Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz dqdb #54250 üzenetére

    "A Cherrynél a normál és silent változatok tulajdonságai a hangtól eltekintve megegyeznek"

    Nyomkodtam Pixelnél Varmilókat, ott határozottan érezhető különbség volt a silent rednél (silent black nem volt), simán lehetett érezni azt, hogy a végén a kapcsoló gumit ér. Viszont kb. semmi hangja nem volt. De nem úgy, hogy csendesebb volt, mint a sima, hanem úgy, hogy nem volt hangja - ami meglepő volt az addig látott red vs silent red összehasonlítóvideók után.

    DRM is theft

  • nyunyu

    félisten

    válasz dqdb #54250 üzenetére

    Azért azt se felejtsük ki, hogy billentyűzet és billentyűzet között is vannak jelentős különbségek, ugyanaz a kapcsoló nem biztos, hogy tetszeni fog egy másikban.

    Annó MX Brownnal kezdtem egy ócókínai Cherry MXB2-n, aztán az szép lassan evolválódott custom billzetté, amiben Cherry kapcsolóban Gateron Brown rugót+stemet használtam, de nem tetszett a puhasága, így visszaváltottam a Cherry rugókra.
    Kupakszettnek azon blank "enjoyPBT"-ket használtam.

    Aztán szereztem egy eredetileg MX Blueval szerelt Cherry MX 1000-et, abba átkerültek a tönkrement MXB2-ből kiépített Gateron Brown stemek, azt a hibridet is szerettem, rendes Cherry kupakokkal.

    MXB2 eredeti MX Brown rugói, meg stemjei később átvándoroltak az ócó melós Cherry MX 1800-amba (eredetileg MX Black), ócó vékony lézerezett kupakkal, mai napig használom (ha sikerül melóban a saját asztalomhoz ülni.)

    Ezek után a Gateron Silent Brown nekem totális csalódás volt, pedig EnjoyPBT kupakkal próbáltam, ami nagyjából az első billzetemen lévő blank PBTknek felel meg. (színét és feliratozását leszámítva.)
    Gond főleg az, hogy a GMMKban próbáltam, ami egy össze-vissza csörgő fémdoboz.
    Plusz furcsán nyeklik bottom-outkor a tompított kapcsoló, nagyon nem olyan, mint a 1.5mm o-ringgel tompított taktilis kapcsolók, amiket eddig próbáltam.

    Valószínűleg másképp vélekednék róla, ha valamelyik MX 1800-ba lennének építve a stemjei...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák