Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz CPT.Pirk #59533 üzenetére

    Mielőtt még le lennék hurrogva, értem én, hogy a pulse fejlettebb mint az alsa, legalábbis több mindenre képes. Csak egyik kezével ad, két másikkal meg elvesz. Jó pár éve alatt ideje lett volna kiforrnia, és mégsem történt meg, nem valós alternatívája az alsának, ami egy lightweight, reszponzív, problémamentes tiszta megoldás a hangra.

    Anno a skype simán ment alsával, aztán egy érthetetlen okból függősége lett a pulse, és ha nem volt fent, nem volt hangja. Ebből jött az, hogy ha futott a skype, akkor rajta kívül semmi más nem fért a hangkártyához.
    Ezért mókolni kellett az egyik pulse fileban.
    Utána meg az alsában is, mert oda is belecsicskította magát a pulse, ami miatt nem működött minden program úgy, ahogy kéne. Már nem használok ugyan skype-ot, de amikor kipróbáltam a pulse-os firefoxot, megintcsak elcsesződött a hang más programjaimban. Ez így egyáltalán nem KISS és unix philosophy. A pulse és a systemd már szitokszavaknak számítanak.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák