Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Slownz #60500 üzenetére

    Ez most nem világos. A "panel" a vízszintes sáv felül, amin az óra stb van, a dash meg ami a nyitott ablakokat mutatja, és alapértelmezésben bal oldalt függőlegesen van. A panel meg a dash emlékeim szerint auto-elrejtettre állítható extension nélkül is (vagy kellett Gnome tweak... mindegy). Viszont a panel akkor jócskán veszít az alapfunkciójából, miszerint mindig látod az értesítéseket és órát (más kérdés, hogy ez valóban kell-e az élethez, de szóval ezért létezik értelmezésem szerint). A másik, hogyha az ember fellöki az egeret az alkalmazás legördülő menüire vagy ikon sávjára, és túlmegy, akkor elé kúszik az auto-rejtett panel... ami idegesítő. Hasonlóak a hátulütői a rejtett dash-al is. Auto-rejtés nem mindenkinek ideális. A valós gond hogy két panel van, feleslegesen.

    Viszont van "Dash to Panel" extension, amikor a Dash megszűnik, és a panelben lesznek a nyitott ablakok gombjai. Viszont, a panelt nem tudod függőlegesbe tenni, szóval ez kb. olyasmi lesz, mint a Win 7 alapértelmezett vízszintes tálcával. A vízszintes tálca meg ma már nszvsz nem praktikus emberek többségének, csak megszokás.

    Persze, ott van pl. a Cinamon, ami eleve egy panellel dolgozik, ami függőlegesbe is állítható. Lehet hogy XFCE is tudja, nem tudom. Engem csak az zavar, hogy miért gondolta a Gnome team (és az Unity team, és még pár másik), akiknek az volt a dolga, hogy ezeket kicsiszolják, hogy ez így ideális. (Amúgy ez a két paneles móka volt/van Macen is, viszont ott a felső sávba bekerültek a menüpontok, tehát nem veszítettél helyet, sőt... már amíg minden alkalmazásnak volt menüje, ami ma már egyre kevésbé igaz. De ott legalább értem, mi volt a ráció.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák