Keresés

Aktív témák

  • wwhy

    veterán

    válasz puttputt #13681 üzenetére

    Sokáig - több mint 2 évig tetszett. Aztán jött ez a virut-os cirkusz a kolléga gépével, amin Avira Free volt, majd miután a gép elkezdett "hülyéskedni", leszedték az Avirát és feltették a Nod32 v3-at (hivatalos). Persze ekkorra már a gép full fertőzött volt a virut-tal (tudni kell róla, h a win összes exe.jét fertőz/blokkolja, szóval elég nagy kalamajkát csinál). Ez volt az első megrendülésem :) Aztán valahogy rendbe tettem a gépet (előzőekben leírtam), és majd érkezett uaz a kolléga, h a laptop is vírusos. A szitu uaz: Avira Free volt rajta (azt is én tettem rá). Persze virut. Hogy került oda? A PC-ről kiírták a Dokumentumok könyvtárat CD-re, és a CD-n lévő .htm/l fájlokat is megfertőzte ez az ocsmányság, így hazavágta a laptopot is - 2. megrendülés. Gondoltam, hogy az Avira Free a hunyó, ezért a CD-t ellenőriztem a munkahelyi PC-men (Avira Premium) majd otthon (Avira Security). Meg se nyikkant, szerinte a CD tiszta. Feltoltam a virustotalra 2 fájlt (html!) - persze fertőzöttek (eredményeket előzőleg belinkeltem) - 3., utolsó megrendülés.

    A McAfee-t a nemzetközi tesztek alapján választottam, semmi más nem játszott közre, mázli, h jó áron sikerült megvenni. Persze, tudom, hogy nincs 100% védelem, de az, hogy egy 2009-es februári vírust egy v.irtó átengedjen/ne ismerjen fel, az szerintem gáz.

    [ Szerkesztve ]

    ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Aktív témák