Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Kinéztem egy objektívet a nyaraláshoz (14-140), látom 230e Ft. Aztán ugyanezen az oldalon ugyanez az obi kitben egy G7 vázzal 240e Ft. Komolyan megfordult a fejemben, hogy megveszem vázzal együtt, ennyiért már akkor is megéri, ha csak évente 1x használom a G7-et. :D

    Aztán láttam ugyanez van a Panasonic Leica 12-60-nal. 570 a G9 vázzal, 315 az obi magában. A G9 375 magában. Jó itt nem akkora a különbség, de azért durva. Ennyire megéri kitben árulni? Mert ha lenne egy 10-20% különbség akkor azt mondom, hogy oké, de ez elég meredek.

    Én hezitáltam azon, hogy átváltok a frissen vett m4/3 rendszerről másra, de megnéztem, hogy bár a másik rendszereknek is vannak előnyei szép számmal, de olyan obik ennyiért, mint pl. a 20/1.7, vagy az olympus 60-as macro, vagy a 100-400-as pana-leica tele, nincsenek.

    Szóval egyelőre nekem az a terv, hogy a kitobi mellé majd egy 20/1.7 és egy fenti olympus macro még az idén kellene, hosszabb távon pedig szerintem tele és egy jobb kitobi. Nagyon tetszik, hogy ekkora méretű vázzal, mint az enyém (GX80) és egy 20/1.7-tel egy milyen képminőségem van zsebre tehető méretben, kihajtható lcd-vel, beépített vakuval (amit hátra tudok hajtani), szenzorstabival és 4k videóval. Én akárhogy néztem ezt nem találom más rendszerben. De ha rosszul látom majd kijavítotok.

Új hozzászólás Aktív témák