Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victor Súgó

    junior tag

    válasz ontheground #63648 üzenetére

    Gyakorlatilag bármit. Ehhez hasonló, picivel talán gyengébb konfigon megy egy ubuntu 14.04 gond nélkül.
    Jó, HD vagy nagyobb felbontású videót nézni nem próbáltam rajta. De ha gondolod, megnèzem, tud-e bootolni a gép pendrive-ról, ha igen, akkor megnézem, a 18.Ez 4, nouveau driverrel mit szól hozzá...

    Ezen túl inkább az a kérdés, hogy konkrétan mi a célod vele?
    Ha csak játszadozni, minél kevesebb doksi olvasással, "hekkeléssel", akkor ubuntu, mert szerintem ez már eléri a béta állapot szintjét: sok olyan cucchoz van driver/megfelelő konfig, amit egyetlen más disztroban sem talàltam meg, nincs gond X-en a szép betűkkel stb. Esetleg Mint, ami ubi alapú.

    Ha fontos a biztonsàg és hajlandó vagy sokat tanulni, akkor valami redhat alapú cuccot javasolnék: centOS, ha megfelel sok szoftverből a régebbi verzió is, Fedora, ha újat akarsz mindenből. Saját, negatív tapasztalataim alapján a SuSE-t kihagynám. A sok tanulás a biztonságra vonatkozik, főként, ha belefutsz valami SeLinux okozta kedvességbe.

    Ha csak annyi a lényeg, hogy parancssor, és úgyis windows--hoz vagy kötve, akkor inkább tanulj powershell-ül! Tud annyit, amennyit egy linuxos parancssorból kihasználnál, csak linuxhoz szokott fejjel egy agyrém a szintaxisa :)

    Ui: mindez persze szubjektív vélemény

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák