Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz llaszlo #449 üzenetére

    Kár, hogy csak most olvasom a kérdést, de hátha visszatalálsz még ide.
    Ezeket a stratégiákat squad-based strategy-nak hívják, ami utal arra, hogy kisebb erőkkel kell játszanod.
    Az említett két nagy név a legelismertebbek közé tartozik, de azért szerencsére van még pár jó próbálkozás (még ha az újabbak nem a legjobban sikerültek is, lásd JA3).
    Nekem legjobban talán az Incubation tetszett. 1997-ben jelent meg, grafikailag nyilván nem a legszebb mai szemmel. Elvileg gond nélkül megy Win7 alatt is (XP alatt biztosan jól fut). A Wilderness Missions című kieg. kihagyhatatlan (jóval nehezebb is, mint az alapjáték).
    Szubjektíve nagyon bejött a Fallot Tactics is (a többi Fallout játékkal nem játszottam). Ez már vállalhatóbb grafikát kapott (jóval később is jelent meg), és szerintem a mai napig élvezhető.
    A Silent Storm-ot tudnám még említeni, habár az egy idő után elég monotonná válik, nem ér fel a nagy elődökhöz.
    Az ilyen típusú játékok általában körökre osztottak, de ha már említetted a Commandos-t, akkor nem mehetek el szó nélkül a Desperados mellett. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a Commandos, csak éppen vadnyugati környezetben. Egy fokkal könnyebben életre kelthető Win7 alatt, mint a Commandos, de az esős pályán, villámláskor borzalmasan belassul sajnos.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák