Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R.Riki

    csendes tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni!
    Egy új gépet építenék. Filmezés, netezés, programozás (Atollic, Visual Studio), tervezés (Altium), néha játék (dota2) célra használnám. Processzornak i3-4330-ra gondoltam. Alaplapra nincs elképzelésem, csak az, hogy talán microATX legyen. 8GB rammal képzelem el és SSD-vel, amin az oprendszer kapna helyet. Tápról, VGAról, háttértárról elképzelésem sincs. Márkákat sem ismerek, sajnos nem vagyok képben, hogy manapság mi a helyzet a hardverek piacán :(
    A fejleszthetőség és időtállóság jegyében gondoltam a 1155ös foglalatra, valamint örülnék, ha SATA3 és USB3.0 megtalálható lenne benne. Nem szeretnék órajelet húzni, minden maradna a gyári beállításokon.
    100K-t szánnék rá körülbelül, ha kevesebb, vagy több nem probléma, a célom egy olyan gép vásárlása, amelyben meg lehet bízni, keveset fogyaszt, halk és 2-3 év múlva is gép marad. Esetleg monitorra vonatkozó tippeket is szívesen vennék, természetesen ez nincs benne az árban. (20"+)
    Köszönöm!

  • R.Riki

    csendes tag

    válasz menledge #75380 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!
    Nem értem, hogy miért nem szeretitek az i3-mas procit. A tesztekben jókat olvastam róla. Természetes, hogy az i5 azonos generációban jobb, de ha nem használom ki a pluszt, amit ad, akkor minek fizessek érte többet? A baj az, hogy természetesen ezt csak úgy tudja meg az ember, ha valóban tesztelné, hogy kihasználná-e, vagy sem :(

  • R.Riki

    csendes tag

    válasz menledge #75413 üzenetére

    Nem vita, de az érved nem győzött meg, ugyanis ezeket a diagramokat elnézve az állításod alapján az i5-ös is csak bizonyos alkalmazásoknál jobb, mint a sima pentium.
    Én erre a processzorra gondoltam: [link]
    Te ezt ajánlottad: [link]

  • R.Riki

    csendes tag

    Sziasztok!

    Fórumot olvasgatva az alábbi gépet raktam össze:

    Alaplap: Gigabyte GA-H97M-D3H
    CPU: i5-4590
    RAM: Kingston HyperX Fury Blue Series 8GB 1600MHz DDR3 RAM CL10 Kit (2x4GB) (HX316C10FK2/8)
    VGA: ASUS GeForce GTX750TI-OC-2GD5 2GB GDDR5 PCIE
    Vinyo: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX)
    Táp: FSP 400W HEXA+
    Ház: Cooler Master N300

    Monitor: LG 24MP55HQ-P

    Még szeretnék bele egy SSD-t is, erre kérnék tippet.

    A gépet alapvetően munkára (olvasás, programozás) használnám, néha játék, filmezés. Fontos, hogy halk legyen és energiatakarékos.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez a konfiguráció így megfelelő-e? Illetve helyesen gondolom-e, hogy a DDR4-es RAM-ok még messze vannak az asztali PC-k be, szóval emiatt várni nem érdemes. Viszont, ha az 5. generációs processzorok megérkeznek, akkor ez a gép azoknak a fogadására is képes, így időtállóbb. Vagy ezekre a gondolatokra ne alapozzak és inkább vegyek pl: i5-4440 procit egy Gigabyte GA-H85M-D3H alaplappal, mert a két processzor közti 9-10% os különbség nem éri meg a többlet kiadásokat. (mai árakon +8-10K)

    Másik kérdésem, hogy alaplapra alternatív megoldás az Asrock H97M Pro4, ill. amit fentebb leírtam csere esetén az Asrock B85M Pro4. Ahogy néztem ezek egy szinten vannak a Gigabyte-okkal, itt inkább az ember szíve döntsön, vagy van azért indok az egyik, vagy másik mellett?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák