Keresés

Aktív témák

  • lumber_hw

    csendes tag

    válasz HarryPotter #3258 üzenetére

    Azért ez a védelem kijátszható ám az AVG-ben, ha hozzáférek a gépedhez. Be lehet állítani, hogy azok a levelek igenis elmenjenek a gépedről, csak hagyj egyedül vele 2 percig. ;)
    Továbbá mint mondtam, amennyiben adott keylogger külső forrásból jut be (tehát nem szántszándékkal a géped előtt ülve teszem fel), akkor is csak annyit csinál, hogy nem engedi elmenni a leveleket. Azt pedig, hogy valamilyen levél menne kifelé, csak egy buboréktipp jelzi, amiből átlaguserünk az életben nem jönne rá, miért történik mindez és sosem találna rá a keyloggerre.

    Természetesen hozzáteszem, ez CSAK személyes tapasztalatom, mindenesetre mind vírusírtót, mind tűzfalat az alapján választottam, hogy saját magam teszteltem le különféle módszerekkel. Az AVG elvérzett, az Avast! nem. Az Avastnak mindössze annyi baja van, hogy ritkán téves riasztást ad egy-egy fájlra, de persze ezt is okkal teszi, ugyanis hasonló algoritmust tartalmaznak, mint egy bizonyos vírus. Ilyen példa mondjuk a MiniRelay nevezetű segédprogram.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák