Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Torreto #15729 üzenetére

    Szia, jó lesz, de a TX3 EVO helyett inkább Xigmatek Gaia ugyanennyiért, valamint vga-nak HD7850-et vegyél kicsivel 60E felett.. Tápnak elég egy minőségi 500W-os.

    BQT Straight Power E8-500W
    FSP Aurum Gold 500
    FSP Raider 550W
    SHARKOON Rush Power M 500W
    CHIEFTEC CTG-500-80P

    a sorrend is nagyjából ez.. üdv

    + ha apros vételek is játszanak, akkor egy H61-es lga1155-ös lap 11K-ért, plusz 31K-ért LeC-től egy i5-2300. Ezzel jobban járnál mint az AM3+ lap + 965BE + TX3 trióval :U

    [ Szerkesztve ]

  • Crias

    senior tag

    válasz Torreto #15729 üzenetére

    Szerintem!!!

    Vegyél tápnak egy fsp Raider 550-et ~16k-ért. (ez is nagyon sok lesz simán elég lenne egy jó 400-450-es is)
    A megmaradt 10k-t ad hozzá a procihoz és vegyél aprón akármilyen i5 procit.
    Az i5-höz elegendő a gyári is. Így megint megtakaríthatsz, pár ezrest.

    VGA: 7850 szerintem már van ~60k körül de majd mindjárt megnézem, vagy olcsóbban 6870 esetleg a kettő között gtx560Ti.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Torreto #16371 üzenetére

    Kérdés!
    Mi indokolja a 600w-os aurum tápot? Akarsz több vga-s rendszert csinálni?
    Ha nem akkor felesleges ekkora táp.
    Amúgy
    Z77 extreme4 pipa
    3570k pipa
    corsair ram pipa, de arra figyelj hogy 1,5V-os legyen és ne 1,65! Meg lehetőleg low profile-os hogy beférjen a hűtő alá!
    Táp: kérdez be a tápos topicba mondjuk egy fsp raider 550w ami szinte ugyanaz mint az aurum jóval olcsóbban, bár némelyiknek hangoskodhat a ventije de ezt gariban javítaniuk kell (a tápos topikban mondták), de akár vehetsz ANTEC HCG-520 ~20k vagy ANTEC HCG-520M-et ~25k aszerint hogy modulárist akarsz vagy sem, bár akkor már inkább maradhat ez az aurum táp is :)
    wd hdd gondolom okés
    LG író nem okés, helyette Nec kicsit hangos de megbízható ha nem használod sokat jó lehet ha sokat használnád akkor -> odd-s topikban tudnak ajánlani valami halkabbat is

    SSD 25k-ért most 120 GB-os OCZ van meg néha 128-as Kingston v+200, de én speciel vennék samut 28-29k-ért
    Házból Xigmatek Midgard-ot 22k-ért
    Coolerből Alpenföhn Brocken-t vagy Matterhorn (de ebből a duplaventiset pl ezt)
    Mondjuk érdekes módon az egyik tesztben a Brocken verte a matterhorn-t is meg a Noctua-t is... Szóval én a Brockent ajánlom (vagy ha valami nagyon extreme tuningot akarsz akkor majd ajánl neked valaki más valamit)

    VGA 100k-ból én 7950-et vennék, vagy ha megfogadod a tanácsaimat akkor a különbözetből kijönne még akár normális helyen is megvásárolható 7970-es 112k-ért.

    Crias

Új hozzászólás Aktív témák