repcsik az égről, mert az minden, csak nem jó. Ugyanígy válasszuk le a 70k fölötti high-end szintet is, mert azt meg nem hiszem el.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák