Új hozzászólás Aktív témák

  • Tesztelo.hu

    senior tag

    Van egy unit-link életbiztosítással kombinált lakáshitelem (2007-ben még jónak tűnt, amikor volt SZJA visszatérítés rá, kb. 3 havi törlesztőt "visszakaptam", csak ugye a válságnál megszűntették ezt a lehetőséget...). 2027-ben járna le, de jelenleg már 10,25 M Ft van benne, míg a tőketartozásom a hitelben csak 7,52 M Ft. Ha most betörlesztem, a visszavásárlási érték 10,16 M Ft, tehát kb. 90 000 Ft-ot bukok. A biztosítás éves költsége 35 000 Ft. A kamatfizetés havi 28 000 Ft.
    A tavalyi hozam kimagasló, 1,7 M Ft volt (8 M-ról indult az év, 551 000 Ft volt az éves befizetés, így lett 10,25 M).
    Az infláció miatt a havi befizetést 47 000 Ft-ról 56 000 Ft-ra kéne növelni, ami már elgondolkoztatott (bár ki tudnám fizetni).
    Jól gondolom, hogy ez be kéne teljesen törleszteni, és megszűntetni? Vagy mégsem, mert a hozam bőven kitermeli a kamatot, költségeket? (Vélhetően nem hagynám ott a törlesztés utáni kb. 2,5 M maradékot sem, mert máshol nagyobb hozamot lehet elérni, csak ugye ott már nem lesz meg ez a 10 M Ft befektetés, ha betörlesztettem, csak a maradék, de cserébe hitelkamat és biztosítási költség sem lesz.)

Új hozzászólás Aktív témák