Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    Sziasztok!

    A tanácsotokra lenne szükségem.

    Mindenképpen ergonomikus billentyűzetet szeretnék venni, mert profi gépíró vagyok, így az ínhüvely gyulladást szeretném elkerülni és amúgyis megszoktam már vagy húsz éve.

    Azonban a kínálat ezekből a billentyűzetekből siralmas, mondhatni jóformán nincs is...vagy csak én látom úgy?

    Jelenleg Logitech Wave USB-m van, iszonyat nagy csalódás! Soha többé nem szeretnék Logitech bill.-t venni, így ez kiesett.

    Van még a Microsoft-nak az ergonomikus családjából a 4000-es, amit meg bírnék fizetni, de iszonyat lehúzták, akik próbálták és igyekeztek megszabadulni tőle azonnal, mert egyrészt matricázottan magyar csak (tehát angol...nem is értem, hogyan adhatják így el boltban magyarként, röhej!), másrészt pedig a billentyűi rossz minőségűek, a space pedig szabályosan csattan.

    Tehát ott tartok, hogy nincs egy elérhető árú (10eFt a plafon kb.) ergonomikus billentyűzet, amit megvehetnék...

    Van esetleg valakinek ötlete, mitévő lehetnék? :F

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz t.imi #3962 üzenetére

    Válaszoltam a pü-re.

    Elkeserítő ez a helyzet és nem is értem. Mára már nem is szabadna léteznie a hagyományos egyenes billentyűzetnek, csakis ergonomikus, csuklótámaszos lehetne, semmi más még attól eltekintve is, hogy az emberek többsége csak egy-két ujjal gépel. Ha mást nem nézünk, csak a játékosokat a maguk AWSD kiosztásával, amit napi x órában keményen nyomnak, a bal csuklónak igencsak nem tesz jót egész nap egy természetellenes tartásba beerőltetni.

    Nevetséges ez az egész és egyben nagyon szomorú, hogy itt tartunk 2010-ben... :(

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz superecneB #3964 üzenetére

    Én használtan vettem, tehát nem tudom, mennyi ideig volt előtte használva. Azt tudom, hogy az összes billentyűje akad, hogyha ergonomikus tartásban gépelek rajta. Ha egyenesen, akkor nem annyira, úgy lehet rajta gépelni, de hát könyörgöm, ennek pont az ergonómia lenne a lényege. Az Enter mindenhogy akad, a billentyűzet útja meglehetősen nagy, ez is az ínhüvely gyulladás felé visz....szóval profi gépírónak ez egy nagy rakás ....

    Lehetségesnek tartom, sőt biztos, hogy egy átlag felhasználónak tökéletes és villogni is lehet ám vele, mert jól néz ki, meg márkás, meg fekete, meg atom, meg minden, de profi, tízujjas gépíráshoz el kell felejteni.

    Megnéztem azt, amit kitettek a Media Marktba kipróbálásra, már újonnan lehet érezni a billentyűkön, hogy kb. pár hónap múlva pontosan úgy fognak "járni", mint az enyéim, tehát egyértelműen típus problémáról beszélünk. Az, hogy más Logitech billentyűzetek milyenek, nem tudom.

    Egyébként fura, hogy én még ergonomikus billentyűzetben nem találkoztam olyannal, aminek normálisak lettek volna a billentyűi. Mindegyiknek hosszú az útja és vagy klattyog, vagy akad. Arra gondolok, hogy esetleg maga a technológia ilyen, hogy nem lehet ergonomikusban normálisat csinálni és ez magyarázat lehet arra a kérdésre is, amit felvetettem előző hozzászólásaimban: miért nem terjedt el, miért nem helyettesítette a normál billentyűzetet?

    Ha kell valakinek, 6.000 Ft-ért viheti, majd felrakom ide is az apróba. :R

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dabadab #3967 üzenetére

    Nem tudom, itt a vásárolók arról is elég rosszakat írnak az Értékelés szekcióban:
    [link]

    Ezt a felmatricázást nem értem az Extreme Digital részéről, teljesen komolyan gondolják, hogy magyarként adnak el egy felmatricázott billentyűzetet? Nem zavarja őket, hogy sorra viszi vissza mindenki?

