Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Zozzer888 #12221 üzenetére

    Én soha egy szóval nem mondtam, hogy a 18-105 a világ legjobb obija, csak azt, hogy egy jó alap, all-rounder objektív.
    Talán a C 18-135-ről se mondtam határozott véleményt sosem, csak itt a fórumon is olvastam már többektől, hogy elég gyatra a képminősége, és amikor a gépet vettem, akkor a mindenféle összevetésekből, meg okos emberek tesztjeiből is az jött le nekem, hogy képminőségre a Nikon obija jobb, mint a Canoné, a lényeg pedig ez kellene legyen, nemde?

    Maradjunk annyiban, hogy kitobi szinten nagyjából egál a helyzet (bár én a Nikonokat egy leheletnyivel azért jobbnak érzem, de ezt nézzük el fanatizmusnak, ahogy nálad is ugyanezt a Canon felé), egyéb obikban pedig Canon rendszeren az L-es telék, Nikon rendszeren pedig az 1.8-as fix sor (35, 50, 85 mm) ami lényegi különbség.

    (#12229) lcee79
    Nikonra tudom csak mondani a 35/1.8-at, ami egy nagy fényerejű fix, ekv 52mm gyutávval (filmes korszakból ez a standard objektív gyutáv). Ez az obi szinte kötelező darab Nikon rendszerre, használtan 45k környéke. De első fix obinak mindenképp ajánlott.

    Amúgy pedig látogass el az Objektíves topicba, ott mindjárt az elején vannak ajánlott obik mindkét rendszerre.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák