Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Apollyon #59535 üzenetére

    Nekem csak adott a Pulseaudio: sokkal könnyebb paraméterezni és rugalmasabb, mint közvetlenül az ALSA. Ahol eddig használtam mindenhol flottul ment, amikor közvetlen ALSA-t kellett volna (XBMCbuntu vagy mi volt), ott iszonyatosan körülményes volt és nagyon nem volt felhasználóbarát már egy olyan egyszerű dolog sem, mint hogy két eszközből melyik legyen az alapértelmezett. A Pulse ezeket mind borzasztóan egyszerűvé teszi, és azért mert Linux, nem érzem szükségét ilyen alap dolgokhoz is konfigfájlokat szerkeszteni. Valamiért a disztribúciók többsége is ezt preferálja és ez az alapértelmezett, tehát nem hiszem, hogy annyira ördögtől való lenne. Ettől még nem lesz Windows. A systemd-vel kapcoslatban jóval kevésbé látok objektíven, de olvasgattam a témában és ott is nagy a megosztottság, ami azt jelenti hogy nem egyértelmű a kérdés. Akinek a Unix filozófia és a tradíciók a fontosak az nyilván ekézi, más meg látja benne a hozzáadott értéket. Az azért sokat elmond, hogy az egyébként ultrakonzervatív Debian is átállt rá, szinte minden más disztróval együtt. Gondolom senkit sem kényszerítettek, csak mérlegelték az előnyöket/hátrányokat.

Új hozzászólás Aktív témák