    Érdekes és érdemes elolvasni az ergonomikus billentyűkhöz írt értékeléseket az Edigitalnál, kivétel nélkül mindhez azt írják, hogy szörnyű és visszavitték és vettek helyette simát (nem ergonomikusat), ami meg csodálatos...ki érti ezt?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dabadab #3969 üzenetére

    Nem tudom, én valahogy szeretnék valódi magyar nyelvű kiosztással billentyűzetet, hosszú í-vel a helyén, plusz ergonomikus is legyen, meg lehetőleg normálisan járjanak a billentyűi, ne akadjon ki az ember ujja tőlük...még a színe sem érdekel, meg a márkája sem, meg semmi egyéb... Ez nagy elvárás tőlem 2010-ben?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dabadab #3971 üzenetére

    Hát ez az.... :(

    24 font környékén tudnék német kiosztású 4000-est beszerezni, de értelmetlennek tartom.

    Bemegyek a Media Marktba (kicsit drágább ugyan), aztán kipróbálom azokat, amik ki vannak rakva és meglátom mire jutok, nincs jobb ötletem sajna. :(

  • sellerbuyer

    őstag

    Nos, bementem a Media Marktba, végignyomogtam az összes billentyűt, leellenőriztem a megfelelő kéztartás kényelmességét, stb.-stb... Mindezt kb. fél óráig. Voltak ott 45.000 Ft-os billentyűzetek is, figyelem(!!!), azok voltak a legrosszabbak és a húszezer Ft körüliek!

    Végül a választásom egy Trust Multimedia Scroll Keyboard KB-2200 lett, természetesen magyar kiosztással, persze nem ergonomikus. Most is ezen gépelek, egyelőre nagyon meg vagyok elégedve vele, de hát még új ugye... Ergonomikus billentyűzetek csak azok voltak, amiket itt is kibeszéltünk már, az a néhány típus és semmi egyéb, ami használható lenne.

    Egészen elképesztő, hogy miket neveznek billentyűzetnek és miket próbálnak több tízezer(!!!) Ft-ért a nyakunkba sózni. A Media Marktban ez nagyon jól kitűnik, ahol többféle márkájú, többféle jellemzőjű billentyűzetet ki lehet próbálni együtt, egymás mellett. Van egy külön Logitech pult is (mazochistáknak)... Végignyomogtam az összes Logitech billentyűzetet, totálisan ugyanaz a ratyi minőség, amit tapasztaltam a Wave esetében (aminek mellesleg a csillagos égbe emelte az árát a Media), persze a több tízezres kategóriájukban is!

    Nagyon jó ez a kis Trust és olcsó is, a Media-ban 4.990-ért vettem, ha jól emlékszem, de az árgépen kicsivel 4.000 Ft alatti áron is meg lehet találni.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dudi #3979 üzenetére

    Szia,

    Hát őszintén szólva pont a tekerentyűit nem fogom használni és nem is nagyon vagyok híve ezeknek a multimédiás megoldásoknak, mivel alapvetően nem használom őket. A billentyűk tartóssága, ami számomra meghatározó, mert nem is vagyok egy gyenge eresztés (erősen nyomom őket) és gyorsan is gépelek, ez a kettő együtt gyilkos tud lenni hosszú távon, nem mindegyik bill. bírja. Remélhetőleg nem felejtem el, hogy referáljak, esetleg egy-két hét múlva eressz rám egy privit ezügyben, nyugodtan kérdezz rá!

    Egyébként a scroll gömbje nagyon masszívnak tűnik, szerintem ez komoly megoldás, nem fog egyhamar tönkremenni (hacsak elektronikusan nem), a hangerő tekerője már más tészta, nem tűnik a legmasszívabbnak, de jelenleg megállja a helyét, nincs vele semmi gond. Kicsit késik a hangerő állítása a Win-ben a tekeréshez képest, viszont korrektül működik. Ami még nekem feltűnt, hogy ezen a bill.-en mindenféle szoftver nélkül frankón működnek a multimédiás gombok, míg a Logitech Wave-en volt, amelyik nem működött (Vista64 Ultimate). Nagyon tetszik ez a scrollozós megoldás, ami nagyban könnyíti a böngészést, persze használni ezt sem fogom igazán, mivel inkább egérhez vagyok szokva etéren.

