Keresés

Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz #41133696 #20036 üzenetére

    Ezt elég nehezen tudom elhinni abban az esetben ha az Application controlban az Other applications-nél az Assign the following status automatically-ra és azon belül Untrustedre van állítva.

    De ha valakinél nincs erre állítva akkor evidensnek tartom, hogy Safe run-ban indított böngészővel nézi meg az ilyen linkeket, ebben a topikban én legalábbis csak azzal nézem meg és még érdemes beállítani, hogy bezárás után takarítsa ki a Safe run-ba töltött fájlokat. Ennél több védelem nem kell.

    Mondjuk azt se szeretem ha el vagyunk ájulva egy védelmi programtól, csak a korrektség kedvéért írtam ezt le.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #41133696 #20036 üzenetére

    Hali!

    Értem végül is mire gondolsz, DE

    1. NINCS olyan AV(és véleményem szerint nem is lesz), ami 100% védelmet ad, mindig lesz olyan kártevő, amit nem tud megfogni. Ez esetben az Én számomra az a "jobb" Av, amelyik supportja gyorsabban reagál(ha jelzel, hamarbb kerül be az AV-ba a védelem)

    2. NINCS olyan AV a piacon(és véleményem szerint nem is lesz), aminek ne lenne vakriasztása. Itt meglátásom szerint 2 csoportra oszthatóak a felhasználók. Az egyik csoportba azok tartoznak, akik azt a nézetet vallják, hogy nem szeretik a sok vakriasztást, ha riaszt akkor az legyen tuti, míg a másik csoport, aki meg azt vallja, hogy inkább legyen több vakriasztás, de legalább el tudom dönteni utólag, hogy mit kezdek vele(ha fontos az a fájl számukra, akkor megnézetik más AV-vel, felküldik VT-re például stb)
    Én ez utóbbiba tartozom

    Igazából bármely 2 AV-t összehasonlítani nem is lehet. A védelem olyan összetett dolog és annyi féle-fajta elv/megoldás létezik, hogy van amikor nincs is értelme összehasonlítani. Ki lehet emelni egy-egy szeletet, de általában messzemenő következtetéseket nehéz levonni.

    Aztán ott vannak a gyakran hivatkozott tesztek. Most azokkal nem is foglalkozom, amik egyértelműen egy adott AV "fényezését"/népszerűsítését szolgálják.
    Nekem a Matousec teszt például nem jelent semmit. Az első pár védelmi progit megnézem, a többinek meg keresnivalója sem lenne abban a tesztben, hisz olyan AV-kat is tesztelnek, amiket nem kellene, mivel köztudottan nincs benne olyan védelem.
    Ezzel a "mezei" felhasználókat alaposan megtévesztik, hisz a user megnézi, aztán pl a piros mezőben található AV-ről meg roppant "okosan" hírdeti az igét, hogy azok milyen x@rok. :W

    Narxis
    1. Sajnos azok tények...Minden megfelelően volt belőve :K
    2. futtattam volna Safe Run-ba, csak kár hogy az akkori buildben nem működött... :DDD

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • etele34

    tag

    válasz #41133696 #20036 üzenetére

    Nem ájultam el a KIS-től. Szeretném ha nem ez jönne le Neked és olvasnád ki a hsz.-ből. Csak volt lehetőségem - kicsit kényszerből is - a két AV szoftver összehasonlítására.
    Ezt tapasztaltam ÉN. Ennyi és itt vége is.
    Egyszerűbben fogalmazva, olyan filingje volt már a negyedik óra végén a dolognak - ennyi időt volt használatban nálam a macika -, mintha egy full extrás autóból hirtelen át kellett volna ülnöm egy fapados alsó kategóriás autóba. Kerekek, ülések, lámpák, kormány, pedálok vannak mindkettőben de aztán itt kábé vége is volt a hasonlóságnak. Engem nem győzött meg a macika, semelyik oldaláról, - talán túl magas mércéhez hasonlítottam?- de mint már mondottam is vala kinek a pap, kinek a papné. Mindenki saját maga választ és dönti el, hogy mit használ.
    Az meg, hogy én dícsérem a saját, általam használt védelmi szoftvert az egy dolog. Úgy gondolom, hogy írhatok róla amit csak akarok. ;]

    [ Szerkesztve ]

    " Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

Aktív témák