Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisztianby

    tag

    LOGOUT blog

    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni az alábbi „problémámba”.
    Kezdjük azzal, hogy nálam a Diszlexia, Diszgráfia és a Diszkalkulia egyszere sújtott. Ezzel nem azt szeretném kifejteni, hogy ezek mentségeként sohase tanultam. Valóban problémáim voltak vannak mai napig a tanulással, de sohase hánytorgattam fel. Történetet nagyon lerövidítve felmentést kaptam matematika alól tanári javaslat véget.
    Szüleim anno nem nagyon tudták, mit csináljanak így ők is inkább kérvényezték. Én meg hülye fejemmel örültem nem kel matekot tanulnom.
    Ergo 7-dik óta nem tanultam matematikát. Természetesen középiskolát elvégeztem matek felmentéssel. Itt egyszerűen már belelustultam, hogy nem kell matematikával foglalkoznom.
    Elérkezett az időszak hogy ez véget teljesen benéztem.
    Nemrég végeztem félig egy OKJ-s képzést, ami programozással foglalkozik, és nagyon tetszik, szerintem elég hosszú ideig csinálnám vagy akár mellék szakként is. Viszont itt már vissza ütőt a matek hiánya és logikai feladatok átlátása. Bár a szóbeli része sikeresen meglett az írásbeli továbbra se lett meg természetesen nem fogom csak úgy otthagyni be szeretnem fejezni és be is fogom, ha 3x-ra sikerül, akkor 3x-ra.
    Viszont ami tényleg érintene az az egyetem. Igen viccesen hangzik, de szeretnék egyetemre menni. Ami szakot kinéztem meglenne rá a pontom viszont matematikai feltétel, hogy jelentkezhessek.

    Na, mármost 7-dik óta nem tanultam matematikát. Nagyon rálátásom sincs, hogy kéne neki állnom?
    Szerintetek önerőből 2 év alatt bepótolható ez a sok hiányosság vagy mindenféleképpen keressek valami „oktatót” aki segítené, elérné a célom, hogy matekból az érettségit lerakjam, úgy hogy nem ép „2”-sel átkúszok, hanem valóban megértem a matematikát?

    Tényleg fogalmam sincs, milyen kilátásaim lehetnek vagy pontosan hogy álljak neki.
    Előre köszönöm a válaszokat és segítséget.

    ~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

  • Krisztianby

    tag

    LOGOUT blog

    válasz BTminishop #5476 üzenetére

    Egy nagyon jó barátom odament és beleültette a bogarat a fülembe hogy szerinte megérné nekem is idejönnöm ha látok benne lehetőséget.
    Beszéltem vele eről és mutatta miket vetettek (Új képzés indult BProf) mesélte van aki azonnal érettségi után ide jött.
    Szóval mindent "Előröl vesznek" .

    Idézem
    "annyit csinaltunk ma
    kiirattuk mindenfele formazas nelkul h hello world xdd
    meg
    adtunk neki egy title-t, es beraktunk ala egy kepet 😂
    nagyon sokan vannak akinek semmi eloismerete
    srac most erettsegizett
    azt mondta annyi az info tudasa amit kozepsuliban kapott
    szoval
    excel meg tarsai 😃 "

    Ez kb: 5 perces feladat nekem.

    [ Szerkesztve ]

    ~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

  • Krisztianby

    tag

    LOGOUT blog

    válasz BTminishop #5478 üzenetére

    Igen ezért szeretnék 2 évet rászánni a matematikai ismeretek megszerzéséhez.Természetesen én se úgy gondoltam majd "2"-es matek érettségivel elmegyek egyetemre.
    Ezenkívül vannak "felzárkóztató" szakok amivel folyamatosan gyakorolhatnám a matekot.

    ~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

Új hozzászólás Aktív témák