    Ami feltűnő nagyon ezen a billentyűzeten, hogy előszöris ultra halk a billentyűzés rajta még iszonyat sebességű gépelésnél is. A billentyűi könnyen, szinte zajtalanul, eléggé simán járnak, ami kis klattyanás van, az szinte jól is esik az ujjnak, kellemes érzés. Az utak rövidek, de nem túlzottan, mint egyes más billentyűkön, itt érzed azért, hogy lenyomtad, nekem hajszál pontosan megfelel, épp erre vágytam. Az érzékelés egyelőre legalább is makulátlan, nem hagy ki egyetlen karaktert sem, amit leütöttem, nagyon jól lehet érezni, hogy hol van a vége és kb. egy perc alatt hozzászoktam (jót könnyű megszokni).

    Billentyűkopás: már most írom, hogy sok jót ne várj ezen a téren. A feliratozáson látszik, hogy nem matricás persze, de elég gyenge nyomás, vékony is ráadásul, szóval ennek kb. egy-két hónapot adok még és megkopik, az tutter. A műanyag, amiből készült, sajnos az a kommersz anyag, amiből az olcsó billentyűzetek szoktak készülni, ez még az ujj melegétől is picikét megolvad egy idő után, így kopás látszatát kelti.

    A csuklótámasz az én nagy kezemnek kicsit rövid és talán később probléma lesz belőle, hogy pont középen nincs alátámasztva, pedig ott kellene leginkább.

    Talán látszik a bill.-ről készült netes fotókon is, hogy kétféle műanyagból készült a bill., a bill. közvetlen keretének merevebb anyagot használtak, míg a csukló részen kicsit "puhábbat", érintés barátibb anyagot. Ez a kettős anyaghasználat a dizájn terén is sokat nyom a latban, kifejezetten jól néz ki tőle a cucc.

    Hát röviden ennyit most erről, aztán ha érdekel még majd egy idő múlva kérdezz rá, hogy mi lett.

    Ja! Nagyon klassz, hogy vannak rajta vágólap kezelő gombok (kivágás, másolás, beillesztés), ez nagyon tetszik!

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alvin_ti4200 #3982 üzenetére

    Egyszerű a válasz: itt nem vesznek annyian MS bill.-t, hogy megérje neki legyártani. Persze ez egy ördögi kör, hiszen épp azért nem vesznek sokan, mert angol kiosztású...

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Shev acm7 #3997 üzenetére

    Te ezt keresed:
    [link]
    [link]

    Anno lehetett ilyet kapni magyar kiosztással is, keress utána, hátha még mindig lehet.

    Nekem is ilyenem volt, nagyon bevált, nagyon jó és nagyon olcsó. Több db-ot vettem anno és megelégedéssel használtam, persze volt olyan, hogy kb. egy év után leestek gombjai (pl. a nyilak), de simán vissza lehetett tenni, meg hát az ember elővett egy másikat és kész. Most is van még egy ilyenem, eltettem tartaléknak, mert nem igazán lehet már kapni. Persze az enyém magyar kiosztású.

    Van még ez, gyárilag magyar kiosztással, ez tulajdonképpen majdnem ugyanaz, mint a KOB:
    [link]

    Ilyet nem lehet kapni sehol az országban, legalábbis neten nem lehet rálelni, de ezt is keresheted, mert neked ilyesmi kell mindenképp a leírásod alapján.

    Megfelelő minőségűek, nincs velük gond és rendkívül strapabíróak, nyugodtan használhatod őket, ha kapsz valahol!

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz XP NINJA #3996 üzenetére

    Pl. itt:
    [link]

    Posta nélkül 50 dolcsi alatt van az ára, úgyhogy nyugodtan megveheted, nem lesz rá VÁM. Persze angol (plusz héber) kiosztású, de ilyet magyarban úgysem fogsz találni sehol.

    Az angol ebay-en itt találod:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Shev acm7 #3997 üzenetére

    Még annyit, hogy a KOB-nak lapos a csuklótámasza (ez a képeken nem látszik jól), míg a Chicony-nak domború, ez nekem jobban bejött, mint a lapos természetesen.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz nyunyu #4002 üzenetére

    A posta nem számít bele. Mi köze a postaköltségnek a VÁM-hoz? VÁM-ot a termékre fizetsz, nem a postára.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Shev acm7 #4011 üzenetére

    Tulajdonképpen nem volt nehéz dolgom, mivel nekem is pont ezek az elvárásaim általában, ezért is használtam épp ezeket anno.

    Egyébként SK-6000-et is tudsz venni, itt:
    [link]

    A képek tanulsága szerint teljesen újszerű állapotban van és mindössze 25 dolcsi, szerintem megéri.

    A Logitech-féle kivitel már kicsit drágább, de még ez is bőven belefér az 50 dolcsis határba:
    [link]

    Ez is teljesen újszerű, tiszta.

    Most nézem, hogy a postázást elég durva áron nyomja ez a srác Magyarországra (43 dolcsi), hát meg kell gondolni, hogy megéri-e így is. :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz XP NINJA #4016 üzenetére

    Bár már megaláltad, de hadd legyen itt egy rövid összefoglaló, hátha más is kíváncsi rá:

    A VÁM-mentes vásárláshoz nem elég, hogy angol ebay-en vagy, azt kell mindig megnézni, hogy az aktuális billentyűzet, amit kinéztél, konkrétan hol található (Location).

    Ha EU tagországban van, természetesen nincs rá VÁM. Ha nem EU tagországban van, 50$ értékhatárig nincs rá VÁM, ebbe természetesen csak a termék értéke számít bele, amennyiért vetted, a postaköltség nem(!). Többen beszámolnak olyan érdekes esetekről, amikor rá volt írva a csomagjukra az 50$-nál nagyobb érték és mégsem fizettettek velük VÁM-ot, máskor pedig az egyértelműen "filléres" memóriakártya borítékját felbontották a VÁM-on. Ha olyan csomagod érkezik, amire VÁM-ot kell fizetned, értesítést kapsz és a VÁM befizetése után tudsz besétálni a csomagért. Ha VÁM köteles lenne a billentyűzet, vásárlás előtt érdemes egyeztetni az eladóval, hogy gift-ként (ajándék) küldje, így ha ezt ráírja a csomagra, akkor nem kell VÁM-ot fizetni. Sokan előre kiírják, hogy ők így küldik, vagy így nem hajlandóak küldeni, ezt az eladó dönti el.

    Minden esetben meg tudod nézni, hogy mennyibe fog kerülni a billentyűzet szállítása, csak be kell állítanod Magyarországot, ha pedig be vagy jelentkezve és megadtad az országot a regisztrációdnál, akkor természetesen automatice Magyarországot veszi célországnak az ebay és az ehhez tartozó tarifát fogja kiírni.

    Rendkívül változó a postaköltség attól függően, hogy airmail-el, vagy más egyéb úton jön-e a billentyűzet. Ugyanez befolyásolja azt, hogy mennyi idő alatt kapod meg (az eladó a pénz megérkezését követően 1-3 napon belül biztosan elindítja). Nekem hong-kongból eddig a 4 nap volt a legrövidebb megérkezés, akkor SD kártya jött légipostával, borítékban. A sima nemzetközi postai szállítás 10-25 nap is lehet, tehát akár egy hónapot is kell várnod, ezt be kell kalkulálni, vagy pedig ilyenkor is van lehetőség arra, hogy ráfizetéssel pár napra lerövidítsd a szállítási időt.

    Billentyűzeteknél még az is sarkalatos probléma lehet, hogy hogyan csomagolja be őket a küldő, különösen, hogyha 10-25 napot utaztatják ide-oda. Érdemes ilyenkor egyeztetni vele, ha beszéled a nyelvet.

    Természetesen meg kell mindig nézni az eladó megbízhatóságát is, ez fontos az ilyen távolsági vásárlásoknál. Legjobb kereskedőtől vásárolni, az biztosan elküldi a terméket.

    Billentyűzeteknél persze a kiosztást is nagyon meg kell nézni, ellenőrizni kell a fotókon, mert bármi lehet.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz ChromeX #4015 üzenetére

    Sétálj be a Media Marktba, ott ha jól emlékszem, kétfajta világítós billentyűzet is ki van rakva, viszonylag kellemes tapintással és belefér az árba. Van gumírozott bill. is, az sem drága és nagyon kellemes a tapintása, de nem világítós.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz XP NINJA #4022 üzenetére

    Hát ennyi tellett tőlem hirtelen, ebben a topic-ban, nem akartam szétoffolni. :U

Új hozzászólás Aktív témák