Aktív témák

  • fedcom

    csendes tag

    Sziasztok! Előre is elnézést, ha rossz témába írok, de nem tudtam eldönteni. Van egy Dell notebook amin van 3 partició, ebből 2 rejtett (egy restore és egy utility) és egy a felhasználói vagy system. A gép hdd-je valamitől időnként "kihajtódik", a hdd használati led folyamatosan ég, annyira, hogy még az egérkurzort sem lehet megmozdítani, nulla interaktivitás a géppel. Utána ez elmúlik és megy minden szépen. Nem találtam semmilyen folyamatot ami kihajtaná, átnéztem a gépet avirával, drweb-bel, mailwarebytes-szal, nortonnal, talán mg avasttal is, de semmi. A dolog egyre gyakoribbá vált. A gyárilag beépített system restore után a gép megint jó volt, de pár nap után megint elkezdte hajtani valami a hdd-t. A hdd-t átnéztem scandiskkel, activesmarttal, de egy bad sectoron kívül semmit nem találtam. Aztán egyszer csak bekapcsoláskor dobott a gép illetve az XP egy ntfs.sys kék képernyőt, kernel inpage stack error-ral. Újraindítás után meg közölte a gép, hogy nincs boot szektor a hdd-n és kakukk. Partition Managerrel megnéztem, törlődött mindhárom particíó. Undelete-eltem őket és megint ment szépen a gép. Azóta ez többször is megtörtént már, mindig ugyanúgy, használom a gépet, minden okés, kikapcsolom, majd következő (óra múlva, nap múlva, stb.) bekapcsoláskor jön a kék képernyő és eltűnnek megint a particiók. Minden szoftver ami rajta van legális, system restore után már rég nem is rakok fel rá semmit. Nem lehet ez valami vírus? Nem lehet, hogy a rejtett particíók megfertöződtek? Először ugyanis nem rejtettként állítottam vissza őket és utána még használtam a gépet rendesen. Mégegyszer elnézést, ha rossz helyre írtam, nem szándékos volt. Köszi szépen.

Aktív témák