Új hozzászólás Aktív témák

  • WEBER

    tag

    Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében. Az egyik egy ''kis hívő'', a másik egy ''kis szkeptikus''. A ''szkeptikus'' azt kérdezi:

    - Te hiszel a születés utáni életben?
    - Hát persze - mondja a kis ''hívő''. - Az itteni életünk arra va1ó, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk arra, ami ott kint vár bennünket!
    - Hülyeség! - mondja a ''szkeptikus''. - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a kinti, külső élet?
    - Pillanatnyilag még nem tudom - mondja a kis ''hívő'' -, de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Lehet, hogy a szánkkal fogunk enni es a lábunkkal fogunk menni!
    - Nonszensz, lehetetlen! - mondja a ''szkeptikus''. - Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már így is túl rövid!
    - Hát persze hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog kinézni - mondja a kis ''hívő''.
    - Soha sem fog működni! - véli a kis ''szkeptikus''. - Még soha senki nem tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!
    - Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet - mondja a kis ''hívő'' -, de azt tudom, hogy találkozni fogunk az édesanyánkkal, és ő nagyon vigyáz majd ránk!
    - Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis ''szkeptikus''.
    Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem is létezhetnénk! - válaszolja a kis ''hívő''.
    - Mire a kis ''szkeptikus'':
    - Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!
    A kis ''hívő'' elgondolkozik egy pillanatra.
    - Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! - Majd halkan hozzáteszi:
    - Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!



    ha átvisszük ezt a gondolatmenetet a mostani vitába akkor ezen érdemes komolyan elgondolkodni.

    Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

Új hozzászólás Aktív témák