Keresés

Aktív témák

  • Szellem.

    nagyúr

    válasz zed01 #6874 üzenetére

    Megpróbálom megvilágítani a számodra, hogy megértsd, miért szar úgy ahogy van a Secunia tesztje!
    Írok egy programot Assembly-ben (gépi kódban) mivel rendszerközeli, és szépen be lehet ágyazni a rendszerbe és kivállóan el lehet rejteni a komponenseket! Majd lefuttatom rajta az antivírus vagy Internet Security programokat és azt vizsgáltatom velük, hogy felismerik e a programom sérülékenységeit, vagy sem, illetve felismerik e vírusnak vagy sem. Aztán írok egy cikket, hogy ez meg az, vagy akár az összes IS, milyen szar és milyen rosszul teljesítettek, mert nem ismerték fel a programom sérülékenységét, vagy nem ismerték fel vírusnak! Ettől kezdve, ez egy ku..va marhaság lenne.
    1. Új program, nem szükségszerűen kell felismerni, mint vírus!
    2. Sem egy antivírusnak, sem egy IS-nek nem az a dolga, hogy az én magánjellegűleg gyártott programom sérülékenységét vizsgálják, vagy felismerjék!

    A sérülékenységvizsgálat, nem egy antivírus és nem egy IS program feladata! Erre megvannak a megfelelő módszerek és technológiák, amik ezt hivatottak elvégezni! A Secunia, kb. azt várja ezektől a programoktól, hogy mindent tudjanak!Ha nem tudják szarnak titulálják vagy jól leminősítik. Ez olyan, mintha mindent elvárnék tőled, legyél mindenben spiller, de ha nem vagy az, akkor szarnak tartanálak. Ez így egy hatalmas ostobaság, és blődség!
    Szóval, nem feladata egy IS-nek a sérülékenység felismerése. Az viszont igen, ha a Secunia kiad egy sérülékenységet, azt felismerje és jelezze a számomra. Ezt a KIS a NIS, stb. meg is tesz. De itt elég is, ennyi a feladata és nem több. A sérülékenységeket vizsgálja a Secunia, mert ez a dolga, és ezért kapja a nagy cégetől a nagy lét!

    Megjegyezve: Nem vagyok elfogult, ha elfogadod, ha nem. Itt a megvásárolt NIS 2009 a gépemen, és szidom mint a bokrot, mert van egy csomó baj vele.
    Szeretem a KIS-t, használom is, de szidom is ha van vele gond, meg el is ismerem, ha nincs.

Aktív témák